NovaKid: Çocuklar İçin Online İngilizce Eğitimi

NovaKid: Çocuklar İçin Online İngilizce Eğitimi
02.03.202013:11

Çocukların İngilizceyi öğrenmesine farklı bir boyut kazandıran NovaKid, herhangi bir İngilizce eğitim merkezine gitmeden online dil öğrenme fırsatı sunuyor. Çocuğunuzla beraber ister tatilde ister evde olun. Çocuğunuz istediği zaman İngilizceyi öğrenecek.

Haber güncelleme tarihi 22.10.2020 11:59

Günümüzde çoğu anne ve baba, çocuklarının çok küçük yaştan itibaren İngilizceyi öğrenmesi ve İngilizceye olan yatkınlığını arttırmak için birçok farklı eğitim desteği alıyor. Konuşmayı daha yeni öğrenen bebeklerde dahi işe yarayan bu yöntemler, özellikle 5-12 yaş grubu çocuklarda son derece etkili olduğu görünüyor. Çocuğunuzun ikinci bir dili öğrenmesine katkıda bulunan NovaKid online İngilizce platformu her ebeveynin bu isteğini profesyonelce karşılıyor!


Çocuklar İçin İngilizce Kursu

cocuklar-icin-online-ingilizce-egitimi-006.jpg

Bazı çocuklar İngilizce öğrenme veya İngilizce konuşma konusunda zorluk yaşamaktadır. Genellikle çocukların İngilizce dili konusunda bu durumu yaşamasının en temel sebebi utangaçlık ya da hata yapmaktan korkma durumları sebebiyet vermektedir. Birçok ebeveynin genel sorunu olarak görülen bu durum, sanılandan daha kolay bir şekilde çözüme kavuşabilmektedir. Eğer siz anne ve babalar, çocuğunuzun İngilizceye karşı olan ön yargılarını kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmak istiyorsanız, evinizde olumlu ve teşvik edici bir atmosfer yaratarak çocuğunuzun daha güvende hissetmesine yardımcı olabilirsiniz.

Peki ya çocuğumun İngilizce öğrenme ve konuşma konusunda nasıl güvende hissetmesini sağlayabilirim? diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu durum artık sandığınızdan daha kolay olacak. Nasıl mı? NovaKid online İngilizce öğrenme platformu, 5-12 yaş arası çocuklara evden canlı ders imkanı sunuyor. Çocuğunuzun sizlerin yanında evinizin bir köşesinde istediği zaman İngilizce dersi almasına olanak sağlayan bu site, İngilizce gramer yapısından okuma ve yazmaya, gündelik hayatında gelişen durumları İngilizce olarak anlatmaktan basit düzeyde İngilizce kitaplar okumaya kadar birçok farklı alanda destek imkanı sunuyor. Çocuğunuza İngilizceyi sevdiren online dil platformu Novakid'in birbirinden farklı avantaj ve ayrıcalıklarından yararlanmak için buraya tıklayın.


Çocuğumun İngilizceyi öğrenmesi için ne yapabilirim?

cocuklar-icin-online-ingilizce-egitimi-005.jpg

Çocuğumun İngilizceyi küçük yaşta öğrenmesi için ne yapabilirim? Bu soru kuşkusuz çoğu anne ve babanın kafasını karıştırıyor. Her şeyden önce küçüklükten itibaren alınan bir eğitimin ileri ki yaşlarda daha kolay kullanılmasına ve hayata geçirmesine yardımcı olacağını unutmayın. Bu sebeple çocuğunuzun ikinci bir dili öğrenmesi için daha fazla vakit kaybetmesine izin vermeyin! Peki ya nasıl? Henüz daha çok küçük yaşlarda olan çocuklarınızı İngilizce kurslarında sıralara mı oturtacaksınız? Elbette ki hayır..

Dünyanın en ünlü çocuk İngilizce eğitim platformu Novakid, 4-12 yaş grubu arasında ki çocuklar için online İngilizce kursu veriyor! Evet evet yanlış duymadınız. Siz ne zaman isterseniz evinizi bir köşesinde çocuğunuzla beraber özel derslere katılabilirsiniz. Peki ya bu eğitimin bedeli ne kadar olacak diye soruyor olabilirsiniz. Novakid bu konuda her ebeveynin kolaylıkla karşılayabileceği ücret seçenekleriyle 42 TL'den başlayan İngilizce eğitim dersleri sunuyor.

İlk olarak çocuğunuz Okul Öncesi İngilizce Eğitim derslerine katılarak yeni bir dille tanışıyor. Aradan geçen 7 ayın sonunda İngilizce 1.Seviye derslerine dahil olarak temel İngilizce yapılarını öğreniyor. Peki ya bu kadar mı? Hayır daha bitmedi. Çocuğunuz İngilizce 1.seviyeyi tamamlamasının ardından 3,5 aylık yeni bir İngilizce seviyesine geçiyor. Toplamda Okul Öncesi İngilizce ve 4 farklı seviyeden oluşan bu eğitim, anadili İngilizce olan veya anadili İngilizce kadar iyi konuşan hocalar tarafından NovaKid sitesinde veriliyor! Anadili İngilizce olan veya anadil seviyesinde İngilizceye sahip olan profesyonel eğitmenler aracılığıyla 42 TL'den başlayan online İngilizce derslerine katılmak için buraya tıklayın.


NovaKid çocuklara İngilizceyi sevdiriyor!

cocuklar-icin-online-ingilizce-egitimi-004.jpg

Çocukların İngilizceyi öğrenmesine farklı bir boyut kazandıran NovaKid, herhangi bir İngilizce eğitim merkezine gitmeden online olarak dil öğrenme fırsatı sunuyor. Çocuğunuzla beraber ister tatilde ister evde olun. Dilediğiniz noktadan tek tıkla bağlanabileceğiniz NovaKid online İngilizce dersleri sayesinde 4-12 yaş grubu arasında ki çocuğunuza İngilizce öğrenme ve konuşma konusunda destek olabilirsiniz. Son derece makul fiyatlara ikinci bir dil öğrenme fırsatı sunan site, pedagog ve deneyimli öğretmen kadrosuyla birebir özel ders fırsatı sağlıyor. Siz anne ve babaların çocuğunuzla beraber katılabileceği bu eğitim programında Okul Öncesi İngilizce Eğitim, İngilizce 1. Seviye, İngilizce 2.Seviye, İngilizce 3.Seviye ve İngilizce 4.Seviye dersleri veriliyor. Ders başına 42 TL'den başlayan fiyat seçeneklerine sahip NovaKid, Avrupa CEFR Standartları'na uygun müfredatıyla çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi başarıyor!

NovaKid çocuğunuzun evde bilgisayar, tablet yada akıllı cihazlar üzerinden kolayca İngilizce öğrenmesine yardımcı oluyor. Nasıl mı? NovaKid eğitim programında görev alan öğretmenler, anadili İngilizce veya İngilizce bilgisi anadil seviyesinde olan profesyonel eğitmenlerden oluşuyor. Çocuğunuzu yanınıza alarak Novakid çocuklar için online İngilizce derslerine katılabilir, öğretmeniyle pratikler yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Öte yandan Novakid çocuklar için online İngilizce platformu, çocuğunuzun katılacağı ilk dersi ücretsiz olarak sunuyor. NovaKid çocuklar için online İngilizce eğitim setine ücretsiz olarak katılmak için buraya tıklayınız.


Çocuğumun İngilizce konuşmaktan zevk almasına nasıl yardımcı olabilirim?

cocuklar-icin-online-ingilizce-egitimi-003.jpg

Her şeyden önce siz değerli ebeveynlerin, dil öğrenirken hata yapmanın son derece normal bir durum olduğunu bilmesini isteriz. Herkes zaman zaman hata yapar ve yaptığı hatalar sonucunda yeni şeyler öğrenir. Siz anne ve babalarında çocuğunuzun İngilizce öğrenmesi konusunda yapacağı hatalara bu şekilde bakması gerekmektedir. Örneğin çocuğunuz İngilizce gramer yapıları hakkında bilgi sahibi değil mi? ya da İngilizce konuşma konusunda kendini hazır hissetmiyor mu? asla ona baskı yapmayın. Aksine çocuğunuzu rahatlatarak bu dili kolayca öğrenebileceğine ve üstesinden gelebileceğine teşvik edin. Bu konuda NovaKid çocuğunuza tam destek sağlayacaktır!


İngilizceyi stressiz bir şekilde nasıl pratik yapabiliriz?

cocuklar-icin-online-ingilizce-egitimi-002.jpg

 • Çocuğunuza İngilizceyi sevdirmek ve onu eğlenceli bir hale getirmek için NovaKid çocuklar için İngilizce öğrenme platformuna başvurun.
 • Çocuğunuza daha uzun cevaplar vermesi için baskı yapmayın. Şuan söyleyebildiği tek şey bir kelimeyse bu durumu sorun etmeyin.
 • Çocuğunuzun söylediklerinden memnun olduğunuzu bilmesi için sakin ve pozitif olun. (kısa da olsa!)
 • Çocuğunuz konuşurken sözünü kesmeyin. (veya başka birinin sözünü kesmesine izinv ermeyin)
 • Çocuğunuzun İngilizce konuşken yaptığı hataları daha sonra hatırlatın. Konuşma esnasında asla onu durdurmayın. Eğer konuşma esnasında çocuğunuzu durdurusanız, ilerleyen süre zarfında İngilizce öğrenme konusunda güvensizlik yaşayabilir!
 • Çocuğunuza İngilizcede iyi bildiği kelimeleri ve gramer yapılarını kullanmasına yardımcı olun.
 • Çocuğunuzun İngilizce konusunda yaşadığı sıkıntıları tekrar gözden geçirin. Gerekirse hatalarını netleştirmek için yeniden teşvik edin.
 • Çocuğunuzun İngilizce konuşması süresini çok uzun tutmayın. Örneğin çocuğunuzdan size yolculuk esnasında gördüklerini söylemesini isteyin. O araba kırmızı! Üç otobüs gördüm! ..

Her şeyden önce çocuğunuza İngilizceyi sevdirmek ve öğretmek için yardımcı olun, cesaretlendirin ve daima olumlu kalın. Çocuğunuzla İngilizce hakkında konuşun ve ona güvenin: kendisini bu dilde daha güvende hissetmesi için NovaKid çocuklar için profesyonel İngilizce eğitim setine dahil edin. NovaKid İngilizce eğitim seti hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.


Konuşma etkinliklerini  nasıl eğlenceli hale getirebiliriz?

cocuklar-icin-online-ingilizce-egitimi-001.jpg

Çocuklarda İngilizce konuşma konusunda endişelenme ve sıkılma durumu, kuşkusuz ebeveynlerin en sık yakındığı durumlar arasında yer alıyor. Peki ya çocuğuma İngilizce konuşma konusunda nasıl yardımcı olabilir? der gibisiniz. Bu konuda her anne ve babanın çocuğuna karsı komik, açık yürekli ve öngörülmeyen cevaplar vermesi konusunda teşvik edilmesi önerilmektedir. Peki ya nasıl? Bu durumu örnekleyecek olursak İngilizce kelimeleri mutlu bir yüzle, üzgün bir suratla veya fiziksel hareketlerle farklı şekilde söyleyebilirsiniz. Kısacası siz ebeveynlerin bu noktada hayal gücünü kullanması ve eğlenmesi en önemli nokta olmaktadır. Çocuğunuza karşı stresli ve olumsuz konuşmalar sergilemek yerine komik surat ifadeleriyle yaklaşmanız, çocuğunuzun İngilizce dilini tekrar tekrar tekrarlamaktan mutluluk duymasına yardımcı olduğunu görebilirsiniz. 

Öte yandan çocuğunuz çizgi filmlerden, müziklerden veya kitaplardan hoşlanıyor olmalı. Çocuğunuza sevdiği müzik, kitap ya da çizgi filmleri İngilizce olarak aktarmanız, onların bu dile daha çok motive olmasına yardımcı olacaktır. Öte yandan çocuğunuzun en sevdiği oyuncak karakterlerini İngilizce olarak konuşturarak onları İngilizce öğrenmeye teşvik edebilirsiniz.

Anne ve baba olarak çocuğunuzun oyuncaklarıyla İngilizce konuşmayı ve onu güldürmeyi ihmal etmeyin! Birçok küçük çocuk, öğrenme yetisini yaratıcı faaliyetlerle birleştirdiğinde dili daha kolay öğrenmektedir. Çocuğunuzu eğlendirmek için neler yapmayı sevdiğini iyi düşünün. Bu genellikle şarkı söylemek, oyun oynamak, yüksek sesle kitap okumak veya evcilik gibi etkinlikler olabilir. Tüm bu aktiviteleri İngilizce olarak yapmayı deneyin.


Hatalarını nasıl düzeltebilirim?

cocuklar-icin-online-ingilizce-egitimi.jpg

Çocuğunuz İngilizce öğrenme konusunda zorluk yaşıyor olabilir. Hatta bu zorluklar karşısında birçok hata da yapıyor olabilir. Bu konuda siz anne ve babalara büyük bir sorumluluk düştüğünü unutmayınız. Eğer ki çocuğunuzun İngilizce'de yaptığı hataları düzeltmek istiyorsanız, her hatasını düzeltmek yerine kızmadan sakin bir dille öğrenmeye teşvik etmelisiniz. Peki ya öğrenmeye nasıl teşvik edeceğinizi sorar gibisiniz. Çocuğunuz İngilizce konuşma ve yazma konusunda sayısız hata yapsa dahi konuşmasını bitirene kadar bekleyin, ardından sözcüğü veya cümleyi doğru şekilde söyleyin ve tekrar etmesini isteyin. Çocuğunuzun hatalarına karşı "Öyle değil" veya "Yanlış" gibi cevaplar vermeyin. Bunun yerine "Dinle..." veya "Tekrar deneyelim" seçeneklerini sunun. 


Önerilen İçerik; Çocuklar İçin En İyi Online Kurs Eğitimleri

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
1
14
2
7
2
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.