Dünyada Görebileceğiniz En Ürkütücü Orman

Dünyada Görebileceğiniz En Ürkütücü Orman
11.09.201516:56

Japonya halkı arasında efsanelere konu olan, dünyanın en ürkütücü ormanı; Aokigahara, halkın değişiyle; "İntihar ormanı" nerededir? Bu orman hakkında ilginç bilgiler;

Haber güncelleme tarihi 22.05.2019 12:34

Korku filmlerini andıran bir ormana yolculuk etmeye ne dersiniz. Bu orman korku severleri bile aşacak gibi. Aokigahara hakkında halk dilinde bir sürü efsane dolaşır. Yerli halk bu ormanı ölüm ve intihar ormanı olarak adlandırıyor. Bu orman halk tarafından rivayetlere göre ölüm getirdiğine inanılıyor. Bu kadar ürkütücü olan ormanın içinde ölüm vakaları bir hayli fazla olduğu söylentisi kol geziyor. Ağaçların kurumuş olması, gövdelerin yosun tutması ve bakımsız olması sonucu mistik bir havasından dolayı ürkütücü bir his yaratıyor.

intihar

Ölüm ormanında yaşanan olaylar bu ormanın üne kavuşmasına neden olmuştur. Tarihinde çeşitli cesetler bulunmuştur; bu cesetleri yıllara göre şu şekilde sıralayabiliriz 1998’de 73, 2002’de 78, 2006’da 16 tanedir. Ormana giren insanların farklı ruhani güçlerden etkilenerek intihar ettiği düşüncesi ortaya çıkmıştır. Ormana gezintiye gidilmemesi adına artık intihar etmeyiniz tabelasının yanı sıra intihar etmeden önce polisi arayınız tabelaları görmek mümkündür.

orman

Tabi bu haliyle orman hakkında çeşitli efsaneler ortaya çıktı. Dilden dile yayılması insanların merak etmesine ve gizeminin artmasına neden olmuştur. Japonlarca kutsal mekan kabul edilen dağda dünya ile ölüm arasına sıkışan ruhların olduğu düşüncesi vardır. Ormanın derinliklerine doğru ilerlerken ürkütücü sesler ortaya çıkar, ortaya çıkan bu sesler insanları doğrudan etkilermiş. Araştırmalar sonucu bu ormanda oluşan seslerin nasıl oluştuğu bulunamamıştır.

intihar

Özellikle mevsimsel dönemlerde pusulaları şaşırtır ve kişilerin yön bulma kabiliyetini azaltarak kaybolmalarına neden olduğu düşünülür. İlginç olan bir konu daha vardır orman müdürünün odasının yanında bir de ceset odası bulunuyor. Görevlilerden birisi orman içinde ceset topluyor. Ölümlerin yaşandığı, tuhaf ses ve görüntüye sahip olan bu orman Japonya’nın Fuji Dağı'nda yer alan Aokigahara Ormanları'nda yaşanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
7
4
8
27
3
7
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.