Burcu Kayıkcı Kimdir? Biyografisi ve Siyasi Hayatı

CHP 25. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili olan Burcu Kayıkcı, 1980 yılında Afyonkarahisar'da doğmuştur. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Burcu Kayıkcı Kimdir? Biyografisi ve Siyasi Hayatı

Burcu Kayıkcı (Köksal), 18 Ocak 1980 tarihinde Afyonkarahisar'da bir öğretmen ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Afyonkarahisar'da tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Avukat olarak çalışma hayatına 8 Mart 2004 tarihinde Afyonkarahisar'da başlamıştır. Burcu Kayıkcı (Köksal), evli ve bir çocuk annesidir ayrıca orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Burcu Kayıkcı (Köksal) Kimdir?

Afyonkarahisar Barosu Staj Komisyonu Üyeliği ve Kadın ve çocuk hakları Komisyon Üyeliği görevlerinde bulunan Kayıkcı'nın ayrıca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nde yönetim kurulu Üyeliği ile Atatürkçü Düşünce Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği'nde üyeliği de bulunmaktadır.

Siyasi Hayatı

Burcu Kayıkcı Kimdir?

2007 yılında Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında yürütmüştür. Haziran ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Afyonkarahisar milletvekili olarak CHP adına meclise girmiştir.

2018 Türkiye genel seçimleri öncesinde, 14 CHP'li milletvekili ile grup kurabilmek için İYİ Parti'ye geçmiş, ancak 10 Mayıs 2018 tarihinde yapılan açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi'ne geri dönmüştür.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.