Bahattin Şeker Kimdir

24. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik Milletvekili olan Bahattin Şeker,1956 yılında Bilecik’in Bozüyük ilçesinde doğmuştur.
Bahattin Şeker Kimdir

Bahattin Şeker Biyografisi 

Bahattin Şeker’in Eğitim ve Çalışma Hayatı

Bahattin Şeker, Bursa Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne devam ederken ikinci sınıftan ayrıldı ve genç yaşta ticaret hayatına atıldı.Ticaret hayatının yanında Belediye Meclis Üyeliği, Bozüyük Spor Kulübü yöneticiliği, Bozüyük Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı ve Doğru Yol Partisi (DYP) Bozüyük İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

 

Bahattin Şeker’in Siyasi Hayatı

1991 genel seçimlerinde 19. dönem Doğru Yol Partisi (DYP) Bilecik Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girdi. 19. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Turizm, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konferansı (AGİK) Komisyonu, Avrupa Parlamento Üyeliği ve Doğru Yol Partisi (DYP) Gurup Yönetim Üyeliği görevlerini yaptı.
1993 – 1996 yılları arasında Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Muhasipliği ve Genel İdare Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 
1995 yılı genel seçimlerinde 20. dönem Doğru Yol Partisi (DYP) Bilecik milletvekili olarak yeniden TBMM’ye seçildi. Bu dönemde kurulan 54. Hükümette, Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak yer aldı. 

24. Dönem MHP Bilecik milletvekili olan Bahattin Şeker, 25. Dönem Milletvekili seçimlerinde de Balıkesirden MHP Milletvekili adayı olmuş fakat meclise girememiştir. 

Bahattin Şeker, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.