Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyenler

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyenler
05.06.201515:46

Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı günümüzde halâ çözülmüş değil. Bilim insanları hala tam olarak açıklayamasa da bölgenin bazı sırlarını paylaştı...

Haber güncelleme tarihi 02.03.2023 09:35

Bermuda Şeytan Üçgeninin Bilinmeyenleri

Onlarca gemi ve uçağın okyanusun ortasında birden yok olması ve bir daha iz bulunamaması bu efsaneleri destekler niteliktedir. Ama işin aslı nedir? Tonlarca ağırlığındaki gemi ve uçaklar nasıl birden yok olabilmektedir? Aslında insanlığın cahil zamanlarında bu gibi şeylere doğaüstü güçler sebebiyle damgası vurmak basitti. Ama günümüzde gelinen teknolojik nokta ve bilimin gelişmesi bu gibi basit yakıştırmaları kabullenmiyor. Bermuda'da olan şey ne olabilir? Aslında bunun sadece tek bir açıklaması yok, birden fazla açıklamayla konuya açıklık getirebilir.

1. Gulf Stream Akıntıları

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Bermuda şeytan üçgeni denilen alanda oldukça etkili olan bu akıntılar oldukça kuvvetlidir. Bu akıntının özelliği üzerinde geçen gemileri kısa sürede yutmasıdır.

2. Pusulalar

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Dünyanın manyetik kuzeyiyle coğrafi kuzeyi aynı değildir. Pusulanın bazı bölgelerde farklı bir şekilde göstermesi gemicilerin yönlerini şaşırmasına neden olabilir. Okyanus içinde zikzak çizen gemi yönünü kaybettiği gibi dengesini kaybedebilir ya da yakıtının bitmesi dolayı akıntıya kapılıp batabilir.

3. Coğrafya

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Bu bölgede bir birine benzer irili ufaklı binlerce ada vardır. Şimdiki gibi teknolojik cihazlar olmadığı için o dönemlerde pusulalarla ve tecrübeli kaptanlarla yolculuk yapılırdı. Bu bölgede yol tahini yapmak oldukça zor oluyordu.

4. Hava Koşulları

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Bu zamana kadar en büyük kasırgaların hortumların yaşandığı bir bölge içinde yer alan şeytan üçgeninde yaşanılan bu kazaların nedeni olumsuz hava koşulları olabilir. Ayrıca bölgede etkili olan Gulf Stream güçlü akıntılarıyla birleşen kasırgalar bir uçağı yutabilecek cinstendir.

Bermuda Şeytan Üçgeni benzeri gizemli yerleri öğrenmek için "Gizemini Koruyan 15 Büyüleyici Yer" içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

5. Metan Gazı

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Üçgen bölgesinde Altan sızan metan gazı, üzerinde bulunan havanın ve suyun yoğunluğunu değiştiriyor. Metan gazının en önemli özelliği kaldırma kuvvetini sıfırlayarak nesneleri okyanusun en dibine çeker. Bakıldığı zaman bilim adamlarının Bermuda Üçgeni hakkında bilimsel açıklama getirdiği sağlam kanıttır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
27
26
26
168
23
25
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.