BoJack Horseman Hakkında Duyduğunuzda Çok Şaşıracağınız 7 Gerçek

BoJack Horseman Hakkında Duyduğunuzda Çok Şaşıracağınız 7 Gerçek
23.10.201913:03

BoJack Horseman, Netflix izleyicilerini kendine bağımlı kılmayı başarmış son yıllarda yayınlanan en başarılı çizgi dizilerden birisidir. Bu içeriğimizde sizler için BoJack Horseman dizisi hakkında şaşırtıcı birkaç gerçeği sizler için derledik.

Haber güncelleme tarihi 10.08.2022 09:09

BoJack Horseman Hakkında Duyduğunuzda Çok Şaşıracağınız 7 Gerçek

BoJack Horseman, 2014 yılında yayına başlayan Netflix’in orijinal yapımları arasında özel bir yere sahip çizgi dizisidir. Komediyi sadece bir araç olarak kullanan dizide esas olan karakterler ve hikayeleridir. Keskin bir kara mizaha ve sistem eleştirilerine yer veren BoJack Horseman, izleyiciyi birçok yönden şaşırtmayı ve sorgulatmayı başarıyor. Yaklaşık 25 dakikalık eğlenceli bölümleriyle Netflix izleyicilerini kendine hapsetmiş bu çizgi dizinin başrol karakteri diziye ismini veren Bojack Horseman’dır. Hollywood’daki malikanesinde mutsuz ve sürekli huzursuz karakteri ile baş başadır. Onun hayatını ve sorgulattıklarını izledikçe ya çok güleceksiniz ya ağlayacaksınız ya da bölüm bittikten sonra boş boş duvarlara bakacaksınız. Biz de bu inceleme dizi içeriğimizde siz sevgili okurlarımız için Netfliz dizileri sıralamasında tepelerde yer alan BoJack Horseman çizgi dizisi hakkında daha önce bilmediğiniz veya dikkat etmediğiniz detayları açıklayacağız.

bojack-horseman-netflix-.gif


1. BoJack Horseman dizisi öyle sevilerek ve ciddiye alınarak çekiliyor ki diğer tüm çizgi dizilerden farklı olarak BoJack Horseman oyuncuları sık sık toplanarak okuma provaları yapıyorlar. Öğrenilen bir bilgiye göre, dizinin yaratıcı ismi Raphael Bob-Waksberg en çok 5. Sezonda yer alan “Free Churro” bölümünün çalışıldığı Will Arnett’in tek kişilik başarılı performans sahnesinin provasını seviyormuş. Hatta Raphael Bob-Waksberg, Will Arnett’in bu sahnedeki performansını Emmy Ödülleri’ne layık olarak değerlendiriyor ve oyunculuk adına adeta bir ders niteliği taşıdığını da tüm samimiyetiyle belirtiyor.

bojack-.jpg


2. Dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmayacak bir detay olsa da, BoJack Horseman dizisindeki karakterlerin kıyafetlerinin gerçek hayattan esinlenerek çizildiği gerçeği aslında oldukça ilgi çekici. Karakterlerin üzerinde Rihanna veya Katy Perry gibi isimler tarafından daha önce giyilmiş kıyafetleri görmek kesinlikle çok tatlı bir detay. BoJack Horseman dizisinin kıyafetleri tasarlamaktan sorumlu ismi Lisa Hanawalt en çok yunus popstar Sextina Aquafina’nın kıyafetlerini tasarlamaktan zevk aldığını açıklamıştır. Dizinin hayranları için ise bu durum, gözlerine çarpan kıyafetlerin kimlerin giydiği kostümlerden ilham alınarak tasarlandığını araştırmak kesinlikle keyifli bir aktiviteye dönüşmüş durumda. 

bojack-horseman-kiyafetleri.jpg


3. BoJack Horseman dizisinde BoJack’i genç yaşından beri alkol ile mücadele içinde olduğunu bildiğimiz Will Arnett seslendiriyor. Başarılı oyuncu BoJack karakteri ile ilgili yaptığı bir açıklamada kariyeri boyunca özdeşleşmekte en zorlandığı karakterin bu olduğunu ifade etmiştir. Hatta çoğu anlamda BoJack karakteriyle benzer olduklarını ve bazen onun mutsuzluğunu ve karanlık yönünü kendisinde de hissettiğini söylemiştir.

will-arnett-.jpg


4. Diziyi izlerken dikkat ettiniz mi bilmiyoruz ama Bojack’in laptopundaki dosya isimleri oldukça ilgi çekiyor ve aynı zamanda karakterini de özetler nitelik taşıyor. ‘Mektuplarımı Yayınlamayan Morona Mektup’, ‘BoJack Hayran Kulübü’, ‘Porno_değil’, veya ‘Editöre Mektup’ gibi klasör isimleri BoJack karakteri hakkında izleyiciye tatlı detaylar sunuyor. 

bojack’in-laptopu.jpg


5. BoJack Horseman dizisinde ‘Fuck’ kelimesini kaç kez duyduğunuzu hatırlıyor musunuz? Her sezonda bir kez kullanılan ‘Fuck’ kelimesi tüm dizi boyunca sadece beş kez kullanılmıştır. Bunlardan bir tanesini Bojack, dört tanesi ise Bojack’e karşı söylenmiştir. ‘Fuck’ kelimesi BoJack Horseman dizisinde sırayla; birincisinde Herb Kazaz, ikincide Charlotte Moore, üçüncüde Todd Chaves, dördüncüde BoJack ve beşincide ise Gina Cazador tarafından söylenmiştir.

fuck.jpg


6. BoJack Horseman dizisinde sıkça gerçek hayatta ünlüler diziye konuk ediliyor. Konuk olacak ünlülere öncelikle kendi karakterlerini seslendirmeleri teklif ediliyor. Raphael Bob-Waksberg’e göre kendi karakterini seslendirmeyi kabul etmeyen ünlülerin dizide sonu hiç de iyi bitmiyor. Örneğin Andrew Garfield’ın bir deliğe düşüp tüm kemiklerinin kırılması gibi. BoJack Horseman dizisinde kendi karakterini seslendiren isimlerden en göze çarpanları ise; Daniel Radcliffe, Stanley Tucci, Jessica Biel, Naomi Watts ve Margo Martindale’dir.

bojack-horseman-dizisi.jpg


7. Büyük bir kesim tarafından oldukça sevilen BoJack’i tasarlamak dizinin yapımcıları için çok kolay olmuş diyebiliriz. Karakterin isminin nasıl bulunduğu sorulduğunda yapımcılar, BoJack isminin onlara kesinlikle bir at ismi gibi geldiğini söylüyorlar. Mutsuz bir at tasarlamanın insan karakteri çizmekten çok daha kolay olduğunu belirten yapımcılar en çok Diane ve Todd karakterlerini tasarlarken zorlandıklarını açıklamıştır. 

bojack-horseman-dizi-inceleme.jpg

Önerilen İçerik; En İyi Animasyon Filmleri 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
1
5
0
0
3
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.