Bir İnsanın Bencil Olduğunu Anlamamıza Yardımcı Bilgiler

Bir İnsanın Bencil Olduğunu Anlamamıza Yardımcı Bilgiler
29.05.201509:47

Sadece kendini düşünen, kendi için yaşayan insanları sevmeyiz istemeyiz uzak durmaya çalışırız çoğu zaman. Bizde sizler için bencil insanların ortak davranışlarını derledik. Hadi hep birlikte bencil insanlar neler yapar bir göz atalım.

Haber güncelleme tarihi 09.12.2019 11:16

Bencil İnsanların 12 Ortak Özelliği

Bir insanın bencil olduğunu anlamak hiç de zor değil. Yeter ki bu ipuçlarını yakalayıp birleştirelim. Çünkü bazen sıcakkanlılığın,  iyi niyetlinin bile altından gizli bir bencillik çıkabilir. Bencil insanlar nasıl davranır bencil insanların davranışlarına bir göz atalım.

Hadi başlayalım.

bencil.gif


1. Çok nadir teşekkür ederler Onlara yaptığınız bir iyiliği, bir davranışı yapmaya mecburmuşsunuz gibi davranırlar. Teşekkür etmeye tenezzül etmezler. Bencil birine iyilik yaptığınızda, nadiren bir teşekkürle karşılaşırsınız. Onlar için yaptığınız şeylerden dolayı şükran duymazlar ve özel muameleyi hak ettiklerini düşünürler.

tesekkur-ederim2.gif


2. Davranışlarının sahte olduğunu anlarsınız. İnsanlara sahte ve abartılı bir sevecenlikle yaklaşırlar. Karşılarındaki kişiyi hiç sevmiyor bile olsalar, işlerine geliyorsa, en yakın arkadaşları gibi davranmaktan çekinmezler. Çok iyi rol yaparlar, sizden nefret dahi etseler seviyormuş gibi sahte davranışlarda bulunurlar.

rol-yaparlar.gif


3. Kafanızı karıştırmaya çalışırlar. Bencil bir arkadaş, sizin sık sık aklınızı karıştırmaya çalışır. Kendi yeteneklerinizden ve değerinizden şüphe etmenizi sağlar. Bencil insanlar becerikli manipülasyonculardır. Kendinizden sürekli şüphe etmenizi isterler. Bu yüzden aklınıza olmadık şeyler sokarlar.

kafa-karisikligi.gif


4. Hep karşı taraftan iyilik beklerler. Hep karşı taraftan iyilik isteyip, kendilerine geldiğinde hiçbir şey yapmak istemezler.

bir-seyler-istemek.gif


5. Başkalarını kendi çıkarları için kullanırlar. Bencil insanlar sürekli başkalarını kullanırlar. Yaptıklarının yanlış olduğunun farkına bile varmazlar. Kendilerinde hiç suç bulmazlar, hep karşıdaki insanları kullanırlar.

seni-kullandim.gif


6. Özel ilgi isterler hep. Kendilerinin özel ilgi ve davranışları hak ettiklerini düşünürler ve bu nedenle de sizden her çeşit iyiliği çekinmeden isteyebilirler. Kendilerini hep dünyanın merkezinde gördükleri için sizden hep bir şeyler isterler.

best.gif


7. Sizden bir şey isteyecekleri kıvama gelene kadar sizi şımartır ve sizinle çok ilgilenirler. Bencil insanların en büyük özelliği sizden sürekli bir şeyler istemeleridir. Fakat karşılıksız olarak iyilik yapmaya yanaşmazlar.

sevecenn.gif


8. Egolarını asla tatmin edemezsiniz. Üstelik başkalarına da bunu tavsiye ederler. "Bencil ol biraz, birazcık da kendin için yaşa" şeklinde ifadeleri sıklıkla kullanırlar. Kendisi mutsuz diye herkesi mutsuz etmek isterler.

i-am-god.gif


9. Bencil insanların en çok kullandıkları kelimeler; ben, beni, benim, kendim, bana, benim fikrim, kararım, özgürlüğüm bunlardır. Dünya'nın kendi çevresinde döndüğünü sanarlar.

i-think.gif


10. İnatçıdırlar. Haksız da olsalar inat etmekten gocunmazlar. İllaki bunların istedikleri olacak.

inatci-keci.jpg


11. Ciddi ilişki yürütemezler. Bunlar kendilerini bulunmaz hint kumaşı sandıkları için ciddi bir ilişki yürütemezler. Her türlü fedakarlığı bekler. Ancak yaralı parmağa bile işemez. En ufak hatada bile sizi suçlarlar.

ciddi-iliski-001.gif


12. Empati duygusundan da bir haberdirler. Varsa yoksa kendi duyguları, kendi beklentileri ve kendi düşünceleridir. Sanki ondan başka herkes kalp yerine karbüratör taşıyor.

bilmezler.gif

Önerilen İçerik; En Etkili Bencililikle İlgili Sözler 

Neoldu.com

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
209
83
27
12
12
7
105
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.