Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları
13.06.201511:13

Kimi yakalanıp cezaevine gönderildi, kimi yapılan bir baskın sonucu yaşamını yitirdi, kimi ise hala özgür hayatını yaşamaya devam ediyor. İşte dünyada en çok aranan 10 suçlu!

Haber güncelleme tarihi 21.06.2021 10:01

İşte Dünya'nın en çok aranan suçluları şunlar;


1. Usame Bin Ladin

Yasa dışı İslamcı örgüt olan El-Kaide’nin kurucusudur ve liderlik yapmıştır. 11 Eylül İkiz Kule saldırılarından sonra ABD tarafından hedef haline getirilmiştir. ABD hükümeti Ladin’i teslim eden kişiye 25 milyon $ vereceğini duyurmuştur. Son olarak ABD ordusunun 2 Mayıs 2011 tarihinde aldığı bir istihbarat sonucu yaptığı baskın ile yaşanan çatışmalardan sonra Ladin’i ölü olarak ele geçirmiştir. Yurt dışı basınına göre Ladin, Amerika’nın gizli servis için çok iyi eğitim verdiği bir ajandır.
Usame Bin Ladin


2. Joaquin Guzman

Meksika’nın en büyük uyuşturucu patronudur. “El Chapo Guzman” yani “Kısa Guzman” anlamına gelen bir lakabı vardır. Bunun nedeni ise boyunun 1.68 olmasıdır. Guzman 2001 yılında hapishaneden kaçmasıyla birlikte her şey değişti. Uluslar arası uyuşturucu kaçırmaya başlayan Guzman, en büyük rakipleri de 2004 yılında hapse girince ülkenin ve bölgenin tek sahibi ilan edildi. Çok kısa bir sürede milyar dolarla ifade edilen bir servet sahibi oldu hatta 2011 yılında Forbes dergisinin En Zenginler listesinde adı yer aldı. Yakalanması halinde 5 Milyon$ ödül vereceğini açıklayan Meksika ile ABD’nin ortak bir operasyonu sonucu 22 Şubat 2014 tarihinde yakalanmıştır.

joaquin-guzmanna.jpg


3. Alimzhan Tokhtakhounov

Rusya doğumlu bir iş adamı imajını vermek istese de, organize suç, rüşvet, kumar ve uyuşturucu kaçırmak gibi birçok suçtan aranan isim. 2002 Kış Oyunlarında rüşvet ile suçlandı, Almanya’da kaçakçılık yaptı. Teslim eden kişiye 5 milyon $ vereceği açıklandı. İtalya’da yakalanan Alimzhan’ı, ABD istemiş ancak İtalya hükümeti mahkemesini yapıp serbest bırakmıştır.

Alimzhan Tokhtakhounov


4. Davud İbrahim Kaşkar

Hindistan’ın en büyük suç örgütü olan D-Company’nin başında. Bir polisin oğludur ancak yıllardır, uyuşturucu ticaretinden, sahte marka üretimine, cinayetten, silah kaçakçılığına kadar her türlü yasadışı faaliyetin içinde. ABD’nin küresel terörist ilan ettiği Kaşkar’ın plastik cerrahi yöntemiyle yüzünü değiştirdiği biliniyor.

davud-ibrahim-kaskar-001.jpg


5. Matteo Messina Denaro

Lakabı “Şeytan” olan dünyanın en şöhretli mafya babası. İtalyan mafyasının en çapkını ve lüks yaşamaya düşkün olanı. Denaro, 1993 yılında İtalya hükümetinin mafyalara karşı başlattığı operasyonları durdurmak için bombalı saldırlar düzenlemiştir. Başına 5 Milyon $ ödül konulmuştur. 

matteo-messina-denaro-001.jpg


6. Felicien Kabuga

Afrika kıtasında en çok aranan adam olarak bilinmektedir. Çünkü kendisi dünya tarihinin en büyük soykırımlarından birini gerçekleştirmiştir. Ruanada 800 bin kişinin ölümüne sebebiyet veren katliam niteliğindeki olayın arkasındaki isim olarak gösterilmektedir. 

felicien-kabuga.JPG


7. Pedro Antonio Marin

Dünya'nın en çok arananlar listesinde olan FARC-EP'nin lideri Marin, 1948 ile 1958 seneleri arası, politik ve ideolojik görüşlerini değiştirdi. 2006 Mart ayında onu bulana beş milyon dolar ödül verileceği ilan edildi. Ancak kendisi asla bulanamadı ve 2008 senesinde kalp krizinden öldü. Yerini Alfonso Cano aldı. Onu bir gerilla gücün lideri olarak kabul etmek doğru olur.

pedro-antonio-marin.jpg


8. Joseph Kony

Dünya'nın en çok arananlar listesinin en canilerinden olan Kony, tahminen 2 milyon çocuğu evinden kaçıran ve onları savaşlarında ya da köle pazarlarında seks hizmetkarları olarak satmıştır. Dünyanın en büyük acımasız insanlarından biri olarak biliniyor.

joseph-kony.jpg


9. James Whitey Bulger

2007'den beri kırmızı bültenle aranan Bulger, cinayet amaçlı suikast planı, gasp, para sahteciliği, uyuşturucu dağıtımı gibi pek çok farklı suç işlemiştir. Alcatraz Hapishanesi'nde de zaman geçiren Bulger, Winter Hill Gang için liderlik yaparken uyuşturucu kaçakçılığından, cinayete kadar pek çok olaya karışmıştır.

james-whitey-bulger.jpg


10. Omid Tahvili

Çevresi tarafından Nino olarak bilinen Tahvili, Kanada'da bir suç örgütü lideridir. Asıl suçları tecavüz ve adam kaçırma. Bu suçlardan müebbet hapse mahkum edilmesi beklenilen Tahvili'nin ortak çalıştığı akrabalarından biriyle yaptığı uyuşturucu işinden 500 bin dolar çalınması sonucu onlara işkence yaptı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde bir telemarketing şirketi açıp Amerika'daki emekli kesimi kandırmış ve bu işten 3 milyon $ çalmıştır. Amerika onunla ilgili bilgi getirene veya yakalanmasını sağlayana 4 milyon $ ödül vereceğini söylemiştir.

omid-tahvili.jpg

Önerilen İçerik; Dünya'nın En Tehlikeli Hapishane Suçluları

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
213
132
138
125
131
123
129
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.