Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası

Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası
12.12.201817:22

İnsanlar, bir şeyi kaybedene kadar maalesef değerini bilememektedirler. Hayatımızda var olan en değerli kişilerden bir tanesidir dede. Eğer bir dedeye sahipseniz bu içeriğimizi okumalısınız. İşte dedeye sahip olmanın faydaları.

Haber güncelleme tarihi 06.12.2019 11:13

Bir Dedeye Sahip Olmanın Faydaları

Pek çok insan dedelerinin hala hayatta olduğu için şükür etmesi gerekeceğinin farkında bile değildir. Bir şeylerin kıymetini biz insanoğlu o şeyi kaybedince anlıyoruz. Bu durum hiç de hoş değildir. Bir dedeye sahip olmanın tahmin ettiğinizden çok daha faydası ve yararının olduğunu biliyor muydunuz? İşte bir dedeye sahip olmanın 10 faydası;

dedeye sahip olmanın faydaları


1. Bayramda Herkesten Çok Harçlık Alabilirsiniz

Zaten yaşlı olduğu için parasını harcayacağı çok yer olmadığından ve bir tek torunlarına harcayacağından harçlık konusunda cömert olur bir dede. Kimseden bir dededen alınabilecek harçlık kadar çok alınamaz. Bu yüzden bayramda harçlıklarla hava atmak dedesi olan çocukların hep yaptığı bir şeydir.

Bayramda Herkesten Çok Harçlık Alabilirsiniz


2. Hediyeye Doyarsınız

Kimseden hediye alamıyorsanız bile dedeniz sizi asla hediyesiz bırakmaz. Hatta öyle ki çok istediğiniz ama alamadığınız bir şeyi kulağına fısıldayın ve dedenizin elinde istediğiniz hediyeyle gelişini beklemeye başlayın.

hediyeye doyarsınız


3. Masallarla Uyumanın Tadını Çıkarın

Yetişkin değilseniz uyumadan önce dedenizin anlattığı masallarla uyumanın keyfi bir başkadır. Kitaptan okumaz masalları, kendi anlatır. O yüzden kitaplardan okunan alışıldık masallardan ziyade her gün farklı masal dinleme şansınız vardır. Masal bittiğinde başınıza kondurduğu bir öpücük ise dünyalara bedeldir. Huzurlu bir uykunun tadına bu zamanlarda varırsınız.

masallarla uyumak


4. Akşamlar İlginç Hikayelerle Renklenir

Sıcak sobanın yanında bir gaz lambasının ışığında dedenizin anlattığı hikayeleri heyecanla dinlerken ürkebilirsiniz ancak ertesi gün arkadaşlarınıza bu hikayeleri katbekat daha heyecanlı anlatmaktan kendinizi alamazsınız. O ürkütücü köy, mezarlık hikayeleri ile herkesi korkutmanın keyfini çıkarmak sizin elinizde.

akşamlar hikayelerle renklenir


5. Karşınızda Canlı Bir Tarih Kitabı Vardır

Uzun yıllar öncesinden itibaren olan olaylara yakından şahit olduğu için tarihi olayları öğrenmenizde büyük katkısı olur. Dönemin kılık kıyafetinden yönetimine kadar her konuda bilgi edinebilirsiniz. Hem hikaye anlatır gibi anlatacağından tüm olayları kendiniz yaşamış gibi hissetmeniz de kaçınılmazdır.

Karşınızda Canlı Bir Tarih Kitabı Vardır


6. Ebeveyn Şikayet Birimi: Dede

Arkadaşlarınızla bir geziye katılmak, konsere gitmek, akşam dışarı çıkmak, bir festivale katılmak ya da küçük bir çocuksanız çikolata yemek için aileniz izin vermiyorsa onları şikayet edip izni sorunsuz alabileceğiniz bir birim vardır ki o da dededir. Çünkü dedeniz onların babasıdır ve babalarının üstüne laf edemezler. İstediğiniz çoğu şeyi dedeniz sayesinde yapabilme şansınız vardır.

ebeveyn şikayet birimi


7. Gidebileceğiniz Bir Eviniz Daha Vardır

Aileniz evde olmadığında ya da ailenizle tartıştığınızda kapıyı çarpıp gidebileceğiniz bir eviniz daha vardır. Dedenizin evinde sizin için daima yer olur. İstediğiniz kadar dedenizle kalabilirsiniz, kimse bir şey diyemez.

Gidebileceğiniz Bir Eviniz Daha Vardır


8. Dedeniz En İyi Dert Ortağıdır

Ailenize ya da arkadaşlarınıza bile anlatamayacağınız dertlerinizi dedenize anlatabilirsiniz. Asla sır çıkarmayan bir dert ortağına sahipsinizdir. Sabahtan akşama kadar sizi büyük bir içtenlikle dinleyebilir. Sizi hiçbir şey için yargılamaz aksine her daim destek olur.

Dedeniz En İyi Dert Ortağıdır


9. Hayata Dair Her Şeyi Öğrenirsiniz

Bir dedeniz varsa yıllar boyunca hayattaki çoğu şeyi deneyimlemiş ve ders çıkarmıştır. Dedenizin yaşanmışlıklarından edindiği tecrübeleri dinleyip karşılaştığınız sorunları daha rahat çözebilirsiniz.

Hayata Dair Her Şeyi Öğrenirsiniz


10. Şefkatli Kolları Daima Açıktır

Dedeniz hayatta olduğu sürece her an sizi bekleyen şefkat dolu kollar vardır. Gülerken de ağlarken de sığınacağınız bir limandır dedenizin kolları. Onun kolları arasında geçmeyecek hiçbir dert, tasa yoktur.

Şefkatli Kolları Daima Açıktır

Önerilen İçerik;

 Dünyanın En Gizemli 9 İnsanı!

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
7
2
1
3
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.