Vücudunuza Hükmetmenizi Zorlaştıracak En İyi Dans Filmleri

Vücudunuza Hükmetmenizi Zorlaştıracak En İyi Dans Filmleri
05.03.202111:52

Bir hobi veya sanat olan dans her zaman merak edilen ve imrenilen bir dalı olmayı başarmıştır. Bu içeriğimizde sizin için dansı konu alan filmleri araştırdık. İşte en iyi dans filmleri.

Haber güncelleme tarihi 05.06.2021 09:58

En İyi 20 Dans Filmi

Tüm toplumlarda önemli bir yere sahip olan dans, bazen sanat bazense kendini ifade etme aracı olarak görülmektedir. Bu liste içeriğimizde dansı konu alan filmleri derledik. Listeyi hazırlarken de en büyük sinema değerlendirme sitelerinden faydalandık. İşte en iyi dans filmleri.

20. Zapped (2014) – IMDb: 5.1

dans filmleri

Zoey Stevens 16 yaşında ve yeni taşındığı yere alışmakta zorluk çeken bir kızdır. Zoey eski yaşadığı yerde başarılı bir öğrenci ve dansçıydı. Annesi tekrardan evlenince Zoey’in ailesi bir anda genişler. Yeni üvey baba, üç üvey erkek kardeş ve söz dinlemez bir köpeği hayatına alır. Zoey bir anda üzerine gelen bu durumu kaldırmakta zorlanır. Zoey günün birinde telefonuna köpek kontrolü için bir uygulama yükler. Fakat uygulamanın kontrol edebildiği tek şey köpekler değildir. Uygulama aynı zamanda erkekler üzerinde de işe yaramaktadır. Zoey’in sahip olduğu bu güç ilk zamanlarda eğlenceli gözükse de zamanla işler değişir.

Başrol Oyuncuları: Zendeya, Spencer Boldman, Adam DiMarco

Tür: Komedi, Fantastik

Yönetmen: Peter DeLuise

Fragman

Zapped Benzeri Filmler

 • Tripped (2015) – IMDB: 7.6
 • You, Me and the Apocalypse (2015) – IMDb: 7.7
 • I Feel Bad (2018) – IMDb: 6.0

19. Prom (2011) – IMDb: 5.4

dans filmleri

Mezuniyet Balosu lise yıllarından özgürlüğe adım atma anlamına gelmektedir. Nova, yaklaşmakta olan mezuniyet balosuna gerçek bir kraliçe gibi gitmek istemektedir. Fakat bunun için ilk önce zoraki eşi olan Jesse’nin gerçek bir parti erkeği olması gerekmektedir. Justin, Mei’yle beraber bu baloya gitmek için çok özel bir sürpriz hazırlar. Partiye katılacak bir diğer erkek olan Lyold ise kime partide eşlik etmek istese o kız hayır cevabını vermektedir Lucas ve Simone ise çok tatlı bir çift olur. Tyler ise Jordan’ın aklını başından alır.

Başrol Oyuncuları: Aimee Teegarden, Thomas McDonell, Nicholas Braun

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Joe Nussbaum

Fragman

Prom Benzeri Filmler

 • StarStruck (2010) – IMDb: 6.1
 • Geek Charming (2011) – IMDb: 6.4
 • Lemonade Mouth (2011) – IMDb: 6.9

18. Step Sisters (2018) – IMDb: 5.4

dans filmleri

Jamilah tüm hayatını planlayan tiplerdendir. O siyahi bir birliğin lideri, geçen sezonda şampiyon olan bir dans takımının kaptanı ve üniversite öğrencilerinin dekanla iletişimini sağlayan kişidir. Jamilah’ın tek hedefi ise Harvard Hukuk Fakültesi’ne girmektir. Jamilah’ın planladığı her şey yolunda gitmektedir. Ta ki Sigma Beta Beta’dan parti kızları okulu rezil edinceye dek. Jamilah’tan kızlara yardım eli uzatması istenir. Fakat bu çok zordur. Çünkü Jamilah’tan istenen tek şey step dansı öğrenmek değil aynı zamanda turnuvaları da kazanmaktır.

Başrol Oyuncuları: Megalyn Echikunwoke, Eden Sher, Lyndon Smith

Tür: Komedi

Yönetmen: Charles Stone

Fragman

Step Sisters Benzeri Filmler

 • #Realityhigh (2017) – IMDb: 5.2
 • Work It (2020) – IMDb: 6.1
 • The Outcasts (2017) – IMDb: 5.5

17. Stomp the Yard (2007) – IMDb: 5.5

dans filmleri

Erkek kardeşinin ölümünden sonra kendi alanında uzmanlığa kadar yükselen bir sokak dansçısı Georgia’ya doğru yola çıkar. Bu sokak dansçısı oradaki Truth Üniversite’sine girmek istemektedir. Ancak hoşlandığı kızı etkilemek ve onunla birlikte olmak için hedefini bir kenara bırakır. Sokak dansçımız üniversitedeki öğrenci birliğine katılır ve oradaki step dansını kazanmayı en büyük amacı haline getirir. Fakat her insanın gönlündeki istek görünenden farklıdır ve hayat bunu yavaş yavaş gösterecektir.

Başrol Oyuncuları: Columbus Short, Meagan Good, Ne-Yo

Tür: Müzik, Dram

Yönetmen: Sylvain White

Fragman

Stomp the Yard Benzeri Filmler

 • You Got Served (2004) – IMDb: 3.9
 • Roll Bounce (2005) – IMDb: 6.1
 • Drumline (2002) – IMDb: 5.9

16. Bring It On: All or Nothing (2006) – IMDb: 5.6

dans filmleri

Britney Allen, Pacific Vista Lisesi’ndeki amigo takımının kaptanıdır. Britney aynı zamanda okulun futbol takımının en iyi oyuncusuyla çıkmaktadır. Britney’in bu mükemmel hayatı babasının işleri yüzünden şehir değiştirmek zorunda kalmasıyla değişir. Yeni okuldaki öğrenciler Britney’e bir yabancı gibi davranmaktadır. Fakat Britney azmederek ipleri eline alır ve amigoluktaki becerisini tüm okula kanıtlamak için harekete geçer.

Başrol Oyuncuları: Danielle Savre, Hayden Panettire, Jake McDorman

Tür: Komedi, Dans

Yönetmen: Steve Rash

Fragman

Bring It On: All or Nothing Benzeri Filmler

 • Bring It On: In It to Win It (2007) – IMDb: 5.3
 • John Tucker Must Die (2006) – IMDb: 5.8
 • Bring It On: Again (2004) – IMDb: 4.5

15. Footloose (2011) – IMDb: 5.9

dans filmleri

Ren MacCormack genç ve yakışıklı birisidir. Ren, Boston şehrinden ayrılarak daha küçük bir taşra kasabası olan Bomont’taki akrabalarının yanına taşınır. Ren’in görünümü her ne kadar çekiciyse bir o kadar da asi ruhludur. Bomont kasaba konseyi huzuru sağlamak için kamuya açık alanlarda yüksek sesle müzik dinleme ve dans etme yasağı ilan etmiştir. Ren liderliğinde Bomont gençleri bu yasağı yıkarlar. Diğer taraftan rahibin güzel kızı olan Ariel ise Ren’in duygularını alt üst eder.

Başrol Oyuncuları: Kenny Wormald, Julianne Hough, Dennis Quaid

Tür: Komedi, Dram, Müzik

Yönetmen: Craig Brewer

Fragman

Footloose Benzeri Filmler

 • Yasak Dans (1984) – IMDb: 6.6
 • Benimle Dans Et (2006) – IMDb: 6.5
 • Sokak Dansı 4: İsyan (2012) – IMDb: 6.4

14. Work It (2020) – IMDb: 6.1

dans filmleri

Quinn Ackerman her genç gibi hedeflediği üniversitenin hayalini kurmaktadır. Ancak onun hedeflediği üniversiteye gidebilmesinin tek yolu bir dans yarışmasında göstereceği performansa bağlıdır. Quinn hayallerine kavuşmak için harekete geçer ve etrafına bir grup dansçı toplar. Quinn’in işi çok zordur. Çünkü ilk önce dans etmeyi öğrenmeli daha sonra ise yarışmadaki zorlu rakiplerini yenmelidir.

Başrol Oyuncuları: Sabrina Carpenter, Jordan Fisher, Liza Koshy

Tür: Dram, Komedi, Müzikal

Yönetmen: Laura Terruso

Fragman

Work It Benzeri Filmler

 • Delidolu 2 (2020) – IMDb: 5.8
 • To All the Boys I've Loved Before (2018) – IMDb: 7.1
 • The Perfect Date (2019) – IMDb: 5.8

13. ABCD: Any Body Can Dance (2013) – IMDb: 6.3

dans filmleri

Vishnu sadece yaşadığı yerin değil tüm ülkenin en iyi dansçısı olarak gösterilmektedir. Onun için dans sadece tutku değil aynı zamanda yaşamasının bir nedenidir. Bir gün çalıştığı dans okulu onunla ilişkisini keser. Bunun üzerince Vishnu’nun tüm dünyası yıkılır ve içine kapanır. Neredeyse yaşama hevesi kalmayan Vishnu şehirden ayrılmaya karar verir. Vishnu, tam da ayrılacağı akşam yetenekli bir dansçı grubunu izler ve fikrini değiştirir.

Başrol Oyuncuları: Prabhu Deva, Lauren Gottlieb, Dharmesh Yelande

Tür: Dans, Müzik

Yönetmen: Remo D'Souza

Fragman

ABCD: Any Body Can Dance Benzeri Filmler

 • Student of the Year (2012) – IMDb: 5.3
 • Aashiqui 2 (2013) – IMDb: 7.0
 • Ek Villain (2014) – IMDb: 6.5

12. Hustlers (2019) – IMDb: 6.3

dans filmleri

Film zor durumdaki bir striptizcinin ve onun akıl arkadaşlarının Wall Street’te çalışan müşterilerini soyma planını konu ediyor. Zor durumda olan bir striptizci eski iş arkadaşlarıyla bir araya gelir ve para bulmanın bir yolunu ararlar. Bunun içinde güzel bir plan kurarlar. Plana göre Wall Street’te çalışan müşterilerinden faydalanacaklardır. Ekibin bu müşterileri çek yazabilecek kadar ayık, olanları anlamayacak kadar da sarhoş etmeleri gerekmektedir. Jennifer Lopez gibi ünlü isimlerin yer aldığı bu yapım en iyi dans filmleri arasındandır.

Başrol Oyuncuları: Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles

Tür: Biyografik, Dram

Yönetmen: Lorene Scafaria

Fragman

Hustlers Benzeri Filmler

 • Skandal (2019) – IMDb: 6.8
 • Hayatım Yalan (2018) – IMDb: 5.8
 • Çılgın Zengin Asyalılar (2018) – IMDb: 6.9

11. Feel the Beat (2020) – IMDb: 6.3

dans filmleri

Dansçı olan April, Broadway’deki seçmelere katılır. Ancak April seçmelerde çuvallar ve istediği başarıyı elde edemez. April bunun üzerine memleketine dönme kararı alır. Doğup büyüdüğü kasabaya geri dönen April, burada hayatına bir düzen vermeye çalışır. Bir süre sonra April yarışmaya hazırlanan genç bir dansçı grubuyla tanışır. April her ne kadar isteksiz olsa da bu gençlere koçluk yapmayı kabul eder.

Başrol Oyuncuları: Sofia Carson, Wolfgang Novogratz, Donna Lynne Champlin

Tür: Aile, Dram, Müzikal

Yönetmen: Elissa Down

Fragman

Feel the Beat Benzeri Filmler

 • Tall Girl (2019) – IMDb: 5.2
 • Descendants 3 (2019) – IMDb: 6.6
 • The Princess Switch: Switched Again (2020) – IMDb: 5.3

10. Step Up Revolution (2012) – IMDb: 6.4

dans filmleri

Emily’nin tek hedefi profesyonel bir dansçı olmaktır. Bunun içinde Miami’ye gelir. Emily burada ünlü bir dans ekibinin lideri olan Sean’la tanışır. Emily’nin babası bir süre sonra Sean için tehdit hale gelir. Bunun üzerine Sean kendi hedefini korumak için her şeyi yapacaktır. Emily’nin istediği tek şey ise profesyonel bir dansçı olmaktır.

Başrol Oyuncuları: Kathryn McCormick, Ryan Guzman, Stephen Boss

Tür: Müzik, Romantik, Dram

Yönetmen: Scott Speer

Fragman

Step Up Revolution Benzeri Filmler

 • Sokak Dansi 5: Rüya Takımı (2014) – IMDb: 6.0
 • Benimle Dans Et (2006) – IMDb: 6.5
 • Honey (2003) – IMDb: 5.4

9. Step Up (2006) – IMDb: 6.5

dans filmleri

Tyler Gage dans etmeyi çok seven bir adamdır. Bir süre önce yediği cezadan dolayı Tyler, Baltimore’daki sanat okuluna gider. Tyler burada bir dans öğrencisi olan Nora’yla tanışır. Nora harika bir dansçıdır ve ikilinin kesişmesi hayatlarındaki her şeyi değiştirir. Bazen yaşadığınız kötü olaylar beklenmeyen değişikliklerin habercisi olabilir. Bu filmde bize tam olarak bunu anlatmaktadır.

Başrol Oyuncuları: Channing Tatum, Jenna Dewan, Rachel Griffiths

Tür: Müzik, Polisiye, Romantik

Yönetmen: Anne Fletcher

Fragman

Step Up Benzeri Filmler

 • Sokak Dansı (2008) – IMDb: 6.2
 • Bizim Dansımız (2001) – IMDb: 6.2
 • Burlesque (2010) – IMDb: 6.4

8. The White Crow (2018) – IMDb: 6.6

dans filmleri

Bu film efsanevi Rus balet olan Rudolf Nureyev’in hayat hikayesini konu ediyor. Film Nureyev’in 1961 yılında Sovyetler Birliği’nden iltica etmesine ve KGB’nin onu durdurmaya çalışmasına odaklanıyor. Filmde Sibirya’da bir trende dünyaya gelen Rudolf Nureyev’in çocukluğundan eğitim hayatına, gençlik yıllarından batılı sanatçılarla olan ilişkisine kadar her şeye değinilmektedir. Ayrıca filmde Nureyev’in KGB’yle arasında geçen kovalamaca en doğru haliyle anlatılmaktadır.

Başrol Oyuncuları: Oleg Ivenko, Adèle Exarchopoulos, Chulpan Khamatova

Tür: Biyografik, Dram

Yönetmen: Ralph Fiennes

Fragman

The White Crow Benzeri Filmler

 • All Is True (2018) – IMDb: 6.2
 • Kızıl Joan (2018) – IMDb: 6.4
 • Richard III (2016) – IMDb: 8.4

7. Climax (2018) – IMDb: 7.1

dans filmleri

90’ların ortasında 20 kişiden oluşan bir dansçı grup üç günlük bir prova için ormanda bulunan bir yatılı okula gider. Ekiptekiler birbirini tanımaya başladıkça eğlenceli vakit geçirmeye başlarlar. Provalar bitince ekip son bir parti düzenler. Fakat içilen içkilerden sonra aralarından bazıları tuhaf davranışlar sergiler. Gençlerin tümü bir süre sonra kendini kaybeder. Artık düştükleri çukurdan çıkmaları neredeyse imkansızdır. Kimileri cennete olduğunu hissederken kimileri ise kendini cehennemde hissetmektedir.

Başrol Oyuncuları: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Gaspar Noé

Fragman

Climax Benzeri Filmler

 • Enter the Void (2009) – IMDb: 7.3
 • Dönüş Yok (2002) – IMDb: 7.4
 • Herkese Karşı Tek Başına (1998) – IMDb: 7.4

6. Frances Ha (2012) – IMDb: 7.5

dans filmleri

27 yaşındaki Frances bir dans topluluğunda çıraklık yapmaktadır. İstikrarlı bir işe sahip olmayan Frances’in tek hayali bu şirkette daimi çalışan olmaktır. Frances kendi yaşındakiler gibi bir sağa bir sola gitmektedir fakat hiçbir işte tam anlamıyla başarıya ulaşamamaktadır. Frances’i anlayan tek kişi ise onun oda arkadaşı olan Sophie’dir. Fakat Sophie bir gün hayallerindeki şehre taşınır. Bu durum Frances’e gerçek hayatı ve sorumluluğu öğretir.

Başrol Oyuncuları: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Michael Esper

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Noah Baumbach

Fragman

Frances Ha Benzeri Filmler

 • Mistress America (2015) – IMDb: 6.7
 • Mürekkep Balığı ve Balina (2005) – IMDb: 7.3
 • While We're Young (2014) – IMDb: 6.3

5. Yeh Ballet (2020) – IMDb: 7.6

dans filmleri

Film marjinal bir bale eğritmeni tarafından keşfedilen Mumbai kökenli iki genç insanın hikayesini konu ediyor. Bu iki gencin hayatı çok zorlu ve güçtür. Çünkü bu gençler yaşadıkları çevre nedeniyle bağnaz ve yobaz insanların tepkileriyle karşılaşmaktadır. Bir yandan kendilerini geliştirmekle uğraşan bu gençler diğer yandan da çevresindekilerin kendilerini ayıplamalarıyla mücadele etmektedirler.

Başrol Oyuncuları: Achintya Bose, Manish Chauhan, Sasha Shetty

Tür: Dram

Yönetmen: Sooni Taraporevala

Fragman

Yeh Ballet Benzeri Filmler

 • Guilty (2020) – IMDb: 5.4
 • Maska (2020) – IMDb: 5.9
 • Axone (2019) – IMDb: 7.0

4. Moulin Rouge! (2001) – IMDb: 7.6

dans filmleri

Christian bir şairdir ve sık sık Moulin Rouge adlı bir gece kulübüne gitmektedir. Bir gün Christian buradaki dansçılardan birine aşık olur. Fakat ortada büyük bir sorun vardır. Çünkü bölgenin dükü kıskanç bir karaktere sahiptir ve aynı kıza sırılsıklam aşıktır. Artık ortada büyük bir düello vardır ve iyi olan kazanacaktır. Başarılı oyuncuları sayesinde çok sevilen bu film zamanında çok ses getirmiştir.

Başrol Oyuncuları: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo

Tür: Müzikal, Romantik

Yönetmen: Baz Luhrmann

Fragman

Moulin Rouge! Benzeri Filmler

 • Chicago (2002) – IMDb: 7.2
 • Avustralya (2008) – IMDb: 6.6
 • Romeo ve Juliet (1996) – IMDb: 6.7

3. Pina (2011) – IMDb: 7.7

dans filmleri

Çekimlerine Bausch hayattayken başlanan fakat ölümünden sonra bitirilen bu belgesel gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Pina katıldığı festivallerde büyük bir ilgiyle karşılanan ünlü dansçılardan birisidir. Gücünü bedeninin büyüsel estetiğine borcu olan Pina sinema tarihini değiştirmiş bir isimdir. Sahne dilini değiştiren bir sanatçıdan aldığı ilhamla dansını eden Pina seyircilerine evrensel bir görsel şölen sunmaktadır.

Başrol Oyuncuları: Pina Bausch, Regina Advento, Malou Airoudo

Tür: Belgesel, Müzik

Yönetmen: Wim Wenders

Fragman

Pina Benzeri Filmler

 • Buena Vista Social Club (1999) – IMDb: 7.7
 • Toprağın Tuzu (2014) – IMDb: 8.5
 • Lisbon Story (1994) – IMDb: 7.2

2. Silver Linings Playbook (2012) – IMDb: 7.7

dans filmleri

Pat Salitano eski bir tarih öğretmenidir ve onun hayatındaki her şey önemini yitirmiş vaziyettir. Pat Salitano yaşadığı bir travma sonrasında kendisini kaybeder ve mahkeme kararıyla 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Pat 8 ay sonra rehabilitasyon merkezinden çıkar ve kendisine tek bir hedef belirler. O da hayatını düzene koymak ve karısı Vicky’yi tekrardan kazanmaktır.

Başrol Oyuncuları: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: David O. Russell

Fragman

Silver Linings Playbook Benzeri Filmler

 • Düzenbaz (2013) – IMDb: 7.2
 • Joy (2015) – IMDb: 6.6
 • Sınırsızlar Kulübü (2013) – IMDb: 8.0

1. Black Swan (2010) – IMDb: 8.0

dans filmleri

Nina genç ve yetenekli bir balerindir. Nina’nın dans konusuna yönelmesinin sebeplerinden birisi de eskiden annesinin de kendisi gibi bir balerin olmasıdır. Hayatı danstan ibaret olan Nina bir gün Siyah Kuğu rolüne aday olarak gösterilir. Fakat Nina her ne kadar Beyaz Kuğu rolünde harikalar yaratsa da Siyah Kuğu’daki performansı o kadar da iyi değildir. Ayrıca Nina’nın karşısında çok güçlü bir rakip vardır. Rakibi olan Lily bu rolde gayet iyi bir performans gösterecektir. Lily ve Nina arasındaki bu rekabet yavaş yavaş bir dostluğa dönüşür. Nina bu süreçte hayatının alt üst olmasına neden olan karanlık tarafıyla yüzleşir.

Başrol Oyuncuları: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: Darren Aronofsky

Fragman

Black Swan Benzeri Filmler

 • Aşk (2013) – IMDb: 8.0
 • Aşıklar Şehri (2016) – IMDb: 8.0
 • Yerçekimi (2013) – IMDb: 7.7
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.