Dr. Çağatay Özdemir Kimdir? İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir’in Hayatı

Dr. Çağatay Özdemir Kimdir? İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir’in Hayatı
20.04.202011:01

Son günlerce ismini sıkça duyduğumuz İletişim Başkanı Yardımcısı Çağatay Özdemir kimdir? Dr. Çağatay Özdemir bugüne kadar hangi görevlerde bulunmuştur? İşte, Fahrettin Altun’un yardımcısı olarak görev yapan Dr. Çağatay Özdemir'in hayatı…

Haber güncelleme tarihi 02.07.2020 14:52

Dr. Çağatay Özdemir Kimdir?

Çağatay Özdemir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararları neticesinde, İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un yardımcısı olarak atanan ve son günlerde ismini sıkça duyduğumuz Dr. Çağatay Özdemir kimdir? İşte, herkesin merak ettiği isim İletişim Başkan Yardımcısı Dr. Çağatay Özdemir hakkında bilinmesi gerekenler…


Eğitim Hayatı

Çağatay Özdemir

2010 yılında üniversiteden mezun olan Dr. Çağatay Özdemir, lisans bölümü olan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümde yüksek lisans yaparak eğitim hayatını sürdürdü.

Çağatay Özdemir

Oldukça başarılı bir öğrencilik dönemi geçiren Özdemir, "Ortadoğu ve Arap Baharı: Türkiye Demokratik Bir Ülke Olarak Ortadoğu'da Model Olabilir mi?" adlı yüksek lisans teziyle mezun oldu. ABD’deki Saint Joseph Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nde 2013 yılında akademik çalışmalar yapan Özdemir, bir müddet bu ülkede hayatını sürdürdükten sonra Türkiye’ye döndü ve Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmalarına ağırlık verdi.

Çağatay Özdemir

Doktora tezini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlayan Özdemir; strateji çalışmaları, kamu diplomasisi ve Türk dış politikası üzerine dersler verdi. Özdemir, "Amerikan Grand Stratejisi: Obama'nın Ortadoğu Mirası" adlı kitabı kaleme aldı.


Mesleki Kariyeri

SETA’daki Dönem

Çağatay Özdemir

SETA bünyesinde araştırmacı olarak görev yapmış olan Dr. Çağatay Özdemir, 2016-2018 yılları arasında birçok makale yazdı. Bunların yanı sıra Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı ve “Trump’ın İktidar Mücadelesi ve Suriye Stratejisi” , “Trump’ın ve NATO’nun Geleceği” vb. konularda yazıları yayımlandı.

Çağatay Özdemir

Dr. Çağatay Özdemir’in bu yazılarının yanı sıra ABD Grand Stratejisi, ABD Dış Politikası, İsrail Lobilerinin Türkiye-ABD İlişkileri Üzerindeki Etkisi, Trans-Atlantik İlişkileri ve NATO Dış Politikası, Türk Dış Politikası, Uluslararası Güvenlik, Uluslararası Politika, Kamu Diplomasisi, Küreselleşme, Suriye İç Savaşı ve Ortadoğu Ülkelerinin Siyasi Yapıları konularında çeşitli makaleleri yayımlandı.

Çağatay Özdemir

2014-2018 yılları arasında Uluslararası İlişkiler alanında araştırmacı olarak görev yapan ve iyi derecede İngilizce bilen Özdemir, SETA ve TÜRGEV'de çeşitli seminerler ve konferanslar verdi. Bu dönemde Özdemir'in; "Trump Politikaları, Ortadoğu Stratejileri, Atlantik Düzeni, Terör Örgütü DEAŞ" konularında Anadolu Ajansı, Kriter Dergisi, Sabah ve Star Gazeteleri gibi birçok ulusal medya organında köşe yazıları yayımlandı. Ayrıca Özdemir, TRT başta olmak üzere çeşitli televizyon kanallarına yorumcu olarak katıldı.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndaki Dönem

Çağatay Özdemir

Dr. Çağatay Özdemir, 2018 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda göreve başladı. Buradaki görevi devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 2020 yılının Ocak ayında İletişim Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Çağatay Özdemir


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Dr. Çağatay Özdemir’in Tebliğ, Seminer ve Konferansları

Çağatay Özdemir

 • Amerikan Grand Stratejisi, SETA İstanbul Güz ve Bahar Seminerleri 2018-2019
 • Ortadoğu'da Siyaset ve Toplum Kongresi, Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü
 • "Trump'ın Suriye Stratejisi" Panel Bildirisi, 10-12 Ekim 2018
 • International Congress on "People, Power and Politics", October 19-21, 2018, Kırşehir
 • "Conceptual Framework of Military Diplomacy and Practical Dimension in Turkey"
 • Küresel Güçler ve Ortadoğu Türgev Vakfı 2017
 • Suriye İç Savaşı ve Terör Örgütleri Türgev Vakfı 2017
 • Ortadoğu’da Terör Örgütleri, Türgev Vakfı, 2017
 • Trump ve Amerika, SETA İstanbul 2017 Bahar Seminerleri 2017
 • 5 Soruda Türk Dış Politikası, Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları Eğitim Semineri, Başakşehir ve Üsküdar, Esenler, Küçükçekmece gibi ilçeler olmak üzere 12 ilçede verilmiştir) 2017
 • Türkiye - ABD İlişkilerinde DEAŞ Etkisi: Algılar, Sorunlar ve Çözümler, SETA İstanbul 2016 Güz Seminerleri

Çağatay Özdemir

 • Barack H. Obama Dönemi Ortadoğu Politikası ve Suriye İç Savaşına Etkisi, SETA İstanbul 2016 Güz Seminerleri
 • Ortadoğu’da Savaş ve Terör, TÜRGEV Esenler, 2016
 • Ortadoğu’da Değişen Dengeler ve Fırat Kalkanı Operasyonu, TÜRGEV Mecidiyeköy
 • Ortadoğu’da Savaş ve Terör, Türgev Mevlanakapı, 2016

Çağatay Özdemir

 • Suriye İç Savaşı ve Fırat Kalkanı Operasyonu, Türgev Bezmialem, 2016
 • 5 Soruda Türk Dış Politikası, Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları Eğitim Semineri (Başakşehir, Üsküdar, Esenler, Küçükçekmece gibi ilçeler olmak üzere 12 ilçede verilmiştir)
 • Fırat Kalkanı Operasyonu, Ak Parti Üsküdar Gençlik Kolları, 2016
 • İsrail Lobisi’nin Türk-Amerikan İlişkileri ve Türkiye’nin Ortadoğu Politikasındaki Yeri, SETA İstanbul 2016 Bahar Seminerleri
 • Türkiye’nin ABD ve Avrupa Birliğiyle İlişkilerinde DEAŞ Etkisi, SETA İstanbul 2016 Bahar Seminerleri
 • Arap Baharı’nın Türk Dış Politikasına Yansımaları, SETA İstanbul 2015 Güz Seminerleri
 • Uluslararası Sistemde Savaş ve Barış, SETA İstanbul 2015 Güz Seminerleri

Çağatay Özdemir


Dr. Çağatay Özdemir’in İdlib Konferansı Konuşması

Uluslararası İdlib Konferansı, İletişim Başkanlığı tarafından 2020 yılı Mart ayında İstanbul'da düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen Konferansa Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkan Yardımcısı Dr. Çağatay Özdemir, ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye Ulusal Koalisyon Başkan Yardımcısı Dima Moussa, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet katıldı. Dr. Çağatay Özdemir "Uluslararası İdlib Konferansı" açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
2
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 4
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.