Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları
13.06.201511:13

Kimi cezaevine gönderildi, kimi baskın sonucu yaşamını yitirdi, kimi ise hala özgür hayatını yaşamaya devam ediyor. İşte dünyada en çok aranan 10 suçlu!

Haber güncelleme tarihi 16.11.2022 15:06

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Dünya üzerinde uluslararası çapta birçok suçlu ve suç örgütü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları için kırmızı bülten çıkartılmıştır ancak yine de yakalanamamıştır. Dünyaca aranan suçlular, güvenlik güçlerinden kaçmayı benimsemiş adeta spor olarak yapmışlardır. Bu içeriğimizde sizler için dünyada en çok aranan suçluları bir araya getirdik.

İşte suç makinesi olarak görülen dünyanın en çok aranan 10 suçlusu;

1. Usame Bin Ladin

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Yasa dışı İslamcı örgüt olan El-Kaide’nin kurucusudur ve liderlik yapmıştır. 11 Eylül İkiz Kule saldırılarından sonra ABD tarafından hedef haline getirilmiştir. ABD hükümeti Ladin’i teslim eden kişiye 25 milyon dolar vereceğini duyurmuştur. Son olarak ABD ordusunun 2 Mayıs 2011 tarihinde aldığı bir istihbarat sonucu yaptığı baskın ile yaşanan çatışmalardan sonra Ladin’i ölü olarak ele geçirmiştir. Yurt dışı basınına göre Ladin, Amerika’nın gizli servis için çok iyi eğitim verdiği bir ajandır.

2. Joaquin Guzman

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Meksika’nın en büyük uyuşturucu patronudur. “El Chapo Guzman” yani “Kısa Guzman” anlamına gelen bir lakabı vardır. Bunun nedeni ise boyunun 1.68 olmasıdır. Guzman 2001 yılında hapishaneden kaçmasıyla birlikte her şey değişti. Uluslar arası uyuşturucu kaçırmaya başlayan Guzman, en büyük rakipleri de 2004 yılında hapse girince ülkenin ve bölgenin tek sahibi ilan edildi. Çok kısa bir sürede milyar dolarla ifade edilen bir servet sahibi oldu hatta 2011 yılında Forbes dergisinin En Zenginler listesinde adı yer aldı. Yakalanması halinde 5 milyon dolar ödül vereceğini açıklayan Meksika ile ABD’nin ortak bir operasyonu sonucu 22 Şubat 2014 tarihinde yakalanmıştır.

3. Alimzhan Tokhtakhounov

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Rusya doğumlu bir iş adamı imajını vermek istese de, organize suç, rüşvet, kumar ve uyuşturucu kaçırmak gibi birçok suçtan aranan isim. 2002 Kış Oyunlarında rüşvet ile suçlandı, Almanya’da kaçakçılık yaptı. Teslim eden kişiye 5 milyon dolar vereceği açıklandı. İtalya’da yakalanan Alimzhan’ı, ABD istemiş ancak İtalya hükümeti mahkemesini yapıp serbest bırakmıştır.

4. Davud İbrahim Kaşkar

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Hindistan’ın en büyük suç örgütü olan D-Company’nin başında. Bir polisin oğludur ancak yıllardır, uyuşturucu ticaretinden, sahte marka üretimine, cinayetten, silah kaçakçılığına kadar her türlü yasadışı faaliyetin içinde. ABD’nin küresel terörist ilan ettiği Kaşkar’ın plastik cerrahi yöntemiyle yüzünü değiştirdiği biliniyor.

5. Matteo Messina Denaro

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Lakabı “Şeytan” olan dünyanın en şöhretli mafya babası. İtalyan mafyasının en çapkını ve lüks yaşamaya düşkün olanı. Denaro, 1993 yılında İtalya hükümetinin mafyalara karşı başlattığı operasyonları durdurmak için bombalı saldırlar düzenlemiştir. Başına 5 Milyon dolar ödül konulmuştur.

6. Felicien Kabuga

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Afrika kıtasında en çok aranan adam olarak bilinmektedir. Çünkü kendisi dünya tarihinin en büyük soykırımlarından birini gerçekleştirmiştir. Ruanada 800 bin kişinin ölümüne sebebiyet veren katliam niteliğindeki olayın arkasındaki isim olarak gösterilmektedir.

7. Pedro Antonio Marin

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Dünya'nın en çok arananlar listesinde olan FARC-EP'nin lideri Marin, 1948 ile 1958 seneleri arası, politik ve ideolojik görüşlerini değiştirdi. 2006 Mart ayında onu bulana beş milyon dolar ödül verileceği ilan edildi. Ancak kendisi asla bulanamadı ve 2008 senesinde kalp krizinden öldü. Yerini Alfonso Cano aldı. Onu bir gerilla gücün lideri olarak kabul etmek doğru olur.

8. Joseph Kony

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Dünya'nın en çok arananlar listesinin en canilerinden olan Kony, tahminen 2 milyon çocuğu evinden kaçıran ve onları savaşlarında ya da köle pazarlarında seks hizmetkarları olarak satmıştır. Dünyanın en büyük acımasız insanlarından biri olarak biliniyor.

Suç dünyasından başka bir içeriğimiz olan "En Tehlikeli Hapishane Mahkumları ve İşledikleri Suçlar" içeriğimize buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

9. James Whitey Bulger

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

2007'den beri kırmızı bültenle aranan Bulger, cinayet amaçlı suikast planı, gasp, para sahteciliği, uyuşturucu dağıtımı gibi pek çok farklı suç işlemiştir. Alcatraz Hapishanesi'nde de zaman geçiren Bulger, Winter Hill Gang için liderlik yaparken uyuşturucu kaçakçılığından, cinayete kadar pek çok olaya karışmıştır.

10. Omid Tahvili

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Çevresi tarafından Nino olarak bilinen Tahvili, Kanada'da bir suç örgütü lideridir. Asıl suçları tecavüz ve adam kaçırma. Bu suçlardan müebbet hapse mahkum edilmesi beklenilen Tahvili'nin ortak çalıştığı akrabalarından biriyle yaptığı uyuşturucu işinden 500 bin dolar çalınması sonucu onlara işkence yaptı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde bir telemarketing şirketi açıp Amerika'daki emekli kesimi kandırmış ve bu işten 3 milyon dolar çalmıştır. Amerika onunla ilgili bilgi getirene veya yakalanmasını sağlayana 4 milyon dolar ödül vereceğini söylemiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
227
134
142
129
249
131
134
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.