Bülent Tezcan Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Bir zamanlar Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili olan Bülent Tezcan, 18 Mayıs 1965'de Samsun Havza'da doğmuştur. Babasının adı Ferhat, annesinin adı Hanım'dır. Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi olan Bülent Tezcan hakkında araştırmalar yaptık.
Bülent Tezcan Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Bülent Tezcan Kimdir?

18 Mayıs 1965 yılında Samsun'un Havza ilçesinde dünyaya gelen Bülent Tezcan, annesinin adı Hanım babasının adı ise Ferhat'dır. Evli olan Büten Tezcan, eşinin adı ise Süheyla Tezcan'dır aynı zamanda iki çocuk babasıdır. Cumhuriyet Halk Patisi Meclis üyesi olan Bülent Tezcan, başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir.

Bülent Tezcan


Bülent Tezcan Eğitim Hayatı

Bülent Tezcan ilkokulu ve ortaokulu Samsun'un Havza ilçesinde okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Kazanmış olduğu üniversiteyi başarılı bir şekilde bitirip mezun olan Bülent Tezcan, politika ve siyaset işlerine küçük temkinli adımlar ile ilerliyordu.

Bülent Tezcan Eğitim Hayatı


Bülent Tezcan İş ve Siyasi Hayatı

1990 yılından itibaren serbest avukat olarak çalıştı. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24.Dönem  Milletvekili Genel seçimlerinde Aydın milletvekili seçildi.2012 yılı itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. Bülent Tezcan, 25. ve 26. Dönemde de Cumhuriyet Halk Partisi’nde Aydın Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

Bülent Tezcan iş ve siyasi hayatı

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.