Devlet Bahçeli: Cem Yılmaz'ı Artık Sevemem

Devlet Bahçeli: Cem Yılmaz'ı Artık Sevemem
11.05.201914:34

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli iftarda gazetecilerle bir araya geldi. Bahçeli seçimin yenilenmesiyle ilgili açıklamalar yaparken Cem Yılmaz yorumu da şaşırttı.

Haber güncelleme tarihi 11.05.2019 14:48

Devlet Bahçeli İftar'da Gazetecilerle Buluştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli iftar organizasyonunda gazetecilerle bir araya geldi. Bahçeli YSK'nın seçimi yineleme kararını değerlendirirken, ünlülerin Ekrem İmamoğlu'nu destek çalışması hakkında açıklamalarda bulundu. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, iftarda bir araya geldiği gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yasama dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili teklifine ilişkin soru üzerine, Türkiye'de seçimler üzerinde her zaman tartışma ve itirazların olduğunu, ancak YSK'nın kararına herkesin saygı duyması gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun çok hırçın bir üslup kullanarak, YSK'nın 7 üyesine yönelik çete suçlamasında bulunduğunu belirten Bahçeli, dokunulmazlığının kaldırılması için kendisinin teklifte bulunması yönünde öneride bulunduğunu hatırlattı ve şunları söyledi:

"Böyle olmadığı taktirde bu ,konuşmalar Türkiye'deki yargı organları, özellikle de savcılar belli suç unsurları taşıdığı kanaatiyle bir soruşturma başlatırsa, o zaman bu Adalet Bakanlığı'na intikal edecektir. Oradan YSK'nın bu incitici davranışlar karşısındaki hakkını koruyabilmek açısından, dokunulmazlığın kaldırılması noktasında bir fezleke talebinde bulunabilirler. O zaman yine bizim kanaatimizde bir değişiklik olmaz. Fezleke ile bir genel başkanı TBMM'ye taşımak yerine kendisinin iradesiyle TBMM'ye gelmesini demokratik açıdan daha ahlaki bulduğumu ifade etmek için o teklifte bulundum. Ama CHP'nin bazı sözcüleri "hodri meydan" diyor. Neyin hodri meydanını yapacağız. Getireceksen bu dokunulmazlığı sen getirecektin. Getirmeyeceksen fezleke yoluyla geldiği taktirde yine TBMM'de kanaatlerimizi açıkça ifade eder ve kullanacağımız oyu belirleriz."

"Yeni Çalışmalar Başlattık!"

MHP'nin 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimi için belirlediği hemşehricilik stratejine de değinen Bahçeli, 16 milyon nüfusun yaşadığı ve 8 milyonu aşkın oy veren insanın bulunduğu İstanbul'da çok inatlı ve ısrarlı bir seçim olacağının görüldüğünü söyledi. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı'nın adaylarının çok kararlı bir yarışa gireceğini kaydeden Bahçeli, MHP olarak Cumhur İttifakı anlayışı çerçevesinde ortaya konulacak stratejiye uygun tarzda hareket edeceklerini dile getirdi. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yani AK Parti kendi adayının Cumhur İttifakı anlayışı ile yarıştığı bir ortamda nasıl bir siyasi strateji ortaya koyuyorsa, MHP Cumhur İttifakı anlayışı çerçevesinde buna katkı sağlayacak. Ama onun ötesinde Anadolu'da siyaseten netice aldığımız illerimiz vardır. İstanbul ile sosyal, ekonomik, kültürel bağları olarak hayatlarını devam ettirmektedirler. O zaman bu hemşerilik ruhunu hareket geçirme suretiyle, bu katkıyı sağlayabileceğimiz inancını düşünerek, ortaya koyarak 15 ilimizi yani 250 binden fazla İstanbul'da hemşerisi bulunan illerimizi esas alarak bir çalışma başlatmayı uygun bulduk. Şimdi de bu çalışmayla ilgili gerekli görevlendirmeleri yapıyoruz. İstanbul'un birinci bölgesinde başkanlık divanından bir arkadaşım sorumluluk üstlenecek. İkinci bölgesinde başkanlık divanından bir arkadaşımız ve aynı şekilde üçüncü bölgede de divandan bir arkadaşımız sorumluluk üstlenecek. Bütün bu sorumlulukların üzerinde İstanbul milletvekili olması ve başkanlık divanı üyesi olması sebebiyle de Semih Yalçın beyefendiyi de genel koordinatör olarak ortaya koyacağız. Biz bunu "Hemşehri harekatı" olarak nitelendirdik."

"Halkı Aldatmanın Bir Manası Yok"

Bahçeli, YSK'nın, İstanbul'da sandık kurulu başkanlarının kamu görevlileri arasından seçilmeyişini gerekçe göstererek sadece büyükşehir belediye başkanlığı seçimini iptal etmesiyle ilgili, tartışmanın büyükşehir belediye başkanlığı üzerinde çıktığını söyledi. Aradaki oy farkının 28 bin oydan 13 bine düşmesiyle beraber şaibelerin ortaya çıktığını vurgulayan Bahçeli şöyle konuştu:

"Şimdi kalkıp halkı aldatmanın bir manası yok. CHP'ye oy vermiş kardeşlerimizi de aldatmanın gereği yok. Oyların bu kadar aşağı düşmesinin sebebi üzerine konuşacağı yerde kalkıp, "orada dört pusula var. Onu iptal ediyorsanız bunları da iptal edin" diyorlar. Hele bazıları var Türkiye'de neredeyse siyaseti ve demokrasiyi kapatacak, seçimleri tamamen lağvedecek. Efendim filan tarihten itibaren seçimler iptal edilmelidir diyor. Bütün bunların hepsinin altı başka anlam taşır. Bir yerlere Türkiye'yi sürüklemenin gereği yok. Seçimler iptal edildikten sonra ne olacak? 24 Haziran'ı iptal ettiniz, 2015'i iptal ettiniz… Geriye doğru giderseniz 1946'ya kadar var. Sonra bunun altından Türkiye nasıl kalkacak, bu siyasiler nasıl kalkacak? Onun için milleti aldatmasınlar. 28 bin oydan 13 bin oya düşerken, bu kadar çalınan oyun nereden çalındığının üzerinde mutabakat kuracakları yerde hırsızın üstünü örtmenin bir manası yok. Dört pusulayı da dahil etmiş olsa, hırsızı kovalamaktan bu millet vazgeçmeyecek. MHP de vazgeçmeyecek. Çünkü böyle kritik bir eşikte bu karmaşayı yaratan insanların niyetlerinin açığa çıkması lazım, o çıkıncaya kadar da biz bu işin arkasındayız."

"Her Şey Çok Güzel Olacak FETÖ'cülerin Sloganı"

Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu'nun "Her şey çok güzel olacak" sloganını nasıl bulduğu sorulunca Bahçeli, söz konusu sloganı FETÖ'cü Emre Uslu'nun 2013-2014 yıllarında kullandığını belirtti. İsim vermeden 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de atıfta bulunan Bahçeli, "Güroymak'a giderken, orada Norşin olarak isim değişikliğini ifade ederken "Her şey çok güzel olacak" diyen bir eski cumhurbaşkanı var. FETÖ'cüler var, PKK'cılar var, siyasette çok değişik beklentiler içinde olanlar var. Slogan çok yanlış" dedi. Cumhur İttifakı'nın sloganının ne olması gerektiği sorulduğunda ise Bahçeli'nin yanıtı, "Bu sloganı belirleme görevi Cumhur İttifakı'nın ana kütlesi olarak bulunan ve adayları da kendilerinden olan AK Parti olmalıdır. Bana ille de bir slogan diyorsanız, "İstanbul'da bu kadar gürleyen havada, yağmur, bereket varken yıldırımlar çaksın" derim" oldu

"Avukatların Talebine Verilen Bir Cevaptır!"

MHP Genel Başkanı, Abdullah Öcalan'ın 8 yıl sonra avukatlarıyla görüşmesine izin verilmesini nasıl değerlendirdiği sorulunca, bunun avukatın talebine verilen bir yanıt niteliğinde olduğunu ifade etti. Bahçeli, "Tabii HDP seçmeniyle Kürt kökenli kardeşlerimizi birbiriyle karıştırmamak lazım. Yorumu o şekilde ele aldığımız zaman HDP'nin oylarının hepsini Cumhur İttifakı'na kanalize edecek bir taviz politikası takip ediliyor gibi bir anlayış ortaya çıkar ki bu doğru değildir. Bu bir talep meselesidir. Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir. Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır. Böyle bir durum karşısında Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği şekliyle, çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır. Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil'den haberleşiyorlar zaten. Bunu büyüterek farklı noktalara getirerek hele hele PKK onun YPG'siyle onun HDP'siyle işbirliği yapıp, seçim kazanma sevdasına kapılanlar, ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım. Ağızlarına almaları gereken görüşme yattaki görüşmeler olmalıdır" dedi.

"Ben Cem Yılmazı Bundan Sonra Sevemem"

Galatasaray Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak'ın Ekrem İmamoğlu'na desteğini ifade etmesi ile ilgili Bahçeli, "Galatasaray yönetimi o şahsı aforoz etsin" dedi. Bahçeli, sanatçıların İmamoğlu'na verdikleri desteği de eleştirdi. Herkesin Cem Yılmaz'ı sevdiğine ve esprilerine güldüğüne dikkat çeken Bahçeli, "Ben ise onu görünce "önce bir elbiseni değiştir" derim. Kravat tak hatta takma başka bir şeyler yap. Belediye seçiminde oy vereceksen git ver ama sana yönelmiş sevgiyi, siyaseten istismar edip hepimizin alerjisini toplamaya vesile olma. Yüzde 49'u sevebilirsin ama yüzde 51'e de saygı duy. Ben, Cem Yılmaz'ı bundan sonra sevemem" dedi.

Beşiktaş taraftarı olduğu bilinen Bahçeli, 2-0 sonuçlanan Galatasaray-Beşiktaş derbisiyle ilgili soruyu yanıtlarken mağlubiyetin kendilerini incittiğini belirtti. Galatasaray'ın kadrosu için "Birleşmiş Milletler takımı" ifadesini kullanan Bahçeli, "Siyaseten bir laf söylemem gerekirse 5, BM'den büyüktür. Yani Başakşehir, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş, BM'den büyüktür" esprisini yaptı.

"Aday Çıkartsan Ne Olur Çıkartmasan Ne Olur"

Bahçeli, Saadet Partisi'nin İstanbul seçimi için diğer siyasi partiler ile kurduğu temaslar için ise, "Rahmetli Necmettin Erbakan'ın kemikleri sızlar. 30, 40 sene mücadele edeceksin, yüzde 1 oy alacaksın, hem de en kritik dönemde. Şimdi aday çıkartsan ne olur çıkartmasan ne olur? Onun için onlara düşen, cami tartışması yaratmak, oradan başka sonuç elde etmek yerine dün terk ettikleri kardeşlerine destek vermek suretiyle sonuç almaktır" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.