Bir İlişkideki Beklentiler ve Hayal Kırıklıkları

Bir İlişkideki Beklentiler ve Hayal Kırıklıkları
13.08.201513:18

Bir ilişkide beklentiler ne kadar yüksek olursa o ilişkideki hayal kırıklıkları ve mutsuzluklar da o kadar fazla olur. Tabi bir ilişkide beklenti olmazsa da o ilişki olmaz. Onun için bir ilişkide neler bekleyebileceğinizi sıralayalım;

Haber güncelleme tarihi 22.06.2021 10:27

İnsanlar yapılarına, hayat koşullarına göre beklentilere girebilir. Ama biz bunları es geçerek insanları genelleyerek bir ilişki de beklenilmesi gereken temel beklentiler üzerinde durduk çünkü bu temeller olmazsa, ilişki sağlam bir şekilde inşa edilmez.

aşkın gücü

BİR İLİŞKİDEKİ EN ÖNEMLİ BEKLENTİLER

1) Sevgi

Karşılıklı bir sevgi yoksa o ilişkiyi kurmayacaksınız. Yani öyle tek taraflı ilişkiler olmayacak yoksa tam olarak beklentilerin karşılanmayacak ve ilişki havada kalmış olacak. Her an dikenler üzerinde olan bu ilişki iki taraf içinde iyi olmayacaktır. Unutmayın, iki insanı birbirine bağlayan en önemli unsur sevgidir.

2) Saygı

Ne kadar severseniz sevin, size, çevrenize, kültürünüze saygısı olmayan biri ile yapamazsınız. Sizi sürekli küçük görüp, aşağılayan ve önem vermeyen biri ile ne kadar bu ilişkiyi sürdürebilirsiniz? Bunun için bir ilişkinin olmazsa olmazıdır saygı.

3) Sadakat

İlişkilerde karşılıklı olarak beklenilen ve yerine getirilmemesi durumunda büyük yıkımların ortaya çıkardığı önemli bir unsurdur. Zaten sadakat yoksa o ilişkide saygı da olmaz. Ve beklenilmesi gereken en büyük beklentidir sadakat.

Evet, sizler için bir ilişkide olması gereken temel beklentilerden bahsettik. Bu beklentiler olmazsa zaten güzel bir ilişki söz konusu değildir. Karşılıklı olarak bu beklentiler iki taraf için de söz konusudur. Bunlar beklentilerdir, bir de kriterler vardır. Kriterler kişiden kişiye göre değişir. Kimi eğitimli ister kimi de yakışıklı ister. Bunun gibi sayabileceğimiz bi sürü kriter mevcuttur. Bir ilişkideki beklentiler ve kriterler toplanarak iyi bir ilişki yaşayabileceğini düşünür insan. Evet öyledir. Ancak, çoğu zaman kriter ve beklentilerimizi tamamen karşılaşacak insanlar karşımıza çıkmaz çıksa da bize bakmayabilir. Bundan dolayı hep hayal kırıklıklarına uğruyoruz. Bunun için saymış olduğumuz temel beklentilerden değil, ama kriterlerden taviz vermelisiniz. Bir ilişkide dört dörtlülüğü beklerseniz, elinizdeki olan şeyleri de kaybedersiniz çünkü sizin istediğiniz ilişkiler öyle kolay kolay bulunmuyor. Televizyondaki pembe dizileri daha az izlemenizi tavsiye ediyoruz yoksa hayal kırıklıklarınız katlanacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
2
2
2
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.