Tüyleri Diken Diken Eden Korkunç 26 Cin Filmi Önerisi

Tüyleri Diken Diken Eden Korkunç 26 Cin Filmi Önerisi
02.09.201916:59

Gelmiş geçmiş en iyi cin filmlerini bir araya getirdik. Listemizde yer alan filmler izleyicilerden tam not almayı başarmış en iyi cin filmleridir. Her biri birbirinden ürpertici cin filmleri listemizde yer alıyor.

Haber güncelleme tarihi 07.02.2021 17:44

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Cin Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi "Cin" filmlerini spoiler içermeden bir araya getirdik. Listemizde yer alan en iyi "Cin" filmlerini izleyicilerin beğenisine göre sıraladık.


26. Kiki Lanet-i Cin (2020) – IMDb: 5.4

kiki-lanet-i-cin-2020-001.jpg

2020 yapımı bu Türk korku filminde Muzaffer isimli genç bir adam ve akıl hastası olan küçük kızı Elif’in başından geçen olayları konu ediniyor. Erken yaşta evlenen Muzaffer iki çocuk sahibi olduğu Şenay’dan ayrılarak Satı ile evlenir. Bu evlilikten de bir çocuğu olan Muzaffer küçük kızının akıl hastalığına çare bulmak için hocalara doktorlara hatta medyumlara kadar gider.

Tür: Dram, Korku

Yönetmen: Mustafa Miraç Kaya

Oyuncular: Mustafa Miraç Kaya, Elif Çapkın, Türkan Kılıç

Fragman

Kiki Lanet-i Cin Tarzı Filmler;

 • Cinni: Uyanış (2016) IMDb: 7.0
 • Dabbe: Cin Çarpması (2013) IMDb: 7,1
 • Üç Harfliler: Adak (2019) IMDb: 7.2

25. Araf 2: Cin Bebek Doğuyor (2019) - IMDb: 2.7

Cin Filmleri

Cinlerin musallat olduğu bir kadının hayatını konu eden “Araf 2: Cin Bebek Doğuyor” filmi, Biray Dalkıran yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. 2019 yılında gösterime giren filmin başrollerinde Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songül ve Recep Aktuğ yer almaktadır. İki mutlu çiftin yer aldığı filmde Kübra ve Ahmet, korkunç olaylar karşısında soluğu doktorda alacaklardır. Doktor, Kübra’ya sara teşhisi koyacaktır. Köy imamı ise ona cinlerin musallat olduğunu söyleyecektir. Yaşananlara hiçbir şekilde anlam veremeyen Ahmet, Kübra’nın ölen babaannesinin dolabında çıkan muskayla irkilecektir. Kübra’ya musallat olan korkunç bir cin kabilesi, onu hayattan kopartmak için her yolu denemektedir.

Tür: Korku

Yönetmen: Biray Dalkıran

Oyuncular: Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songün

FRAGMAN

Araf 2 Benzeri Filmler;

 • Siccin 2 (2015) IMDb: 6.5
 • Cin-i ayet (2018) IMDb: 6.7
 • Kapıdaki Sır (2018) IMDb: 6.7

24. Cin-i Ayet (2018)- IMDb: 6.4

Cin Filmleri

Uğur Akünlü yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Cin-i Ayet” filmi, hayatını üç harflilere karşı mücadele etmeye harcamış bir adamın hayatını anlatmaktadır. Çocukluk çağlarında ailesinin cinler tarafından katledilmesine şahit olan Salih, intikam için her şeyi göze almaktadır. Kendisini İfrit cinlerine karşı savaş açmakla dolduran Salih, hiç beklemediği büyük bir cin ile karşı karşıya gelecektir. Bir yandan kendini diğer yandan kardeşi Serpil’i büyük cinden korumaya çalışan Salih, korkunç olaylar zincirinin içerisine girecektir.

Tür: Korku

Yönetmen: Uğur Akünlü

Oyuncular: Kemal Uçar, Fulden Akyürek, Arda Esen

FRAGMAN

Cin-i Ayet Tarzı Filmler;

 • 666 Cin Musallatı (2017) IMDb: 6.0
 • Kafir (2018) IMDb: 6.0
 • Musallat (2007) IMDb: 6.1

23. Cin Tepesi (2018) - IMDb: 3.7

Cin Filmleri

Furkan Düzen ve Fatih Hasanoğlu yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Cin Tepesi”, 2018 yılında Türk korku filmi olarak vizyona girmiştir. Her şey Fatih ve Furkan ikilisinin cinlerin peşine düşmesiyle başlamaktadır. İkili, Cin Tepesi olarak bilinen bölgede bir keşif çalışması yaparken cinler ile karşılaşacaklardır. Kameralarının kaydetmediği olayları kanıtlamak için profesyonel bir ekipten yardım alma kararı alacaklardır. Gerçek olayların anlatıldığı “Cin Tepesi” filmi, Furkan ve Fatih ikilisinin başına gelecek olay olaylar örtüsünü sinemaya taşımıştır.

Tür: Korku

Yönetmen: Fatih Hasanoğlu, Furkan Düzen

Oyuncular: Fatih Hasanoğlu, Furkan Düzen, Biray Dalkıran

FRAGMAN

Cin Tepesi Benzeri Filmler;

 • Güzelliğin Portresi (2019) – IMDb: 6.4
 • Baskın (2015) – IMDB: 5,7
 • Magi (2016) IMDb: 5.9

22. El Ummar (2018) - IMDb: 4.0

Cin Filmleri

Yönetmenliğini Tuncer Gürbüz’ün gerçekleştirdiği “El Ummar” filmi, 2018 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Türk korku filmi olarak vizyona giren yapım, çocukluk hayatını babaannesinin yanında büyü işleriyle geçen Miraç’ın hayatını anlatmaktadır. Evden ayrılarak İstanbul’a medyumluk yapmaya gelen Miraç, Esma adında bir kız ile tanışacaktır. Esma’nın ailesine büyü yapıldığını fark eden Miraç, onları Ummar cinlerinde kurtarmak için elinden geleni yapmayı göze alacaktır.

Tür: Korku

Yönetmen: Tuncer Gürbüz

Oyuncular: Mustafa Miraç Kaya, Esra Öztop, Aysun Güven

FRAGMAN

El Ummar Tarzı Filmler;

 • Altıncı His (1999) IMDb: 8.1
 • Kuzuların Sessizliği (1991) IMDb: 8.6
 • Kiki Lanet-i Cin (2020) – IMDb: 5.4

21. Siccin (2014) - IMDb: 6.2

Cin Filmleri

Tük yapımı korku filmleri arasında yer alan “Siccin”, cinllerin musallat olduğu Nisa karakterinin başına gelen olayları konu etmektedir. Çocukluğundan beri teyzesinin oğlu Kudret’e aşık olan Öznur, onu eşinden ayırmak için Nisa’ya büyü yaptıracaktır. Cinlerin musallat olduğu Nisa, 5 yatsı içerisinde lanetlenmesinden dolayı ölecektir. Ölen yalnızca Nisa değil, onun kanından olan herkesi kapsamaktadır. Alper Mestçi yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Siccin” filminin başrollerinde Şeyda Terzioğlu, Pınar Çağlar Gençtürk, Koray Şahinbaş ve Merve Ateş rol almaktadır.

Tür: Korku

Yönetmen: Alper Mestçi

Oyuncular: Pınar Çağlar Gençtürk, Koray Şahinbaş, Merve Ateş

FRAGMAN

Siccin Tarzı Filmler;

 • Cadılar Bayramı (1978) IMDb: 7.8
 • Gir Kanıma (2008) IMDb: 7.9
 • Sapık (1960) IMDb: 8.0

20. Siccin 5 (2018) - IMDb: 5.8

Cin Filmleri

Alper Mestçi yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Siccin 5” filmi, henüz 12 yaşında olan Hale’nin bilinmeyen babasını konu etmektedir. Seneler önce ansızın ortadan kaybolan babasını rüyasında gören Hale, korkunç gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacağından habersizdir. Hale’nin rüyasına giren babası onu şeytan ayinlerinin yapıldığı eski bir köye çağırmaktadır. Rüyadan kısa süre sonra korkunç gerçeklerin yaşandığı ailenin gerçeklerle yüzleşmesi son derece can acıtacaktır.

Tür: Korku

Yönetmen: Alper Mestçi

Oyuncular: Rüya Önal, Merve Ateş, Özgür Hacıer

FRAGMAN

Siccin 5 Tarzı Filmler;

 • Teksas Katliamı (1974) IMDb: 7.5
 • Elm Sokağı Kabusu (1984) IMDb: 7.5
 • Zombi Ekspresi - (2016) IMDb: 7.5

19. Siccin 2 (2015) - IMDb: 6.4

Cin Filmleri

Siccin 2, 2014 yılında gösterime giren “Siccin” filminin devamı niteliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Türk korku filmlerinin başarılı yönetmeni Alper Mestçi tarafından yönetilen filmin başrollerinde Şeyda Terzioğlu, Seda Oğuz, Reyhan İlhan ve Efsun Akkurt rol almaktadır. Film, kendisine büyü yapılan Hicran karakterinin mahvolan hayatını konu etmektedir. Son derece mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmekte olan Adanan ve Hicran çifti, iki yaşındaki çocuklarını bir kaza sonucu toprağa vereceklerdir. Psikolojik olarak mahvolan Hicran, garip rüyalar ile daha da kötüye gidecektir. Tavsiyeler üzerine bir hocaya götürülen Hicran, korkunç bir büyü yapıldığını öğrenecektir. “41 Dikiş” adı verilen bu büyüyü ortadan kaldırmak isteyen aile, bunu yapan kişiyi bulmaktan başka bir çaresi olmadığını öğrenecektir.

Tür: Korku

Yönetmen: Alper Mestçi

Oyuncular: Şeyda Terzioğlu, Bulut Akkale, Ece Baykal

FRAGMAN

Siccin 2 Tarzı Filmler;

 • Halka (2002) IMDb: 7.1
 • Ölülerin Şafağı (2004) IMDb: 7.3
 • Parçalanmış (2016) IMDb: 7.3

18. Dabbe: Cin Çarpması (2013) - IMDb: 6.7

Cin Filmleri

Dabbe filminin devamı niteliğinde beyazperdeye aktarılan “Cin Çarpması”, Hasan Karacadağ yönetmenliğinde izleyiciyle buluşmuştur. Psikiyatrist ve cinci hocanın ortak çabalarıyla kurtarmaya çalıştıkları Kübra isimli genç kızı konu etmektedir. Kıbledere köyünde yaşayan Kübra, bir define olayına karışmasıyla korkunç gerçeklerle yüzleşecektir. Kına gecesinde ansızın cinlerin aldırışına uğrayan Kübra, her geçen gün kötüye gittiğini farkındadır. Din ve bilimin bir araya gelerek çözüm üretmeye çalışacağı bu olaylar zinciri, artık çözülmez bir hal alacaktır.

Tür: Korku

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Cansu Kurgun, Irmak Örnek, A. Murat Özgen

FRAGMAN

Dabbe Cin Çarpması Tarzı Filmler;

 • Aynalar (2008) IMDb: 6.2
 • Paranormal Activity (2007) IMDb: 6.3
 • 30 Gün Gece (2007) IMDb: 6.5

17. Dabbe 6 (2015) - IMDb: 5.6

Cin Filmleri

Hasan Karacadağ’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini gerçekleştirdiği “Dabbe 6” filmi, 2015 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Türk yapımı korku filmi olarak gösterime giren “Dabbe 6” filminin başrollerinde Nilay Gök “Ayla”, Elçin Atamgüç “Atye”, Sema Şimşek “Zeren”, Ömer Duran “Recep”, Murat Seviş “Cafer” karakterini canlandırmaktadır. Filmin konusu; her Dabbe serisinde olduğu gibi cin temalarını ele almaktadır. Yapımda en tehlikeli cin kabileleri arasında gösterilen Cuhenna cin aşireti konu edilmektedir. Son derece ürpertici ve korku dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, Muğla’nın Yatağan ilçesinde çekilmiştir.

Tür: Korku

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Volkan Ünal, Ömer Duran, Sema Şimşek

FRAGMAN

Dabbe 6 Tarzı Filmler;

 • The Platform (2019) IMDb: 7.0
 • 13. Cuma (2009) IMDb: 5.6
 • The Witch (2015) IMDb: 6.8

16. Magi (2016) - IMDb: 5.4

Cin Filmleri

Esrarengiz bir ölüme şahitlik eden filmin yönetmenliğini Hasan Karacadağ gerçekleştirmiştir. Film, İstanbul’da İngilizce öğretmeni olarak çalışan Marla’nın, acil çağrısı üzerine New York’tan gelen kardeşi Olivia Watkins’in korkunç gerçeklerle yüzleşmesini konu etmektedir. Hamile kardeşi Marla’nın korkunç ölümünün peşine düşecektir. Gazeteci Olivia sır ölümü en ince detaylarına kadar araştırmaktan asla vazgeçmeyecektir. 2015 yılında vizyona giren “Magi” filminin başrollerinde Stephen Baldwin, Michael Madsen, Brianne Davis, Dragan Micanovic ve Lucie Pohl rol almaktadır.

Tür: Korku

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Michael Madsen, Brianne Davis, Lucie Pohl

FRAGMAN

Magi Tarzı Filmler;

 • Kadaver (2020) IMDb: 5.1
 • Lanetli Bağlar – Tahvil (2020) IMDb: 4.7
 • Garez (2020) IMDb: 4.3

15. Bezm-i Ezel (2017) - IMDb: 3.7

Cin Filmleri

Farklı dini inanışlara sahip Yasemin ve Mustafa çifti, her şeye rağmen bir araya gelmeyi başarmıştır. Son derece sakin ve huzurlu bir hayat sürmekte olan ikili, Yasemin’in göreceği korkunç bir rüyayla tep takla olacaktır. Gördüğü kabusun ardından bazı paranormal olaylar yaşamaya başlayan Yasemin, korkunç gerçekle yüzleşmeye çalışmaktadır. Mustafa tarafından çokta ciddiye alınmayan bu olaylar zinciri, Yasemin’in kilise papazından yardım istemesine kadar gidecektir. Hiçbir çözüm bulamayan Yasemin soluğu Mansur Hoca’nın yanında alacaktır. Sıra dışı olaylar zincirinin temeli Yasemin’in babası İshak Bey’den gelmektedir. Korku ve gerilimin bir arada yaşandığı “Bezm-i Ezel” filminin başrollerinde Ebru Eker, Buğra Han Kirişoğlu, Berkay Tutu, Hüseyin Başlı ve Talat Yavaş rol almaktadır.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Aykut Can Demirel

Oyuncular: Ebru Eker, Berkan Tutu, Buğra Han Kirişoğlu

FRAGMAN

Bezm-i Ezel Tarzı Filmler;

 • Antebellum (2020) IMDb: 5.6
 • Gretel And Hansel (2020) IMDb: 5.4
 • The Invisible Man (2020) IMDb: 7.2

14. Karadedeler Olayı (2011) - IMDb: 3.5

Cin Filmleri

2000’li yıllarda Türkiye’de büyük ses getiren Karadedeler olayı, Erkan Bağbakan yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Son derece ürpertici ve korku dolu sahnelere ev sahipliği yapan film, 1989 yılında amatör bir kameraman tarafından çekilen görüntülerden bir araya getirilmiştir. Paranpormal Activity ve Blair Witch Project benzeri bir belgesel türü olarak izleyiciye aktarılmıştır. Sahnelerinde garip olayların yaşandığı film, “Karadedeler” olarak Türkiye’nin gündemine oturmuştur.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Erkan Bağbakan

FRAGMAN

Karadedeler Olayı Tarzı Filmler;

 • Gece Yarısı Sokakta Bir Kız (2014) IMDb: 7.0
 • Evdeki Düşman (2009) IMDb: 7.1
 • Kara Büyü (2016) IMDb: 7.4

13. Zuzula (2016) - IMDb: 4.1

Cin Filmleri

Aşk romanı yazarı Vildan Akın, son derece başarılı olmasına rağmen tıkanma dönemi yaşamaktadır. Yayınevinin daha çok okunabilecek bir kitap yazması istenen baş karakterimiz, sessiz ve sakin bir dağ evine gitmeye karar verecektir. Huzur içerisinde yeni kitabını yazmanın hayalini kuran Vildan, gittiği köyde garip olaylar yaşayacağından habersizidir. Dağ evinde yaşadıkları hakkında hiç kimseden bilgi alamayan yazar, en sonun çoban Ali’den olayların gerçeğini öğrenecektir. Kemal Özdemir yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde İnanç Akbulut, Seçil Koçak ve Tuğba Şakar rol almaktadır.

Tür: Korku, Gizem

Yönetmen: Kemal Özdemir

Oyuncular: İnanç Akbulut, Canan Ünal, Fatih Selim Emek

FRAGMAN

Zuzula Tarzı Filmler;

 • O (2017) IMDb: 7.4
 • Eraserhead (1977) IMDb: 7.4
 • Korku Seansı (2013) IMDb: 7.5

12. Cin Çeşmesi (2018) - IMDb: 4.5

Cin Filmleri

Türk korku filmlerinin en iyi yapımları arasında gösterilen “Cin Çeşmesi”, Raziye ve Kanber Hoca kardeşlerin Kamil ve Şerife’ye olan aşklarıyla başlamaktadır. Raziye Kamil’e her ne kadar yanık olsa da Kamil’in annesi Hacer planları bozacaktır. Oğlunu Raziye’den ayırarak Kanber Hoca’nın aşkı Şerife ile evlendiren kadın, tüm korkunç olayların başlamasına yataklık etmektedir. Sevdiğine kavuşamayan kardeşler Kulyas cinleriyle anlaşarak köyü lanetli bir yaşam alanına çevirecektir. Cin Çeşmesi filminin yönetmen koltuğunda Tuncer Gürbüz yer alırken başrollerini Mustafa Miraç Kaya, İlayda Özdoğan ve Yaşar Aydınoğlu paylaşmaktadır.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Tuncer Gürbüz

Oyuncular: Mustafa Miraç Kaya, İlayda Özdoğan, Yavuz Çetin 

FRAGMAN

Cin Çeşmesi Tarzı Filmler;

 • Sessiz Bir Yer (2018) IMDb: 7.6
 • Diğerleri (2011) IMDb: 7.6
 • 28 Gün Sonra (2002) IMDb: 7.6

11. Ümmü Sıbyan: Zifir (2014) - IMDb: 2.6

Cin Filmleri

Caner Özyurtlu yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Ümmü Sıbyan: Zifir” filmi, 2014 yılında gösterime giren Türk korku filmleri arasında yer almaktadır. Film, bir grup lise son sınıf öğrencisinin korkunç gerçeklerle karşılaşmasını konu etmektedir. Öğrenciler üzerlerinde ki sınav stresini azaltmak için bir eğlence planı kuracaklardır. Alkol ve dans eşliğinde yapacakları partiyi okulun öğretmenler odasında gerçekleştirme planı kurarlar. Gizlice okula giren gençler eğlencelerine hızlı bir şekile başlayacaklardır. Grup arasında bir genç, okulda daha önce intihar eden Kevser adlı öğrencinin ruhunu çağırma teklifinde bulunacaktır. İşlerde tam olarak burada değişecektir. “Ümmü Sıbyan: Zifir” filminin başrollerinde Rabia Kaya, Mustafa Kırantepe, Ceren Yüksekkaya ve Melisa Akman rol almaktadır.

Tür: Korku

Yönetmen: Efe Hızır

Oyuncular: Rabia Kaya, Mustafa Kırantepe, Ceren Yüksekkaya

FRAGMAN

Ümmü Sıbyan: Zifir Tarzı Filmler;

 • Kulyas: Lanetin Bedeli (2019) – IMDb: 6.7
 • Dabbe: Bir Cin Vakası (2012) IMDb: 6,3
 • Siccin 3: Cürmü Ask (2016) IMDb: 6.9

10. Azazil Düğüm (2014) - IMDb: 3.6

Cin Filmleri

Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın gerçekleştirdiği “Azazil Düğüm” filmi, 2014 yılında Türk korku filmi olarak beyazperdeye aktarılmıştır. Film, annesi ve babasını kaybeden Sinem’in başına gelen olayları konu etmektedir. Yalnız kalmaması için teyzesi ve eniştesi ile beraber yaşamaya başlayan Sinem, üniversiteli aşkı Akın ile güzel bir birliktelik yaşamaktadır. Ansızın bir köpeğe çarparak ölümüne sebep olan ikiliden Sinem’in korku dolu günler tam da bu zaman başlayacaktır.

Tür: Korku

Yönetmen: Özgür Bakar

Oyuncular: Murat Ercanlı, Tolga Akman, Cansu Diktaş

FRAGMAN

Azazil: Düğüm Tarzı Filmler;

 • Zombiland: Double Tap (2019) IMDb: 6.8
 • Tez: 13. Gece (2019) IMDb: 6.9
 • Üç Harfliler: Beddua (2018) IMDb: 7.3

9. El-Cin (2013) - IMDb: 5.0

Cin Filmleri

Türk korku filmlerinin başarılı yönetmeni Hasan Karacadağ tarafından beyazperdeye aktarılan “El-Cin” filmi, 2013 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Film, İstanbul’un Şile bölgesinde kaçırılan küçük bir kız çocuğunun arkasından gerçekleşen korkunç olayları anlatmaktadır. Üniversiteli gençler, küçük kız ile alakalı değişik olaylar yaşamaya başlayacaktır. Ansızın beliren kişiler, garip sesler ve lanetli olaylar karışışında şaşıp kalan gençler, olayın sebebini bir türlü anlayamamaktadır. Her şeyden kurtulmak isterken daha da kötü olayları yaşayacak olan üniversiteli gençlerin sonu tahmin edilenden daha korkunç olacaktır.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Fulya Zenginer, Serdal Genç, Oğuzhan Yıldız

FRAGMAN

El Cin Tarzı Filmler;

 • Sir Ayet (2019) - IMDb: 3.1
 • Hüddam 2 (2019) - IMDb: 5.2
 • Karantina XII (2018) - IMDb: 5.0

8. Djinn (2013) - IMDb: 4.4

Cin Filmleri

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ilk gerilim ve korku filmi olarak çekilen “Djinn”, Tobe Hooper yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, Amerika’da yaşamakta olan Arap bir çiftin ülkelerine dönme kararı almasıyla balına gelen korkunç gerçekleri anlatmaktadır. Çift, her şeyin güzel olacağını düşünse de yeni evleri onların başına büyük bir bela getirecektir. O ev artık lanetlenmiştir!

Tür: Korku

Yönetmen: Ajmal Zaheer Ahmad

Oyuncular: Ray Park, Serinda Swan, Dominic Rains

FRAGMAN

Djinn Tarzı Filmler;

 • Kapalak Kızı (2018) - IMDb: 3.8
 • Üç Harfliler: Beddua (2018) - IMDb: 6.8
 • Siccin 5 (2018) - IMDb: 5.8

7. Perde: Ayn-ı Cin (2017) - IMDb: -

Cin Filmleri

Yeni kitabını yazmak için memleketi Antalya’ya giden Okan, doktor arkadaşının tavsiyeleri üzerine göz ameliyatı olmaya karar vermektedir. Göz bozukluğunu giderecek olan ameliyata girme kararını alan Okan, gözlerinde ki perdenin kalkacağından habersizdir. Ameliyattan sonra doğa üstü varlıkları görmeye başlayan genç adam, çaresizlik içerisinde bu durumdan kurtulmanın yollarını arayacaktır. “Perde: Ayn-ı Cin” filminin yönetmenliği Ediz Günay tarafından gerçekleştirilirken filmin başrollerinde Cecilia Börekçi, Remzi Ariz ve Bora Börekçi rol almaktadır.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Ediz Günay

Oyuncular: Orkun Özen, Uğur Dönmez, Burcu Ayhan

FRAGMAN

Perde: Ayn-ı Cin Tarzı Filmler;

 • Dabbe: Zehr-i Cin (2014) - IMDb: 6.0
 • Siccin 3 (2016) - IMDb: 6.6
 • El - Cin (2013) - IMDb: 5.0

6. Lanet: Ervah Cinleri (2017) - IMDb: 5.0

Cin Filmleri

Teoman Gündüz yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Lanet: Ervah Cinleri” filmi, 2017 yılında vizyona giren Türk korku yapımları arasında yer almaktadır. Filmin başrollerinde Ceren Yasemen Güneysu, Zahid Çetinkaya, Sevcan Sini ve Ceyhun Tutal rol almaktadır. Film, sinemacılık okuyan 4 üniversiteli gencin başına gelen olaylar zincirini konu etmektedir. Terk edilen bir köye gitme kararı alan gençler, yaşanan tüm olayları kamera ile kaydetmektedir. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polisler, gençlerin kamerasına el koyarak tüm gerçeklere şahitlik edeceklerdir.

Tür: Korku

Yönetmen: Teoman Gündüz

Oyuncular: Sevcan Sini, Zahid Çetinkaya, Ufuk Özkaya

FRAGMAN

Lanet Ervah-ı Cin Tarzı Filmler;

 • Musallat 2 (2011) - IMDb: 5.4
 • Şeytan-ı Racim (2013) - IMDb: 3.9
 • Azazil: Düğüm (2014) - IMDb: 3.6

5. Üç Harfliler: Marid (2010) - IMDb: 3.5 

Cin Filmleri

Son derece mutlu ve sakin bir yaşam sürmekte olan Ayla ve Serkan çifti, kimsenin bilmediği garip olaylarla korkunç gerçekleri yaşamaktadır. Ayla, henüz 11 yaşındayken bir cin tarafından rahatsız edilerek 3 gün boyunca kabuslar görmüştür. Olay üzerine Ayla’yı tehlikelerden koruması için verilen muskası ise kaybolmuştur. Durumu fark eden Serkan, savunmasız bir şekilde kalan Ayla’ya yeni bir muska yaptırılması için İzzet Hoca’yı eve davet etmektedir. Aynı zamanda arkadaşlarını da eve çağıran genç çift, bundan 20 yıl önce Ayla’nın korkulu rüyası cin ile yeniden yüzleşmenin acısını yaşayacaklardır.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Arkın Aktaç

Oyuncular: Özgür Özberk, Gülseven Yılmaz, Ufuk Aşar

FRAGMAN

Üç Harfliler Marid Tarzı Filmler;

 • Musallat 2 (2011) - IMDb: 5.4
 • Dabbe 2 (2009) - IMDb: 3.2
 • Karadereler Olayı (2011) - IMDb: 3.5

4. Ammar: Cin Tarikatı (2014) - IMDb: 4.0

Cin Filmleri

Türk korku filmlerinin başarılı yönetmeni Özgür Bakar tarafından çekilen “Ammar: Cin Tarikatı”, 2014 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Başrollerini Duygu Paracıkoğlu, Eylül Susapan, Dilşah Demir ve Ozan Akbaba’nın paylaştığı film, korku ve gerilimi doruklarınıza kadar hissettirmeyi başarmaktadır. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan filmin hemen ardından “Ammar 2: Cin İstilası” gösterime girmiştir.

Tür: Korku

Yönetmen: Özgür Bakar

Oyuncular: Duygu Paracıkoğlu, Eylül Su Sapan, Dilşah Demir

FRAGMAN

Ammar: Cin Tarikatı Tarzı Filmler;

 • Ses (2010) - IMDb: 5.2
 • Büyü (2004) - IMDb: 2.9
 • Vavien (2009) - IMDb: 7.5

3. Dabbe: Bir Cin Vakası (2012) - IMDb: 5.8

Cin Filmleri

Hasan Karacadağ’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği “Dabba: Bir Cin Vakası”, Türk korku filmi olarak 2012 yılında beyazperdeye aktarılmıştır. Ankara’da sıradan bir yaşam sürmekte olan Ceyda’nın eşi ve kızına cinler musallat olmuştur. Aileye korkunç geceler yaşatan bu varlıklar, kızları Burcu ve eşi Sinan’ın rahat bırakmamaktadır. Son çare Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne başvuran aile, evlerine kamera sistemi kurduracaklarıdır. Ailenin akıl sağlığını kaybettiğini düşünen doktorlar, izleyecekleri video kayıtları ile şaşıp kalacaktır.

Tür: Korku

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Nihan Aypolat, Koray Kadirağa, Pervin Bağdat

FRAGMAN

Dabbe Bir Cin Vakası Tarzı Filmler;

 • Siccin 3 Cürmü Aşk (2016) - IMDb: 6.6
 • Hüddam (2015) - IMDb: 4.4
 • 3 Harfliler: Adak (2019) - IMDb: 6.2

2. Dabbe: Zehr-i Cin (2014) - IMDb: 6.0

Cin Filmleri

Ünlü Tük korku filmi Dabbe’nin 5.seriri olarak gösterime giren “Dabbe: Zehr-i Cin” filmi, Hasan Karacadağ yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılmıştır. Film, mutlu ve sorunsuz bir hayat sürmekte olan Dilek ile Ömer çiftinin korkunç bir rüyayla tepe takla olan hayatını konu etmektedir. Dilek, bir gece uygusunda gördüğü cinler tarafından rahatsız edilecektir. Uyandığında da kulağıan fısıldayan garip yaratıklar, ailenin tüm mutluluğunu emip yok edecektir. Olaylara anlam veremeyen Ömer, eşi Dilek’in içerisine kaçan cinler ile korkunç gerçeği anlayacaktır.

Tür: Korku

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Nil Günal Çakıroğlu, Ümit Bülent Dinçer, Sultan Köroğlu Kılıç

FRAGMAN

Dabbe Zehr-i Cin Tarzı Filmler;

 • Alem-i Cin (2018) - IMDb: 3.8
 • Cin Çeşmesi (2018) - IMDb: 4.5
 • El Ummar (2018) - IMDb: 4.0

1. Musallat (2007) - IMDb: 6.1

Cin Filmleri

Birbirlerine deli divane aşık olan Suat ve Nurcan çifti, başlarına gelen korkunç bir olayla tepe takla olacaklardır. Görenleri imrendiren bir aşk hikayesine sahip çift, artık evlenme kararı almışlardır. Kararı almaları ile başlarına büyük bir musallat alan Suan ve Nurcan ikilisi, cinler tarafından rahatsız edilerek aşklarını yok edecektir. Son derece korkutucu ve gerici sahnelere ev sahipliği yapan “Musallat” filminin yönetmen koltuğunda Alper Mestçi yer almaktadır. Filmin başrollerinde Burak Özçivit, Biğkem Karavus, Meral Koro ve İbrahim Can rol almaktadır.

Tür: Korku

Yönetmen: Alper Mestçi

Oyuncular: Burak Özçivit, Kurtuluş Şakirağaoğlu

FRAGMAN

Musallat Tarzı Filmler;

 • Kapalak Kızı (2018) - IMDb: 3.8
 • Kabir Azabı (2018) - IMDb: 4.1
 • Ümmü Sıbyan: Zifir (2014) - IMDb: 2.6
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
820
317
121
121
112
102
103
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.