Gerçekten Aşık mısınız? Doğru Kişiye Aşık Olduğunu Anlamanın 7 Yolu

Gerçekten Aşık mısınız? Doğru Kişiye Aşık Olduğunu Anlamanın 7 Yolu
22.07.201911:03

Koşulsuz özverinin en güzel karşılığı olan aşk, sizi hem mutlu hem mutsuz etmektedir. Peki hayatınızda hiç aşık oldunuz mu? Doğru bir aşkın her daim sizin yanınızda olacağını unutmayın. Peki doğru kişiye mi aşıksınız? İşte aşkınız hakkında 7 gerçek...

Haber güncelleme tarihi 31.07.2022 10:42

Doğru Kişiye Aşık Olduğunu Anlamanın 7 Yolu

Aşk yalnızca üç harfli bir kelime olsa da içerisinde birçok anlam ve duygu barındırmaktadır. Tarih boyunca şiirlere, romanlara, öykülere, filmlere hatta devletlere konu olmuş aşk, her şeyi fetheden olarak anlatılmaktadır. Hemen herkese göre farklı tarifi olan bu gizemli şey, insanın iliklerine kadar işlemiş eşsiz bir duygu haline gelmiştir. Kimini mutluluktan havalara uçuran kimini ise acı ve üzüntüden yerlere seren aşk, sizin için ne anlama geliyor?

Hepimiz gençlikten olgunluğa uzanan hayat yolculuğumuzda aşık olduğumuzu defalarca hissetmiş olmalıyız. Peki aşık olduğunuz insan yanınızda mı? Ya da doğru aşkın nasıl olduğunu hiç düşündünüz mü? Büyük bir hevesle başlayan ve kontrolünü kaybetmesi sonucu hüsrana uğrayan bu duygunun gerçekten doğru aşk olup olmadığını öğrenmeye hazır mısınız? İşte hayatınızdan hiç çıkartmak istemeyeceğiniz o güzel insanın sizin için doğru kişi olduğuna emin olmanızın 7 yolu!


1. Onun İçin Endişelenirsin

İster inanın ister inanmayın, sevdiğiniz insan uzaktayken veya önemli bir iş ile uğraşırken endişe duyarsınız. Bu durum çiftler arasında güven eksikliği ya da paranoyak olarak adlandırılabilir. Ancak, gerçek olan onun mutluluğu hakkında endişe duymanızdır.

dogru-kisiye-asik-olmak.jpg

"Aşk, ovaları kaplamış olan çok büyük bir orduya benzer. Daha dün bütün görkemiyle orada dururken, bugün bakarız yerinde yeller eser". Henry Montherlant


2. Sevgi Göstermekte Tereddüt Etmezsin

Utangaç bir tip olabilirsiniz. Ancak gerçekten sevdiğiniz kişiye duygularınızı asla saklayamazsınız. Onunla el ele olmak, sarılmak hatta öpüşmek sizi heyecanlandırmalı. Kendinizi tuhaf hissetmenize gerek yok. Gerçekten sevdiğinize emin olmanız, tabularınızı yok etmenize yardımcı olacaktır.

dogru-kisiye-asik-olmak-001.jpg

"Aşkı anlatabilmek için yeryüzünde var olan dillerden çok farklı bir dil gerekir". Eugene Delacroix


3. Eşinle Gurur Duyarsın

Elbette herkesin zayıf yönleri ve başarısızlıkları olmaktadır. Bu nedenle hiçbir ilişki mükemmel gitmeyeceği gibi daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Ancak her ne olursa olsun kalbinizin derinliklerinde sevdiğiniz insan ile gurur duymayı bilmelisiniz. Bunu başardığınız zaman gerçekten aşık olduğunuzu anlayacaksınız.

dogru-kisiye-asik-olmak-002.jpg

"Aşk, birçok kişi tarafından yaşanan, ama çok az kişi tarafından keyifle sürdürülebilen bir duygudur". George Nathan


4. Daha İyi Olmak İçin Çalışırsın

Gerçek sevginin en büyük işaretlerinden biri, sevdiğinizden her daim ilham aldığınızı hissetmektir. Sevdiklerinizin sizinle her daim gurur duymasını istersiniz. Böylece hayatınızın eksik yönlerini tamamlamak ve başarılı olmak için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsınız.

dogru-kisiye-asik-olmak-003.jpg

"Aşk elinde olanı değil, elinde olmayanı ister" Plautus


5. Geleceğiniz İçin Planlar Kurarsın

Kalıcı bir sevgi düşünen her çiftin en büyük planı gelecektir. Sizin için önemli olan insan ile geleceği dört gözle bekliyor musunuz? Cevabınız evetse gerçekten aşıksınız. Hayalleriniz arasında iş kurmak, birlikte yaşamak, çocuk yapmak ve bunları biran önce gerçeğe dönüştürmek için her daim çalışmak isteyeceksiniz.

dogru-kisiye-asik-olmak-004.jpg

"Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir". Montaigne


6. Acısıyla Canın Yanar

Sevdiğiniz insanın acı çekmesi, fiziksel ya da duygusal acı olsa da sizi etkiler. Her sıkıntısı ve acısına göğüs germeyi göze alarak, daha iyi hissetmesi için elinizden geleni yaparsınız.

dogru-kisiye-asik-olmak-005.jpg

"Hayatın ağırlığını ve acısını tek bir sözcük unutturur bize, aşk". Sophocles


7. En İyi Arkadaşın Olur

Çevrenizde sayısız arkadaşınız olabilir. Kimisi okul, kimisi iş arkadaşınız olmalı. Ancak en önemlisi, sevdiğiniz insan ile farklı zevk ve kişiliklere sahip olsanız bile, onunla en iyi arkadaş olabilmektir.

dogru-kisiye-asik-olmak-006.jpg

"Aşkın olduğu yerde hiçbir şey can sıkıcı ve sıradan değildir". Adam Smith

Önerilen İçerik; Hayatta Pozitif Olmanızı Sağlayacak Alışkanlıklar

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
12
53
7
6
4
6
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2023 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.