Buzda Donmuş Olarak Bulunan 6 Tuhaf Şey!

Buzda Donmuş Olarak Bulunan 6 Tuhaf Şey!
04.11.201812:08

İnsanlar donarak ölmekten ve ölümsüzlük için buz altında kalmaktan korkarlar. Fakat bilim insanları ve arkeologlar için insanlar tarafından düşmanca görülen buz, oldukça iyi bir arkadaştır. Onların buzda bulmuş oldukları tuhaf şeyleri derledik.

Haber güncelleme tarihi 25.08.2019 10:48

 Buzda Bulunan Tuhaf Şeyler

Bir şeyin bozulmaması için soğuk bir yerde kalması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bizde bu içerikte buzullarda bulunan ve hiçbir şekilde bozulmayan tuhaf şeyleri bir araya getirdik. İşte, buzul bölgelerde yapısı bozulmamış en tuhaf şeyler…

1. Buz Kızı

500 yıl önce kurban edilerek Arjantin ve Şili sınırında bulunan yanardağın zirvesine gömülen genç kızın hiç bozulmamış cesedi görenleri çok şaşırttı. Araştırmalar sonrasında 15 yaşında kurban edilen genç kızın gömülmeden önce yaşadığı tespit edildi. Aynı zamanda üzerinden 500 yıl geçmesine rağmen vücudundaki herhangi bir nokta, saçları ve kıyafetleri bozulmadığı görüldü. Bunun sebebi ise bilim insanlarının söylemine göre buzun altında kalmış olması belirtildi.

buzda donan kız


2. Donmuş Mamut

Sibirya'da 2010 yılında yapılan çalışmalar sırasında hemen hemen hiç bozulmamış bir mamut fosili bulundu. Yıllardır buz altında kalması sebebiyle vücudunda hiçbir parçalanma olmadan keşfedildi. Kazı sırasında aynı zamanda koyu renkli bir sıvı da bulundu. Bu sıvının mamuta ait bir kan olduğu anlaşıldı.Kanın şimdiye kadar bulunan en iyi örneği olduğu açıklandı. Bozulmamış kan sayesinde klonlamanın da yapılabileceği düşünülüyor. Yapılan testlerde mamutun 40 bin yaşında olduğunu ve donduğunda yaklaşık 50 yaşında olduğu tahmin edilmektedir.

buzda donmuş mamut


3. Buzulların Altındaki Hazine

Alplere tırmanan Fransız dağcı tesadüfen buzulların altında bir hazine bulur. Bu hazine içerisinde bir sürü küçük paketlerden oluşan kutular vardır. Kutunun üzerinde Hindistan'da üretildiğini gösteren bir yazı bulundu Küçük paketlerin içerisinde birçok değerli takı ve taş olduğu ortaya çıktı. 377 milyon dolar değerinde olan bu hazinenin kime ait olduğunu araştırmak isteyen yetkililer çalışmalara başladı ve en sonunda Hindistana ait iki uçağın 1950 yılında bu bölgede çarpıştığını ve bunun sonucunda hazinenin buzların altında kalıp günümüze kadar geldiği anlaşıldı.

buzda donan altın hazinesi


4. Donmuş Bir Orman

Alaska'nın Mendenhall buzulunun altından araştırmalar sonucunda donmuş orman olduğu ortaya çıktı. Yarım asır boyunca buzuldan bir yer görülmeyen alanda 2012 yılından itibaren ağaçlar görülmeye başlandı. Ağaçların boylarının ise 1.2 ve 1.5 metre arasında değiştiği gözükmektedir. Ayıca ağaçların cinsinin de ladin olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkarken ve küresel ısınmayla birlikte yavaş yavaş ortaya çıkan bu ağaçlarla ilgili bilim adamlarının çalışmaları sürekli devam etmektedir.

buzda donmuş orman


5. Donmuş Gergedan Bebek

Rusya'nın Yakutistan bölgesinde yerel bir avcı oldukça ilginç ve eşsiz bir şey keşfetmiştir. Üstündeki postuyla korunmuş gergedanın yaklaşık 10.000 yaşında olduğu düşünülmüştür. Buzullar sayesinde iyi korunmuş olan gergedandan bilim insanları DNA örneği almak istemektedirler.

buzda donan şeyler


6. Garip İşaretler

İki arkadaş tarafından gölün çevresinde yürürken gördükleri garip oluşumun, uzaylıların Dünya'yı ziyaret ettiklerinde bıraktıkları bir şey olarak düşünüldü. Konuyu araştıran diğer insanlar ise bu işaretlerin UFO'nun bir iniş noktası olduğunu düşündü.

uzaylilar-gercek-mi.jpg


Önerilen İçerik: Buz Şehir Sibirya ve Yakutistan Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

Neoldu.com / Sosyal Fayda 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
84
406
33
32
56
32
255
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.