• DOLAR5,6360-0.78
  • EURO6,3235-0.80
  • ALTIN258,592-0.98
  • BIST101.8490.28

Bereket (Karınca) Duası’nın Okunuşu, Türkçesi & Arapçası

Bereket (Karınca) Duası’nın Okunuşu, Türkçesi & Arapçası
16.09.201811:29

Bereket duası, bolluk ve bereketi simgelemektedir. Peki, Bolluk ve bereketin gerçekleşmesi için edinilen Bereket Duası’nın Türkçe okunuşu nasıldır? Hangi zamanlarda bereket duası okunur? Bereket duası Arapça nasıl yazılır?

Haber güncelleme tarihi 16.09.2018 11:41

Bereket duası, diğer bir adıyla Karınca duası olarak bilinmektedir. Karınca duası olarak adlandırılmasının sebebi ise; bir karıncanın yağmur yapması sebebiyle yaptığı dua gösterilmektedir. Bundan dolayı Bereket duası aynı zamanda bolluk ve bereketin yaşanması için insanlar tarafından edilen karınca duası olarak da adlandırılmaktadır.

bereket-duasi.jpg

NOT: Karınca duası yani Bereket duası, birçok kaynakta yer alsa da, güvenilir kaynaklarda bulunmamaktadır.


Bereket Duası ( Karınca Duası ) Okunuşu

Bereket duası Türkçe ve Arapça okunuşu aşağıdaki gibidir;

bereket duası arapça okunuşu

Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va'dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es'elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.


Bereket Duasının Türkçe Meali (Anlamı)

Karınca - Bereket Duasi Türkçe meali aşağıdaki gibidir;

bereket duası karınca duası türkçe anlamı

Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin, İsmailin, İshak ve Yakubun rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş (Ashabı Kehf'in isimleri)


Bereket (Karınca) Duası Gerçekten Var mı?

Öncelikle bilmeniz gereken konuların başında Bereket Duası yani Karınca Duası’nın kesinlikle Kuran-ı Kerim’de geçmemesidir. Bereket duasının içerisinde Allah’ın isimleri geçmesi sebebiyle okunmasında bir sakınca görünmemektedir. Anca Peygamber Efendimiz’den gelen bir dua da değildir. Böyle dualara temkinli yaklaşılmasında fayda bulunmaktadır.

Bereket Duası’nın sonunda “Allah bizleri yanlış şeylerden ve bilmeden işlediğimiz günahlardan korusun. Amin” diyerek dua edebilirsiniz. Bereket Duaları gibi Kuran-ı Kerim’de geçmeyen dualardır. Büyük düşünürlerin ve alimlerin ilgisi ile okuduğu dualardır. Duanın her şeyin Allah'ın dilemesi sayesinde olacağına inanarak yapılması gerektiği savunulur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
141
8
18
55
4
5
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler: ,
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.