Kalbinizi Kıracak En İyi 15 Disney+ Dram Filmi | 2023

Kalbinizi Kıracak En İyi 15 Disney+ Dram Filmi | 2023
07.12.202217:35

Kalbinizi ısıtıp, ufak da olsa kırılmasına hazır mısınız? Disney+'da yer alan en iyi dram filmlerini sizler için derledik.

Haber güncelleme tarihi 10.12.2022 11:53

Kalbinizi ısıtıp, ufak da olsa kırılmasına hazır mısınız? Disney+'da yer alan en iyi dram filmlerini sizler için derledik. Bu filmleri izlerken gözyaşlarınız yanağınızdan usulca süzülecek ve kalbiniz biraz da olsa burkulacak. 

İşte En İyi 15 Disney+ Dram Filmi... 

1. Hollywood Stargirl

Disney+ Dram Filmleri
Özgür ruhlu ve çok güzel sesi olan Stargirl’ün maceraları sizlerle. Arizona’dan müziğin, hayallerin ve imkanların daha fazla olduğu bir dünyaya yolculuğa başlayan Stargirl, annesi Ana bir film kostüm tasarımcısı olarak işe alınınca Los Angelas’a taşınırlar. Artık bu şehirde farklı bir yolculuğa çıkan Stargirl’ün hayatına ise beklenmedik müzisyenler de dahil olmaya başlar.

TürDramAileKomedi
IMDb5,8
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenJulia
Hart
OyuncularGrace
VanderWaal
Elijah
Richardson
Judy
Greer

2. Aşkın Büyüsü

Disney+ Dram Filmleri
Kısa süre önce yetim kalan ve bir anda boşluğa düşen genç Jacob, geçen bir trene atlar ve büyük bir buhran ile hayatta kalır. Veterinerlik öğrencisi olan Jacob sirk hayvanlarına bakmak üzere görevlendirildiğinde ise hayatı değişmeye başlar. August ile evli olan Marlyna ile karşılaştığında ise Jacob’un hayatı komple değişmeye başlar.

TürDramRomantik
IMDb6,9
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenFrancis
Lawrence
OyuncularRobert
Pattinson
Reese
Witherspoon
Christoph
Waltz

3. The Aftermath

Disney+ Dram Filmleri
Rachael, soğuk bir kış günü harap olmuş Hamburg şehrine gelir. Yerle bir olmuş olan bu şehri yeniden kurmakla görevli olan İngiliz albay eşi Lewis’e bu sayede kavuşur. Lakin Rachael, yeni evlerine giderken Lewis’in beklenmedik bir kararını duyar. O kocaman evi, evin önceki sahibi olan Alman bir dul adama ve onun sorunlu kızına paylaşacaklardı.

TürDramRomantikSavaş
IMDb6,3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJames
Kent
OyuncularKeira
Knightley
Ned
Wills
Pandora
Colin

4. The Art of Getting By

Disney+ Dram Filmleri
Yalnız doğarsın, yalnız ölürsün mantığı olan George, hayatın bir amacı olduğunu görmez. Lakin Sally ile tanıştığında işler değişmeye başlar. Artık okula gitmeye ve arkadaş edinmeye başlayan George, ne kendisine ne de ondan hoşlandığını itiraf etmeye hazır değildir.

TürDramRomantik
IMDb6,5
Gösterim
Tarihi
2011
YönetmenGavin
Wiesen
OyuncularFreddie
Highmore
Emma
Roberts
Michael
Angarano

5. Australia

Disney+ Dram Filmleri
Genç bir dul, İkinci Dünya savaşı’nın eşiğindeki Londra’da yaşamaya devam edebilmek için, rahmetli olmuş kocasının Avustralya’da bulunan harabe çiftliğini satmaya çalışır. Lakin bu satma çalışmaları yalnızlığı seven bir kahya ile tanışması sonucunda değişmeye başlar. Kahyaya aşık olan genç kadın, genç bir erkek çocuğunun da koruyu anneliğini üstlenir.

TürDramMaceraRomantik
IMDb6,6
Gösterim
Tarihi
2008
YönetmenBaz
Luhrmann
OyuncularNicole
Kidman
Hugh
Jackman
Shea
Adams

6. Belle

Disney+ Dram Filmleri
Kraliyet Donanması Kaptan Sir John’ın gayri meşru çift ırklı kızı Dido Belle’nin gerçek hikayesinden esinlenerek çekilmiştir. Irkçılığın her anda var olduğu gibi, filmimizdeki zaman diliminde de de yetiştirilmesinin tüm avantajlarından yararlanmasını engeller.

TürDramBiyografiRomantik
IMDb7,3
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenAmma
Asante
OyuncularGugu
Mbatha-Raw
Matthew
Goode
Emily
Watson

7. Siyah Kuğu

Disney+ Dram Filmleri
Nina, New York’daki bir bale topluluğunda, mesleğindeki herkes gibi hayatını tamamen dans adamız bir kadındır. Üzerinde boğucu bir kontrol baskını eski balerin annesi Erica ile birlikte yaşayan Nina yeni sezonun Kuğu Golü’nün açılış balerini olmaya çabalar. Lakin Nina’nın rakipleri de kendisi kadar güçlüdür ve yeni dansçı Lily her şeyi daha da zorlu bir duruma sokar.

TürDramGerilim
IMDb8,0
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenDarren
Aronofsky
OyuncularNatalie
Portman
Mila
Kunis
Vincent
Cassel

8. Kitap Hırsızı

Disney+ Dram Filmleri
Liesel’in, İkinci Dünya Savaşsı sırasında Almanya’da henüz dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Çok sevdiği ailesi ve evlerinde kalan sığınmacı Max sayesinde okumayı öğrenen ve çok seven Liesel kitaplarla derin bir bağla kurar. Max ve Liesel için çevrelerinde dünyada yaşayan tüm kötülüklerden uzaklaşmanın yolu kitaplardır. Lakin bodrum katında saklanan Max için hayat o kadar da kolaylaşmaz.

TürDramSavaş
IMDb7,5
Gösterim
Tarihi
2013
YönetmenBrian
Percival
OyuncularSophie
Nelisse
Geoffrey
Rush
Emily Watson

9. Clouds

Disney+ Dram Filmleri
17 yaşındaki Zack, saf müzik yeteneğine sahip bir gençtir. Lakin son sınıfına birkaç hafta kalmışken, uzun süredir aşık olduğu kız tarafından çıkma teklifi alır. Lakin kanserin yayıldığını öğrendiği anda hayatı yerle bir olmaya başlar. Çok az şey biliyor olmasının yanında yakın zamanda viral bir müzik fenomeni de olacaktı. Lakin zaman daraldıkça, Zack her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışmaya başlar.

TürBiyografiDramMüzikal
IMDb7,5
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenJustin
Baldoni
OyuncularFin
Argus
Neve
Campbell
Sabrina
Carpenter

10. Aynı Yıldızın Altında

Disney+ Dram Filmleri
16 yaşında olan Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle mücadele vermektedir. Kanser akciğerlerine de sıçradığı için oksijen tüpü ile gezen Hazel destek grubunda Augustus isimli bir genç ile tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmaktadır. İkili birlikte zaman geçirmeye başladıkça aşık olurlar. Akciğer tedavisi için hastaneye yatırılan Hazel’ın yanından bir dakika bile ayrılmayan Augustus, sevgilisi için son kez bir yolculuğa çıkmaya hazırdır.

TürDramRomantik
IMDb7,7
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenJosh
Boone
OyuncularShailene
Woodley
Ansel
Elgort
Nat
Wolff

11. The Last Song

Disney+ Dram Filmleri
Ronnie’nin ve küçük erkek kardeşi Jonah’ın ebeveynleri boşanmıştır. Bu yaz babalarıyla birlikte yaşamaları için sahildeki küçük bir kasabaya gidene kadar ise anneleri ile kalmaktadır. Ronnie babasına içerliyor ve yaz boyunca onunla arkadaş olmaya ve konuşmaya bile niyeti bulunmaz. Lakin yakışıklı bir adamla tanışıp aşık olmaya başladığında, işler değişmeye ve müzikle yeniden bir bağ kurulmaya başlar.

TürDramMüzikalRomantik
IMDb6,0
Gösterim
Tarihi
2010
YönetmenJulie Anne
Robinson
OyuncularMiley
Cyrus
Liam
Hemsworth
Greg
Kinnear

12. The Longest Ride

Disney+ Dram Filmleri
Luke, eskiden şampiyonluğu olan bir boğa matadorudur. Sophia ise New York’un sanat camiasında hayallerinin işini kovalayan bir üniversite öğrencisidir. Luke ve Sophie’nin yolları kesiştiğinde ve ikisinin de ideallerine ulaşmak için uğraşmaya başladığında çetin bir sınava girerler. Bu esnada kader ikisinin de karşısına Ira’yı çıkartır ve sevginin anlamı hakkında yeni değerler ortaya çıkmaya başlar.

TürDramKomediRomantik
IMDb7,0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenGeorge
Tillman Jr.
OyuncularScott
Eastwood
Britt
Robertson
Alan
Alda

13. Kağıttan Kentler

Disney+ Dram Filmleri
Quentin’in en büyük hayali, gerçekleşmeyeceğini bilse bile fazla ortak noktasının bulunmadığı gizemli bir kızı elde etmektir. Quentin’e göre, Margo adındaki bu gizemli kız hem havalı hem de gözü yükseklerdedir. Genç adamın etrafındaki pek çok insan da dahil olmak üzere hemen hemen herkes bu kıza hayranlıkla bakarlar. Lakin Quentin’in amacı hala kızı elde etmektir.

TürDramMaceraKomedi
IMDb6,2
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenJake
Schreier
OyuncularNat
Wolff
Cara
Delevingne
Austin
Abrams

14. İstanbul Kırmızısı

Disney+ Dram Filmleri
Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiştir. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner ama amacı ünlü yönetmen Deniz ile tanışmaktır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anılarını anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan geldiği gibi Deniz ortadan kaybolur ve gizli bir soruşturma ile işler değişmeye başlar.

TürDram
IMDb5,4
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenFerzan
Özpetek
OyuncularHalit
Ergenç
Tuba
Büyüküstün
Nejat
İşler

15. Tolkein

Disney+ Dram Filmleri
Tolkein’in hayatını öğrenmeye hazır mısınız? Okuldaki bir grup dışlanmış arkadaş arasındaki dostluk, aşk ve sanatsal ilham içinde yetim yazarın biçimlendirici yılları bu yapım ile araştırılıyor. Ünlü Orta Dünya romanının çıkmasının altında var olan neden Birinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesi olduğun ise işler değişmeye başlar.

TürDramBiyografiRomantik
IMDb6,8
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenDome
Karukoski
OyuncularNicholas
Hoult
Lily
Collins
Colm
Meaney
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.