Aykut Erdoğdu Kimdir? & Hakkında Bilgi

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili olan Aykut Erdoğdu, 28 Ağustos 1972'de Kars Sarıkamış'ta doğdu. Babasının adı Asım, annesinin adı Seher'dir. Bu içeriğimizde Aykut Erdoğdu hakkında merak edilenleri bir araya getirdik.
Aykut Erdoğdu Kimdir? & Hakkında Bilgi

Aykut Erdoğdu Biyografisi

Aykut Erdoğdu 28 Ağustos 1972 tarihinde Kars'ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum'da tamamladıktan sonra 1993 senesinde Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a siyasî üsluptan uzak, hakaretlere varacak cümleler sarfetmesiyle anınan bir siyasetçi olarak hafızalarda yerini aldı.

aykut-erdogdu-001.jpg


Aykut Erdoğdu’nun Eğitim ve Çalışma Hayatı

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra  ABD'de Carnegie Mellon Üniversitesinde Kamu Politikaları ve Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. 1995 yılında Hazine Müsteşarlığında stajer hazine kontrolörlüğüne atanmış ve daha sonra başkontrolör olmuştur. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde "Uluslararası Muhasebe ve Denetim Standartları" konusunda çalışmalarda bulundu. Uluslararası geçerliliği olan Sertifikalı İç Denetçi (Certified Internal Auditor-CIA) belgesini almıştır.

aykut-erdogdu’nun-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Aykut Erdoğdu’nun Siyasi Hayatı

İlk defa 2011 Türkiye genel seçimleri'nde CHP İstanbul 2. Bölge milletvekili olarak meclise giren Erdoğdu 6 Eylül 2014 tarihinde CHP Parti Meclisi üyesi seçildi fakat 23 Ekim 2014 tarihine Parti Meclisi üyeliğinden istifa etti. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar CHP İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. Aykut Erdoğdu, özellikle doğuda PKK terör örgütünün hendek kazdığı dönemlerde "gerekirse sokak sokak direniriz" sözü ile ve Dirakbakır'da bir çorbacı tarandıktan sonra attığı "Diyarbakır'da çorbacı taramak kalleşliktir. Saray'ın taşeronusunuz... Amacınız iç savaş çıkarmak... Başaramayacaksınız..." tweeti ile gündeme gelmişti. Bu tweette suçu Cumhurbaşkanına atarken, PKK ismini zikredememişti. 

aykut-erdogdu’nun-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 CHP - CUMHURİYET HALK PARTİSİ MECLİS ÜYELERİ

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum