Çağlar Demirel Kimdir

Halkların Demokratik Partisi Diyarbakır Milletvekili olan Çağlar Demirel ,1969 yılında Diyarbakır'ın Pasur ilçesinde doğdu.
Çağlar Demirel Kimdir

Çağlar Demirel Biyografisi

Çağlar Demirel’in Eğitim ve Çalışma Hayatı

1995 yılın da Dicle Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezun oldu. Bu tarihten itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda ve kadın kurumlarında gönüllü danışmanlık yapan Çağlar Demirel Aile Planlaması Derneği, Umut Işığı Kadın kooperatifi, Kadın Adayları Destekleme Derneği gibi kadın ve aile sağlığı, kadın emeği, kadın hakları, eğitim ve kadına yönelik şiddet ile mücadele alanlarında birçok projeye imza attı. Demokratik Özgür Kadın Hareketinin (DÖKH) kuruluşunda yer alan Çağlar Demirel partinin kadın ve yerel yönetimler alanında çalışma yürüttü. 2004 yılında Bağlar Belediyesi'ne bağlı Kardelen kadın Evi'nin kuruluşunda da yer alan Çağlar Demirel beş yıl boyunca Bağlar'da kadın çalışmalarını koordine etti. Çağlar Demirel ayrıca, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Mardin'in Derik ilçesinde DTP'den belediye başkanlığına seçildi. Belediye başkanlığının yanı sıra DTK Koordinasyon Kurulu ve Uluslararası Kürt Kadın Konferansı Girişim Komisyonunda yer aldı.

Çağlar Demirel, 25. ve 26. Dönem Genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi Diyarbakır Milletvekili olarak seçildi.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.