Bosch Köpek Maması Çeşitleri, Yorumları ve Ürün İncelemesi

Bosch Köpek Maması Çeşitleri, Yorumları ve Ürün İncelemesi
22.01.202210:41

Köpek sağlığını ve gelişimini düşünen Bosch köpek mamaları, fiyatları ve incelemesi.

Haber güncelleme tarihi 05.09.2023 11:01

Bosch köpek mamaları, gerek üretim kalitesi gerek en iyi dostlarımızın damak zevkine uymasıyla sıkça tercih edilmektedir. Yaşam kalitesini artıran bu mamalar özel olarak formüle edilmiş ve köpeğin sağlığını düşünmektedir.

Köpek sağlığına önem veren bu mama, özel içeriği sayesinde köpeklerinde oldukça beğendiği lezzete sahiptir. Yüksek et oranına sahip olan bu mamalar bu sayede köpeklerin gelişimi ve yaşayışını rahat ve iyi bir hale getirmektedir.

En İyi Bosch Köpek Maması Listesi

SıraÇeşit/Ürünİçeriğineoldu Puanı
1Bosch Adult GlutensizSomon10/9.9
2Bosch Maxi JuniorKuzu10/9.8
3Bosch Adult SensitiveÖrdek/Patates10/9.6
4Bosch LightKümes Hayvanı10/9.7
5Bosch Special Light ExtraKümes Hayvanı10/9.9
Petzzshop 
Fiyatlarını Gör
Petzzshop
 Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Hepsiburada
Fiyatlarını Gör

5 En İyi Bosch Köpek Maması Tavsiyesi

1. Bosch Adult Glutensiz Somon Balıklı Patatesli Yetişkin Köpek Maması

1-572.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Yüksek protein oranı ve kalitesiyle Bosch markasının en iyi köpek mamaları arasında bulunan Adult Glutensiz, düzenli kullanımlarda köpeğin savunma direncini güçlendiriyor. Özel formüle edilmiş içeriğiyle birlikte satışa sunulan bu köpek maması, yaptığı mannan ve glukan takviyesiyle bağışıklık sisteminin stabilize edilmesini sağlıyor. Yapımında taze somon kullanılan mama, bu sayede hem lezzetli hem sağlıklı hale geliyor. Kullanan kişilerin oldukça memnun olduğu Bosch köpek maması, aynı zamanda cilt ve deri sağlığını geliştiren asit takviyeleriyle üretiliyor.

Patili dostlar ne diyor?

💬 Köpeğimin hiç bu kadar iştahlı yediği bir mama olmamıştı. Teşekkür ederim. M** B**

💬 Birçok mama araştırdıktan sonra Bosch köpek maması almaya karar verdim. Oldukça memnunuz. Tavsiye ederim. F** O**

2. Bosch Maxi Junior Büyük Irk Yavru Köpek Mamasi

2-544.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

İçeriğinde barındırdığı 16 farklı besinle, köpek sağlığını düşünen ve yüksek fayda sağlayan Bosch Maxi Junior, büyük ırk yavru köpekler için satışa sunuluyor. Düzenli ve sağlıklı gelişime büyük ölçüde katkı sağlayan mama, içindeki midye ekstreleri sayesinde köpeğin kıkırdak gelişimini güçlendiriyor. Aynı şekilde veterinerler tarafından geliştirilen ilave kolostrum içeren ürün, böylece köpeğin bağışıklık sistemini dengeleyerek dirençli bir gelişim sağlıyor. Hızlı büyüme sonucu oluşacak eklem sorunlarını engelleyen mama, içerisinde buğday içermiyor.

Patili dostlar ne diyor?

💬 Hızlı büyümeye başlayan dostumun, eklem ve kıkırdak sorunları için satın almıştım. Bir süredir kullanıyoruz ve oldukça işe yaradı. Büyüme normale döndü. İ** Ü**

💬 Fiyat performans bazında bakacak olursak hem etkili hem iyi bir mama. Doğru kullanımlarda işe yarıyor ve sağlıklı olması bir numaralı tercih sebebim oluyor. Derya Z**

3. Bosch Adult Sensitive Duck&Potato Ördek Ve Patatesli Hassas Yetiskin Köpek Maması

3-513.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Bosch köpek mamaları arasında en çok tercih edilenlerden olan Bosch Adult Sensitive, bir yaşından sonra diyete duyarlı olan dostlarımız için üretiliyor. %47.50 et protein oranı bulunan mama, tahılsız tarifiyle kullanıcıların dikkatini çekiyor. Tahıl bulunmayan mama, bunun yerine düşük alerjenik potansiyele sahip patates kullanıyor. Bu sayede karbonhidrat ihtiyacını karşılayan Bosch köpek maması, bağırsak florasını düzenlemek için mannan ve glukan takviyesi yapıyor.

Patili dostlar ne diyor?

💬 Oldukça kaliteli bir mama, tahıl yerine patates bulunması iyi. K** G**

💬 Alerjik köpeğim için Bosch sensivite mamayı tercih ettim. Oldukça memnunum. Tavsiye ederim. Arda T**

4. Bosch Light Kümes Hayvanlı Düşük Kalorili Yetiskin Köpek Maması

4-455.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Fazla kilo alan veya almaya başlayan köpekler için özel üretilen Bosch Light, düşük enerji oranıyla satışa sunuluyor. Normal mamalara göre %25 da az kalori içeren Bosch köpek maması, kıkırdak ve eklemler için yeşil dudaklı midye içeriyor. İçerisinde bolca vitamin ve mineral bulunan Bosch Light, bu sayede kilo alımını durdurmanın yanı sıra gelişim ve sağlığı etkilemiyor. Kullanıcılarından olumlu yorumlar alan ve hemen her köpeğin damak zevkine uyan mama, tüm köpek ırklarının kullanabileceği şekilde karşımıza çıkıyor.

Patili dostlar ne diyor?

💬 Köpeğimin kilo alımı yavaşladı, gösterdiği etki yüksek ve kaliteli bir mama. Y** K**

💬 Kilo alımını yavaşlattı ve sağlık sorunlarına yol açmadı. Yetişkin bir köpeğin beslenme ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak bileşenlere sahip. Alın aldırın. Beyza T**

5. Bosch Special Light Extra Düşük Kalorili Yetişkin Köpek Maması

5-426.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Karaciğer metabolizması ve idrar organlarında sorun olan köpeklere özel olarak üretilen Bosch Special Light, düşük protein ve mineralli beslenme için kullanılıyor. İçerisinde %13 protein bulunan köpek maması, bu haliyle bile tam gıda olarak kullanılabiliyor. Düzenli kullanımlarda köpeğin metabolizmasını rahatlatan mama, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Buğdaysız olarak üretilen Bosch Special Light, kilo kontrolü için en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Patili dostlar ne diyor?

💬 Kilo kontrolünü sağlamak amacıyla aldık. Hakkını verdi tavsiye ederim. K** E**

💬 Bosch Special Light, almadan önce şüphelerim vardı fakat aldıktan sonra hem Afrodit hem ben oldukça memnun kaldık. Kesinlikle alınabilir. Erdem V**


En iyi dostlarımız olan evcil hayvanlarımızın mamaları hakkında sıkça sorulan ve merak edilen soruları sizler için yanıtladık.

Köpek maması alırken nelere dikkat edilmeli?

Köpek maması alırken dikkat etmemiz gereken önemli bazı hususlar vardır. Bunlar; Köpeğin yaşı, cinsi, ırkı, kilo durumu ve alerjileridir. Bütün bunları öğrenip uygun mama seçiminden sonra yapılması gerekilen şey köpeğin damak zevkine uygun olan bir mama seçmektir.

Köpek maması 15 kg ne kadar gider?

15 kg olarak satışa sunulan bir mama, yetişkin bir köpeğe 60 gün kadar yetecektir. Tabi bu durum köpeğin yeme alışkanlığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Köpeklere kuru mama zararlı mı?

Kuru mamalar düşünülenin aksine köpeğin diş sağlığı için oldukça faydalıdır. Kaliteli ve köpeğinize uygun olarak alacağınız kuru mama köpeğin sağlıklı ve temiz dişlere sahip olmasını sağlar.

Köpek mamasını insan yiyebilir mi?

Köpek mamalarında kullanılan besinler insan tüketimine uygun olmadıkları için köpek maması olarak kullanılırlar. Bu sebeple köpek maması tüketmek insanlara ölümcül sonuçlar doğurmasa bile sindirim sistemli rahatsızlıklara yol açabilir.

Köpek kuru mama içinde ne var?

Kuru köpek mamalarının içeriği üretimine göre değişiklik göstermektedir. Fakat her kuru köpek mamasında kesin olan bazı ürünler vardır. Bunlar; et unu, buğday, mısır ve minerallerdir.

Köpek günde kaç gr mama yer?

Bu hesaplama köpeğin kilosuna ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin yavru köpeklerin günlük yiyeceği mama ağırlığı üzerinden 100 grama ''x'' gram olarak hesaplanmaktadır.

Köpek ayda kaç kg mama yer?

Yine bu durum köpeğin ağırlığına ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. 2 kg ağırlığı bulunan yavru bir köpek ayda 2.5 kg mama tüketir. 6 aylık 10 kg bir köpek ise aylık 5.5 kg mama tüketir.

Yavru köpek kuru mama mı yaş mama mı?

Yavru köpeklere hem yaş hem kuru mama verilmelidir. Fakat yaş mama kuru mamanın porsiyonuna göre 3.5 kat daha az olmalıdır. Bu sayede köpek gelişiminde köpeğin midesi daha rahat büyüme gösterebilir.

Köpeğim kuru mama yemiyor ne yapmalıyım?

Birçok kişinin yaşadığı bu durum, kuru mamanın üzerine, yaş mama, vitamin, et veya ilik suyu eklemeleri sonucu değişmektedir. Bu tarz durumlarda kuru mamayı köpeğinizin seveceği bir hale getirmeniz gerekmektedir.

Köpeğime nasıl mama seçmeliyim?

En iyi dostlarımıza mama seçerken dikkatli olmakta fayda var. Gelişim açısından besleyici olmayan mamalar kullanmak hem cebinize hem dostunuza zarar verebilir. Bu yüzden köpeğinize uygun kriterlere göre mama bulduktan sonra bulunan mama içindeki et oranının yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekir. Düşük et, yüksek tahıl oranına sahip mamalar, düzenli kullanımlar sonucu köpeğe zararlı olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2023 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.