• DOLAR5,2903-0.78
 • EURO6,0256-0.51
 • ALTIN218,1250.15
 • BIST100.1410.47

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırları

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırları

Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı günümüzde halâ çözülmüş değil. Bilim insanlarının yoğun uğraşları sonucu Bermuda üçgen bölgesinde yaşanılan kazaların nedenleri açıklanmaya çalışıldı.

Haber güncelleme tarihi 20.09.2018 13:06

Bermuda Şeytan Üçgeni

İnsanlık olarak uzaya çıkmak için roketler tasarlıyoruz ve tasarlanan bu roketler sayesinde başka gezegenler hakkında bilgiler toplayabiliyoruz. Üstelik bununla kalmayıp gezegenlere keşif araçları gönderiyoruz.

Fakat aynı çabayı üzerinde yaşadığımız gezegen için göstermiyoruz. Keşfetmeye çabalamadığımız yerlerden birisi de Bermuda Şeytan Üçgeni'dir.

İnsan ırkı, anlatılan hikayeler yüzünden yüzyıllardır Bermuda Şeytan üçgeni adında ki bu bölgeyi gizemli sandı. İddiaya göre birçok denizci ve pilot, bu bölgeden geçmemek için farklı bir rota çiziyor.

Çünkü anlatılanlara göre bu yerden geçen gemiler ve uçaklar garip bir şekilde ortadan kayboluyor ve bir daha bulunamıyorlardı.

Bu içeriğimizde size Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında bilgiler verecek orda yaşanan gizemli olayları anlatacak ve en sonunda da bölge hakkındaki gerçeği size sunacağız.

Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik Okyanusu'nun 783.000 kilometrekarelik bir alanını kapsar. Bu alana kuş bakışı baktığımızda Miami - Bermuda - Puerto Rico sınırları içerisinde kaldığını görürüz.

Buraya Bermuda Şeytan Üçgeni denilmesinin nedeni ise üçgen biçiminde ki bu alanda iz bırakmadan kaybolan çok sayıda gemi ve uçağın olmasıdır. 783.000 kilometrekarelik bu bölge Türkiye topraklarının yaklaşık 2 katıdır.

Bu bilgi çok önemli çünkü içeriğimizin geri kalan kısmında bu bilgiye ihtiyacımız olacak.

Komplo teorisyenlerine göre;

Bermuda Şeytan Üçgeninde kaybolan gemi, uçak ve insanların sayısı tam olarak bilinmiyor. İddiaya göre okyanusun bu kısmında yüzlerce gemi ve uçak enkazı bulunuyor. Hatta son 100 sene içerisinde batan gemi, düşen uçak ve kaybolan insanların sayısı binlerle ifade ediliyor.

Bu yerin keşfedilmesi ilk olarak UÇUS-19 adında ki askeri görev sayesinde gerçekleşti. 5 Aralık 1945 sabahında Florida'da ki Fort Lauderdale Askeri Havaalanında rutin bir eğitim uçuşunun hazırlıkları yapılıyordu. Görevin adı UÇUS-19’du ve takım lideri yaklaşık 2500 saatlik uçuş deneyimi olan Charles Taylor adında Amerikan ordusuna mensup bir teğmendi.

5 adet bombardıman uçağı Taylor ve bölgede daha öncede çok kez eğitim uçuşlarına katılmış diğer pilotlarla birlikte havalandı. 2 saatlik görev için fazla sayılacak miktarda benzin alınmıştı. Filonun telsizleri ise 10 ayrı kanala ulaşabiliyordu. Hava açık, deniz ise durgundu. Henüz görevin yarısındayken işler kötü gitmeye başladı.

Saat 15:45 de (*telsiz konuşması)

- Kontrol kulesi bu bir acil durumdur.

- Acil durumdayız. Kaybolduk. Nerde bulunduğumuzu anlayamıyoruz.

...şeklinde ilk mesaj geldi.

Kulenin cevabı batıya dönün şeklinde oldu. Ancak filonun pusulaları bozulduğu için batının nerede olduğunu bilmiyorlardı. Saat 16:25'e geldiğinde filo komutanının yine sesi duyuldu...

- Bulunduğumuz yer normal değil.

- Üssün 225 derece Kuzeyinde olmalıydık.

- Bu şeye benziyor, tıpkı*

...Mesaj burada kesildi.

Son yardım çağrısından 3 dakika sonra 19. Filo tamamen ortadan kayboldu. Kaybolan 5 uçağı bulmak için aynı yere 13 personeliyle bir deniz uçağı gönderildi. Ancak deniz uçağından da bir süre sonra haber alınamadı.

24 saat içinde 6 uçak ve 27 mürettebat açıklanamaz ve gizemli bir şekilde kaybolmuştu. Aynı gün birkaç saat içinde 6 uçağın kaybolmasından sonra tarihin en büyük arama çalışmaları başlatıldı.

Fakat uçaklara ait tek parça bile bulunamadı. UÇUS-19 bölgede gerçekleşen uçak kazalarından yalnızca bir tanesi. Bunun gibi birçok uçak kazasının yanı sıra birde batan gemi vakaları var.

Bu kazaları arka arkaya sıraladığımızda hafif bir korku ile birlikte popüler kültüre yeni bir gizem tanımı üretebilmek için gerekli materyale sahip oluyoruz.

Geldik Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında ki gerçeğe.

Eğer Wikipedia'da ki Bermuda Şeytan Üçgeni olaylarının listesi maddesine bakarsanız Bermuda Şeytan Üçgeninde gerçekleşen kazaları ve kayıpları görebilirsiniz. Bu kaynağa göre 1945-2017 yılları arasında 14 uçak kazası 1800-2015 yılları arasında da 12 gemi kazası gerçekleşmiştir.

Bazı gizem aşıkları internet üzerinde ki Bermuda Şeytan Üçgeni web sayfalarında bu bölgede son 100 yıl içerisinde 50'yi aşkın uçak kazası olduğunu iddia eder. Hadi biz de bölgede 50 uçak kazasının meydana geldiğini kabul edelim.

Şimdi yine Wikipedia üzerinde ki bir maddeye bakalım. Bu madde Türkiye'deki havacılık kazaları ve olaylar listesi maddesi.

Burda 1954 yılından günümüze askeri ve sivil kaynaklı toplamda 38 uçak kazasının kaydı var. Sonuç olarak Türkiye'den 2 katı büyük bir bölgede gerçekleşen uçak kazalarının abartılı rakamlar ele alındığında bile Türkiye'de gerçekleşen uçak kazaları ile kafa kafaya olduğu görülüyor.

Ne dersiniz? Türkiye'de de uçakları düşüren bir şeytan olabilir mi?

Bermuda Şeytan Üçgeninde meydana gelen gemi ve uçak kazaları Dünya'nın başka bir bölgesinden fazla değil. Bu durumda Bermuda Şeytan Üçgeninde herhangi bir tehlike olmadığı ve dolayısıyla arkasında yatan bir gizem aramanın da oldukça anlamsız olduğu ortaya çıkıyor.

Ama yine de insanlar sanki gerçekten böyle bir fenomen varmış gibi başka başka teorileri dillendirmeye devam ediyorlar ve edecekler. Bunlar arasında kafa karıştırıcı bilimsel teoriler olduğu gibi komik metafizik teoriler de var.

Örneğin; Poseidon'un Bermuda Şeytan Üçgeni'nin ortasında yaşadığına ve 3 dişli yabasıyla geleni geçeni avladığına inanan insanlar mevcut. Hatta batık Atlantis kıtasının bölgede olduğuna ve bütün kazaların bu mistik kıtanın laneti olduğuna inanan insanlar da var. Üstelik bu iddialarını cesurca dillendiren, hatta kitaplaştıran cesurca insanlar var.

Dünya üzerinde açıklanamaz şekilde uçakların kaybolduğu ve gemilerin battığı bölge varsa eğer mantıklı olarak gemi ve uçakların böylesine tehlikeli bir bölgeden geçmeyecek şekilde seferlerini gerçekleştirmesini beklersiniz.

Ancak uçaklar ve gemiler bu bölgeden korkusuzca geçiyor ve başlarına birşey gelmiyor.

Tüm bu gerçeklerden sonra, insan kendine sormadan edemiyor. Öyleyse neden böyle bir fenomen ortaya çıktı.

İnsanlığın komplo teorileriyle, saçma inanışlarla ve efsanelerle olan tarihi gerçekten çok uzundur. Bölgede tesadüfen arka arkaya gerçekleşen uçak ve gemi kazası sonra sonrasında bunu şeytanın yaptığını anlatan bir kitap yazıp size inanacak milyonlarca insan bulabilirsiniz.

Çok az insan efsaneler karşısında gerçeği öğrenmek ister. Sonuç olarak Bermuda Şeytan Üçgeni'nin bir gizemi yok.

Bermuda adası var, Bermuda üçgeni var fakat bu üçgende bir şeytan yok.

Bu üçgen tehlikeli olmayan bir üçgen. Ve Dünya üzerinde farklı merkezleri köşe kabul ederek binlerce yeni üçgen tanımlanabilir.

Eğer bir gün Küba'ya gitmek üzere yola çıkarsanız uçağınız ister istemez bu üçgenin üzerinden geçecek. O sırada arkanıza yaslanın ve uçağınızın düşme olasılığının Dünya'nın herhangi bir başka bölgesinden daha yüksek olmadığı gerçeğini hatırlayarak yolculuğunuzun keyfini çıkarmaya bakın.

İnternette Gezinen Komple Teorilerine Bir Bakalım

Teoriler; Binlerce uçağı gemiyi yutan üçgeni andıran ve bundan dolayı halk dilinde şeytan üçgeni olarak adlandırılan Bermuda Şeytan Üçgeni, hakkındaki sır perdeleri hala çözülmüş değil. Bir mıknatıs görevi gören bu üçgen Amerika’nın, Atlantik okyanusuna açılan Güneydoğu sahillerinde yer alan, kuş bakışı bakıldığında, Miami, Bermuda ve Rico sınırları içinde yer alan üçgen şeklindeki alandır. Bu bölgede mıknatıs özelliğinin güçlü olan manyetiklerin bulunması uçakların elektronik sistemlerinin bozulmasına neden oluyor ve buna bağlı olarak düştükleri söyleniyor. 100 yılda binlerce uçağın ve gemiyi yutan bu şeytan üçgenin sırları hala çözülmüş değil.

Bermuda Şeytan Üçgeni Kuş Bakışı

bermuda şeytan üçgeninin haritası

Bermuda Şeytan Üçgenindeki Kazaların Nedenleri

Gulf stream Akıntıları

Bermuda şeytan  üçgeni denilen alanda oldukça etkili olan bu akıntılar oldukça kuvvetlidir. Bu akıntının özelliği üzerinde geçen gemileri kısa sürede yutmasıdır.

gulf stream akıntısı

Pusulalar

Dünyanın manyetik kuzeyiyle coğrafi kuzeyi aynı değildir. Pusulanın bazı bölgelerde farklı bir şekilde göstermesi gemicilerin yönlerini şaşırmasına neden olabilir. Okyanus içinde zikzak çizen gemi yönünü kaybettiği dengesini kaybedebilir ya da yakıtının bitmesi dolayı akıntıya kapılıp batabilir.

Coğrafya

Bu bölgede bir birine benzer irili ufaklı binlerce ada vardır. Şimdiki gibi teknolojik cihazlar olmadığı için o dönemlerde pusulalarla ve tecrübeli kaptanlarla yolculuk yapılırdı. Bu bölgede yol tahini yapmak oldukça zor oluyordu.

bermuda-seytan-ucgeni-001.jpg

Hava Koşulları

Bu zamana kadar en büyük kasırgaların hortumların yaşandığı bir bölge içinde yer alan şeytan üçgeninde yaşanılan bu kazaların nedeni olumsuz hava koşulları olabilir. Ayrıca bölgede etkili olan Gulf Stream güçlü akıntılarıyla birleşen kasırgalar bir uçağı yutabilecek cinstendir.

Metan Gazı

Üçgen bölgesinde Altan sızan metan gazı, üzerinde bulunan havanın ve suyun yoğunluğunu değiştiriyor. Metan gazının en önemli özelliği kaldırma kuvvetini sıfırlayarak nesneleri okyanusun en dibine çeker. Bakıldığı zaman bilim adamlarının Bermuda Üçgeni’ni hakkında bilimsel açıklama getirdiği sağlam kanıttır.

NeOldu.com / Bilgi İçeriği

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.