Bilişsel Gelişim Hakkında 10 İlginç Gerçek

Bilişsel Gelişim Hakkında 10 İlginç Gerçek
12.10.201913:47

Sinir sisteminin merkezi olarak görev alan beyninizi kontrol etmenin yollarını araştırdık. Bilişsel gelişim etkinlikleriyle beyninizin kontrolünü sağlayabileceğiniz ve onu bir üst sıraya taşımanıza olanak sağlayacak yolları sıralıyoruz.

Haber güncelleme tarihi 04.03.2020 09:50

Her Şeyi Yapabildiğinizi Kanıtı! Bilişsel Gelişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Beyin, sinir sisteminin merkezi olarak görev almaktadır.Mükemmel bir gizeme sahip olan bu organ, herhangi bir zirveye ulaşmanıza yardımcı olabileceği gibi en büyük düşmanınızda olabilir. İstek ve arzularınız doğrultusunda her daim hazırda bekleyen beyninizi dilediğiniz zaman yönetebileceğinizi biliyor musunuz? En değerli düşünceleri harekete geçirmenize yardımcı olan beyninizi kontrol etmenin bazı yollarını araştırdık. Bilişsel gelişim etkinleriyle beyninizi geliştirmenin 10 pratik yolu!


1. Beyniniz için gerçeklik ile hayal gücü arasında hiçbir fark yoktur. Beyin, her düşünceye tepki verir ve bir hayalden gerçeği söyleyemez. Bu yüzden gördüğünüz rüyalar son derece gerçekçi gelmektedir.

Bilişsel Gelişim Hakkında


2. Zihinsel çalışmalar beyni yorsa da onu asla tüketemez. Beyin yorgunluğu hissi genel olarak duygulardan kaynaklanmaktadır. Bunun sebebi, beynin aktif çalışması sırasında akan kanın bileşenlerinin değişmeden kalmasıdır.

Bilişsel Gelişim Hakkında


3. Beynimiz çoğunlukla otomatik olarak çalışmaktadır. Bugünkü düşüncelerin yarısında fazlası dünden gelen düşüncelerdir. Bu nedenle kötümser insanların dünyaya ilişkin algılarını değiştirmek çok zordur.

Bilişsel Gelişim Hakkında


4. Beyin, kurduğunuz düşünceleri her daim izlemekte ve kaydetmektedir. Beyninizde canlandırdığınız hayal ve isteklerin yaşam biçimine yansımasının en büyük kanıtı budur.

Bilişsel Gelişim Hakkında


5. Beynimiz tıpkı kaslarımız gibi eğitilme ihtiyacı duymaktadır. Bu sebeple kitap okuma, egzersiz yapmak , seyahat etmek , sağlıklı beslenmek, spor aktiviteleri,  dans ve hatta Tetris oynamak bile beyniniz için faydalı bir etkileşim olacaktır.

Bilişsel Gelişim Hakkında


6. Beyniniz belirli aralıklarla dinlenme ihtiyacı duymaktadır. Zaman zaman beyninizin gevşemesine yardımcı olmanız, ilerleyen hayatınızın daha pozitif ve başarılı gitmesine olanak sağlayacaktır. 

Bilişsel Gelişim Hakkında


7. Beyin asla bir şey düşünmeden duramamaktadır. Uyurken bile çalışmaya devam eden beyin, her daim yeni şeyler üretmeye ve harekete geçmeye hazır durumda beklemektedir.

Bilişsel Gelişim Hakkında


8. Beyniniz siz istediğiniz zaman eskilerden kurtulmanıza izin vermektedir. Hayatınıza aldığınız yeni güzellikleri yaşamak için geçmişin hatıralarını bir kenara bırakmanız gerekecektir. Bunun en pratik yolu ise her daim pozitif düşünmekten geçmektedir.

Bilişsel Gelişim Hakkında


9. Sinir sisteminin merkezi olarak hizmet veren beynimiz acıya karşı duyarsız bir organdır. Beynin kendisi bazı reseptörlerden yoksundur ve bu nedenle ağrı çekmemektedir. 

Bilişsel Gelişim Hakkında


10. Tamamen sizin kontrolünüz altından olan beyninizin işleyişini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Sizin istek ve arzularınız doğrultusunda şekillenen beyin, her türlü aktivitede yeni sinirsel bağlantılar kurmaktadır. Başarısız olduğunuzu düşünüyorsanız bunu zamanla beyninizde kabullenecektir. Fakat "Başarılı olacağım" ifadesini kullanırsanız beyniniz sizin amacınıza ulaşmanız için yeni fırsatlar doğuracaktır.

Bilişsel Gelişim Hakkında

Önerilen İçerik; Hayatta Pozitif Olmanızı Sağlayacak 7 Alışkanlık

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
1
1
1
2
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.