Community Dizisi Hakkında Bilgi ve İzleyici Yorumları

Community Dizisi Hakkında Bilgi ve İzleyici Yorumları
02.05.202012:10

Community, NBC kanalında 2009'da yayınlanmaya başlayan absürt komedi türünde bir Amerikan televizyon dizisidir. Bu içeriğimizde karakterleri, hikayesi ve ince espirileriyle sizi kendine haytan bırakacak Community dizisini sizler için inceliyoruz.

Haber güncelleme tarihi 07.03.2021 14:39

Gelmiş Geçmiş En Başarılı Absürt Komedi Dizisi: Community

Dan Harmon tarafından oluşturulan bir televizyon dizisi olan Community, hak ettiği değeri görememiş bir komedi dizisidir. Sıkça bahsedilen rakip komedi dizilerinden altta kalır bir başarısı olmamasına rağmen yabancı dizi Community herkes tarafından bilinen yapımlar arasına girememiş fakat Netflix’in yayın haklarını alması üzerine tekrar tüm dünyada konuşulan diziler arasına girmeyi başarmıştır. Son günlerde çokça izlenip herkesin birbirine tavsiye ettiği ve en iyi Netflix dizileri arasına giren Community dizisinin hikayesini, izleyici yorumları ve karakterlerini bu inceleme dizi içeriğimizde sizler için inceleyeceğiz. 


absurt-komedi-dizisi-community.jpg

1. İlk bölümü 17 Eylül 2009’da son bölümü ise 2 Haziran 2015 tarihinde yayınlanan toplamda 6 sezondan oluşan Community dizisi tekrar adından bahsettirmeye başladı. Eski televizyon dizilerinin yayın haklarını alan dijital platform Netflix sayesinde gölgede kalmış diziler ve filmler tekrar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Televizyonda yayınlandığı sırada Amerika’da büyük ses getiren Community, şimdi dünyada yeniden gündemde!


community-dizisi.jpg

2. Klasik bir kolej dizisinden çok uzakta seyreden, iyi işlenmiş yan karakterleriyle bize keyifli bir izlence sunan Community dizisi Greendale Devlet Üniversitesi’nde hayatlarını geçiren 7 birbirinden farklı karakterin öyküsüne odaklanıyor. İlk bölümlerinde sıradan bir kolej dizisi olarak görünebilecek olan Community’nin izledikçe tarihin en yaratıcı komedilerinden biri olduğunu göreceksiniz. 


community.jpg

3. Absürt bir komedi olarak nitelendirebileceğimiz Community dizisinde 7 farklı karaktere, 7 farklı inanışa ve 7 farklı görüşe şahit oluyoruz. Dizi tarihinde bu zamana kadar bir araya gelmiş en absürt arkadaş grubuyla tanışmak sizleri bir hayli heyecanlandıracak!.


community-dizisi-hakkinda-bilgi.jpg

4. Community dizisinde yanlış anlaşılmalar ve kelime şakalarının ötesinde bir komediye şahit oluyoruz. Durum komedisinin tam aksi bir durumun söz konusu olduğu bu dizinin her bölümünde bambaşka bir kurguda popüler kültüre inanılmaz göndermeler yapılıyor. Bir bölümde polisiye izlerken diğer bölümde bilimkurgu izlediğimizi farkedince bu dizi bizim için haliyle farklı bir boyut kazanıyor.


joel-mchale.jpg

5. Yıllarca Emmy ödüllerinin görmezden geldiği Community dizisinde karakterlerin aşırı davranışları dikkat çekerken bu karakterlerin aşırılıklarının sonuçlarıyla yüzleşip yaptıkları haketlerin sonuçlarının farkında olmaları bu diziyi izlenebilir kılan sebeplerden birisi diyebiliriz. 


community-dizisi-hakkinda-bilgi-ve-izleyici-yorumlari.jpg

6. Community dizisinin biraz da hikayesinden bahsetmemiz gerekirse; seçkin ve sosyetenin gözbebeği avukat Jeff Winger, lisansının sahte çıkması sonucu üniversiteye geri dönmek zorunda kalır. Avukatlık lisansını tekrar kazanmanın en kolay yolu ise Greendale’den geçmektedir. Jeff oldukça ukala, bencil olmasının yanında yakışıklı ve zeki bir adamdır. Okulun ilk günü uzaktan gördüğü Britta ile flört edebilmek için İspanyolca bildiği yalanını söyler ve ipin ucu orada kaçar. İspanyolca çalışmak için Britta ile buluşacakları odada birden 6 kişiyi karşısında bulur ve Community dizisinin hikayesi tam da burda başlar. 


absurt-komedi-dizisi-community-001.jpg

7. Toplamda 110 bölümden oluşan nefis absürt komedi dizisi Community’nin oyuncu kadrosunda ise Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Yvette Nicole Brown, Alison Brie, Donald Glover, Ken Jeong, Chevy Chase ve Jim Rash gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Komedi dizisi arayışında olanlar için mükemmel bir tercih olacak Community dizisini ve 6 sezonluk macerayı sizlere gönül rahatlığıyla öneriyoruz. 


Community Dizi Karakterleri ve Oyuncuları

1. Jeff Winger - Joel McHale

Sosyetenin gözbebeği konumundaki ünlü bir avukat olan Jeff Winger, lisansının sahte çıkması üzerine üniversiteye geri döner. Derslerle pek arası olmayan Winger oldukça ukala ve bencil bir insandır. Kadınlara karşı ilgisini saklamayan Jeff, öğrenci topluluğunun lideri konumundadır. 

jeff-winger---joel-mchale.jpg


2. Britta Perry - Gillian Jacobs

Dizinin etrafında döndüğü 7 kişilik öğrenci grubunun en etkisiz karakteri diyebileceğimiz Britta karakteri Jeff’in ilk bölümlerde yürüdüğü fakat ilişkinin hiçbir zaman gerçekleşmediği başrollerinden birisidir.

britta-perry---gillian-jacobs.jpg


3. Abed Nadir - Danny Pedi

Dizinin en etkili ve komik karakterlerinden olan Abed sinemaya karşı olan ilgisiyle dikkat çekmektedir. 7 kişilik gruptan biri olan Troy karakteri ile olan ilişkisi ile izleyicinin en çok sempatik bulduğu karakterdir diyebiliriz.

abed-nadir---danny-pedi.jpg


4. Troy Barnes - Ronald Glover

Abed ile birbirlerine takılmalarıyla dikkat çeken Troy karakteri Community dizisinin en canlı karakterlerinden birisidir. Sevimliliği ve şirin hareketleriyle izleyinin en sevdiği karakterlerin başında gelmektedir.

troy-barnes---ronald-glover.jpg


5. Annie Edison - Alison Brie

Güzelliğiyle kendine hayran bırakan Annie karakteri dizinin en saf ve iyi kalpli karakteridir. Britta kadar ön planda olmasa da farklı görüşleri ve tiplemesiyle izleyicileri etkilemeyi başaran 7 karakterden birisidir.

annie-edison---alison-brie.jpg


6. Shirley Bennett - Yvette Nicole Brown

Herkesin iyiliğini düşünmesi ve temiz kalbiyle dikkat çeken Shirley topluluğun annesi rolündeki karakterdir. Olaylara duygusal bir şekilde yaklaşan bu karakter ailevi problemleriyle diziyi farklı bir boyuta sürükleyen karakterdir.

shirley-bennett---yvette-nicole-brown.jpg


7. Pierce Hawthorne - Chevy Chase

Gençlere ayak uydurmaya çalışan Pierce grubun yaşlı kurdudur diyebiliriz. Dizide geride kalmış karakterlerden birisi olarak görülse de yaşı dolayısıyla espiri malzemesi boldur ve sahneleri dizinin en komik anlarını yaşatmaktadır. 

pierce-hawthorne---chevy-chase.jpg


Community Dizisi İzleyici Yorumları

1. the office ve parks and recreations ile birlikte nbc'nin big three'sini oluşturur. komedi dizilerinin iki bölüm ardarda enfesi geçtim "iyi bölümdü abi" diyebileceğimiz bölüm çıkardığına belki de hiç rastlamadığımız bir ortamda, 3x04 ve 3x05 ile himym ve tbbt'nin bir sezonunda güldürmediği kadar güldürmüştür. facebookta dolaşan barney veya sheldon videolarına eşit derecede malzemeyi her bölüm troy ve abed fazlasıyla çıkartır. troy ve abed'den 4 sheldon, annie'den tek başına 6 robin 2 lily, jeff ve pierce'dan da 2-3 barney çıkar. chang ve dean plase.


2. televizyon ekranlarındaki en kaliteli komedilerden biri olsa da hakettiği ilgiyi bir türlü göremediği için hakkında iptal dedikoduları dolaşıyor şu sıralar. umarım üzerindeki kara bulutlar dağılır da elimizde uzun seneler tekrar tekrar izleyebileceğimiz bir seri olur.


3. çok dizi seven bir insan olmayan beni bile ekran başına bağlayan über dizi.bağımlılık yapıyor kendisi efenim.şiddetle tavsiye ediyoruz


4. 4. sezonunu gözyaşlarıyla beklediğim dizi. 13 bölüm ne demek? bu kadar güzel bir diziye hakaretten başka bir şey olamaz 13 bölüm. sadece bir espriye gülmek için durdurmak zorunda kaldığım zamanlar oluyor, bu kadar seviyorum ben greendale ve onun biricik çalışma grubunu. kaldı ki tek yanı komik olması değil verdiği bazı toplumsal mesajlar ile gerçekten örnek bir dizi. bu cümle sadece bu dizi için kurulmuyor biraz klişe gibi ama; bu dizi gerçekten daha fazla ilgiyi sonuna kadar hakediyor.


5. kafamı en çok dağıtan ve ciddi anlamda kahkahalarla gülmeme sebep olabilen dizi. tüm karakterler müthiş seçilmiş yahu. hele bazı filmlere göndermeler, abartmalar, istiareler var ki değmeyin keyfime. henüz 2. sezondayım bitecek diye korka korka izliyorum, friends'i bitirdikten sonra bu kadar keyif almamıştım uzun zamandır!


6. ilk başta ulan amma geç farkına vardık şeklinde hayıflandığım sonra oh lan 70 küsur bölüm var misler gibi izlenir dediğim dizi. bunu dememin üstünden çok değil 8-9 gün geçti ve izlenecek sadece 16 bölümü kaldı ki son 3 gündür hemen bitmesin diye hız kesmesem muhtemelen bu gece bitmiş olurdu. hem birinci hem ikinci sezondaki paintball bölümleri hayatımda izlediğim en komik dizi bölümleri arasında yer almaktadır. son olarak annie candır.


7. yeni keşfettiğim ve gecenin 01'inde kahkahalarla gülmeme sebep olan, seinfeld tekrarlarını izlediğim şu günlerde ilaç ötesi olan komedi dizisi. espriler bir anda tek cümlede geliyor ve koparmaya yetiyor zaten. her bölüm sonundaki absürdlükler kimin fikriyse harika düşünülmüş. her karakter ayrı bir bomba ama pierce ve abed-troy ikilisinin yeri ayrı.


8. tamam kötü değil 4. sezon ama üç sezonun şahaneliğinden, özellikle 3. sezonun muhteşemliğinden sonra alışamıyor insan. parça parça bir dizi oldu community. çözüm dan harmon'ın dönmesi, o da zor olduğuna göre six seasons and a movie'yi göremeyeceğiz sanırım.


9. friends'den sonra ilk defa kahkaha attığım bir dizi olmuştu. bu nedenle, yapımda, yayında ve 5. sezonu görmesinde emeği olan kişileri bir bir kutladığım dizidir.


10. şahsıma münhasır görüşlerime göre şu anda yayınlanmakta olan en iyi komedi dizisi. kafası gerçekten çok ayrı, absürtlükte l&m'a benzetiyorum o yüzden. gerek absürt düşünceleri diziye normalmiş gibi yedirmeleri, gerek neredeyse her cümlede bi' göndermeolması, gerekse oyuncuların samimiyeti benim için bu diziyi çok farklı bi' noktaya koyuyor. neredeyse kimse bilmiyor zaten, milleti bıktırıcak bi' fan kitlesi de olmuyor bu yüzden, tam tadında.

Önerilen İçerik: Netflix Komedi Dizileri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
3
1
0
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.