Avrupa Yakasının En Bilinen Alışveriş Merkezleri

Avrupa Yakasının En Bilinen Alışveriş Merkezleri
07.10.201512:12

İstanbul’daki AVM sayısı gün geçtikçe artıyor. Avrupa Yakasında bulunan ve en çok tercih edilen alışveriş merkezlerini sizler için bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 18.04.2018 16:49

Alışveriş merkezleri insanlar tarafından gün geçtikçe daha çok tercih edilmekte. Bunun en büyük sebebi ise birçok şeyi bir arada bulabilmek oysa gerek. Aynı zamanda yazın sıcakta ve kışın soğukta dolaşmak istemeyenler alışveriş merkezlerine akın ediyor. Diğer yandan, alışveriş merkezlerinin içerisinde barındıkları sebebiyle de birçok kesim tarafından eğlence ve gezme yerleri olarak görülüyor. Her ne kadar AVM içindeki sinemalarda Feriye Sineması ve Emek Sineması (artık yok) gibi sinemaların tadını bulamasak da sinema ve tiyatro gibi etkinliklere de gidilebildiği için alışveriş merkezleri her zaman dolu olan mekanlar haline geldi. İşte Avrupa yakasındaki bilinen alışveriş merkezleri

 


Özdilek Park Alışveriş Merkezi

İstanbul’un insan yoğunluğunun en fazla yaşandığı yerlerin başında gelen Levent’te yer alan Özelik Park A.V.M birçok kişinin uğrak noktası olmaktadır. İçerisinde barındırdığı birçok mağaza ile çeşitlilik sunarken aynı zamanda sinema salonları ve eğlence mekanları sayesinde de oldukça gözde bir alışveriş merkezi konumundadır.

Adres: Esentepe Mahallesi, Eski Büyükdere Cd. No:181, 34394 Şişli/İstanbul

Çalışma saatleri: Açık ⋅ Kapanış saati: 22:00

Telefon: (0212) 386 88 50

özdilek alışveriş merkezi


 

Metro City Alışveriş Merkezi

Metro City Alışveriş Merkezi, Kanyon ve Özdilek Park Alışveriş merkezleri ile yanyanadır. 3 alışveriş merkezinin yan yana olmasına rağmen insan yoğunluğunun büyük bir bölümünü Metro City çekmektedir. Diğer alışveriş merkezlerinden bir eksiği olmayan Metro City’nin metro bağlantısı bulunmaktadır ve metrodan inip direkt olarak alışveriş merkezine çıkabilirsiniz. Levent’in trafik yoğunluğu düşünüldüğünde gerçekten çok iyi bir etken…

Adres: Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cd. No:171, 34330 Beşiktaş/Şişli/İstanbul

Çalışma saatleri: Kapanış saati: 22:00

Telefon: (0212) 344 06 60

metro city alışveriş merkezi


 

Ataköy Galleria AVM

İstanbul’un çok fazla duyulmayan alışveriş merkezinden bir tanesi olan Ataköy Galleria, bulunduğu konum içerisinde büyük bir insan trafiğine sahiptir. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden bir tanesi konumunda olan Ataköy Galleria 1989 yılından beri hizmet vermektedir. İçerisinde çok büyük bir sinema salonu da yer almaktadır.

Adres: Ataköy 1. Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34158 Bakırköy/İstanbul

Çalışma saatleri:  Kapanış saati: 22:00

Telefon: (0212) 559 95 60

ataköy galleria alışveriş merkezi


 

Mall Of İstanbul AVM

Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi içerisinde yer alan Mall Of İstanbul, içerisinde ofis, rezidans ve birçok dükkan bulundurmaktadır. İstanbul’un gözde kentlerinden Başakşehir’de yer alan alışveriş merkezi 2014 yılında hayata geçmiştir ve içerisinde 350’den fazla mağaza bulunmaktadır.

Adres: Ziya Gökalp Mahallesi, Süleyman Demirel Blv No:7, 34306 İkitelli Osb/Başakşehir/Başakşehir/İstanbul

Çalışma saatleri: Kapanış saati: 22:00

Telefon: (0212) 801 10 00

mall of istanbul alışveriş merkezi


 

Akbatı AVM

akbati.jpg

Dünya mutfağından lezzetler sunan restoranların yer aldığı Akbatı, sadece bir alışveriş merkezi değil konforlu bir yaşam merkezi durumunda. 200’e yakın mağazası ve 9 sinema salonu bulunan alışveriş merkezinin Festival Park adlı alanında kültürel etkinlikler, festivaller ve konserler düzenlenmektedir.

Adres: 6. Sk Esenyurt

Tel: 0212 397 70 70


 

Akvaryum AVM

akvaryum-avm.jpg

Bayrampaşa’daki ilk alışveriş merkezi olmasıyla önem kazanan Akvaryum, 6 sinema salonuna ve 72 mağazaya sahiptir. Bölgenin ihtiyacını karşılayan alışveriş ve eğlence merkezi olmuştur.

Adres: Yenidoğan Mh. Abdi İpekçi Caddesi, No: 4, Bayrampaşa Aquarium Avm

Tel: 0212 544 0792


 

Astoria AVM

astoria-avm.jpg

2008 yılında kurulmuş olan AVM, 2014 yılında yenilenmiştir. Gayrettepe metro istasyonuna çok yakın olduğu için ulaşım sorunu yoktur ve tercih edilen alışveriş merkezlerinden biridir. Alışveriş ve eğlencenin yanı sıra fitness salonu, güzellik merkezi, kuaför, turizm acentaları, süpermarket, terzi ve çiçekçi gibi birçok hizmet de sunan Astoria, dünya ve Türk mutfağından lezzetler tadabileceğiniz kafe ve restoranlarla Avrupa yakasının tercih edilen alışveriş merkezlerinden biridir.

Adres: Büyükdere Caddesi, No: 127, Astoria Kuleleri, Astoria Avm, Pk: 34394, Esentepe, Şişli

Tel: 0212 215 22 22


 

Capacity

capacity-avm.jpg

Bakırköy’ün en tercih edilen alışveriş merkezlerinden biri olan Capacity, dünyanın önde gelen markalarını bünyesinde bulunduruyor. Bazı kafe ve restoranlar 02.00’a kadar hizmet vermektedir. 2007 yılında kurulduğundan beri bölgede tercih edilen alışveriş merkezlerinden biri olarak varlığını sürdüren Capacity, 200’ü aşkın mağazasıyla rahat ve güvenli alışveriş imkanı sunuyor.

Adres: Ataköy 1. Kısım Mah. Fişekhane Cad. No:7 Bakırköy

Tel: 444 9 272


 

Cevahir AVM

cevahir.jpg

Önde gelen markalar ve bilinen kafe ve restoranlarla sizlere kaliteli hizmet sunan Cevahir, şehrin en işlek yerlerinden Şişli’de bulunduğu ve metroya çok yakın olduğu için her zaman tercih edilen bir alışveriş merkezidir.

Adres: Büyükdere Cad. No: 22 Şişli

Tel: 0212 368 69 00


 

City’s Nişantaşı

citys-nisantasi.jpg

Sadece bir alışveriş merkezi değil, aynı zamanda moda ve yaşam merkezi olan City’s Nişantaşı, şehrin en gösterişli yerlerinden olan Teşvikiye Caddesi’nde konumlanmıştır. Giyimin yanı sıra dekorasyon mağazalarını da bulabileceğiniz alışveriş merkezi, 7 adet de sinema salonuna sahiptir. Sergi, söyleşi, parti ve galaların da yapıldığı City’s Nişantaşı, Nişantaşı’nın tarihi mimarisiyle uyum içindedir.

Adres: Teşvikiye, Teşvikiye Cad. City's Nişantaşı Alışveriş Merkezi No:162, Şişli

Tel: 0212 373 33 33


 

Forum İstanbul

forum-istanbul.jpg

2015’de Türkiye’nin ilk Legoland Discovery Center’ını bünyesine dahil ederek bir ilke imza atmayı hedefleyen Forum İstanbul, 292 mağazaya sahiptir. Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul, Cinemaximum Sinemaları, Funlab Eğlence Dünyası, Atlantis Bowling, Tiox Eğlence Merkezi, Flyride Helikopter Turu Simulasyonu, Sihirli Eller çocuk klübü ve kum kalesi oyun alanı gibi birçok eğlence konseptini de bünyesinde barındırıyor.

Adres: Forum İstanbul Alışveriş Merkezi Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi, Bayrampaşa

Tel: 0212 443 13 50


 

Historia

hisroria-avm.JPG

Tarih anlamına gelen historia kelimesinin hakkını veren alışveriş merkezi, Fatih’te cam kafes tavanı ve açık hava imkanı sunan kafeleriyle hizmet vermektedir. 8 adet sinema salonu bulunan alışveriş merkezinin bowling ve çocuk oyun alanları da bulunmaktadır. Aynı zamanda defileler, konserler ve imza günleri de düzenlenmektedir.

Adres: Adnan Menderes Bulvar No:2 Fatih

Tel: 0212 532 02 02


 

Kanyon

kanyon-002.jpg

İstanbul’un iş dünyasının merkezi olan Levent’te bulunan alışveriş merkezi, bir açık havaya sahip olmasıyla ünlüdür. 9 sinema salonu bulunan Kanyon’da Türkiye ve dünyanın en iyi markaları ve restoranları bulunmaktadır. Aynı zamanda ofis ve konutları da mevcuttur.

Adres: Büyükdere Caddesi No:185 Levent

Tel: 0212 317 53 30


 

Marmara Forum

marmara-forum.jpg

En iyi markaların yer aldığı Marmara Forum, bowling, sinema ve Minopolis Çocuk Şehri gibi eğlence alanlarına da sahiptir. Oyuncak ve çocuk giyim markalarının yer aldığı Çocuk Sokağı da Marmara Forum’un farklı bir özelliğidir.

Adres: Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3 Bakırköy

Tel: 0212 414 94 94


 

Olivium AVM

olivium-avm.jpg

2000 yılında misafirlerine kapılarını açan Olivium Outlet Alışveriş Merkezi, İstanbul’un ilk ve tek outlet alışveriş merkezi olma özelliğini uzun bir süre elinde bulundurmuştur. Tüm ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz alışveriş merkezinde haftanın bir günü Salı Pazarı organizasyonu da yapılmaktadır.

Adres: Beştelsiz

Tel: 0212 547 74 53


 

Profilo AVM

profilo-avm.jpg

1998 yılında misafirleriyle buluşan Profilo Alışveriş Merkezi, şehrin iş merkezinde bulunur ve İstanbul’un bilinen alışveriş merkezlerindendir. 232 mağazaya sahip olan alışveriş merkezinin 7 sinema, 3 tiyatro salonu vardır ve bowling, bilardo, kapalı yüzme havuzlu spor kulübü olanakları da mevcuttur.

Adres: Cemal Sahir Cad. No:33 – Mecidiyeköy

Tel: 0212 216 44 00


 

Sapphire AVM

sapphire-avm.jpg

İstanbul manzaralı Seyir Terası’na sahip olan Sapphire, alışverişinizi yaparken size İstanbul manzarasını sunuyor. Aynı zamanda residence de mevcuttur ve Sapphire’de yaşama imkanı sunar. Türkiye’nin ilk ve tek sabit Balmumu Heykel Müzesi’ne sahip olan Sapphire, leziz seçenekler sunan restoranlarıyla hizmet vermektedir.

Adres: Levent, Eski Büyükdere Cad. No:1 D:1, Beşiktaş

Tel: 0212 268 80 80


 

Trump Towers

trump-towers-avm.Jpeg

İstanbul’un iş merkezlerinden olan Mecidiyeköy’de bulunan Trump Towers, şık bir konsepte sahiptir ve ünlü markaları bünyesinde barındırır. 2012 yılında hizmete açılan Trump Alışveriş Merkezi, konforlu sinema ve tiyatro keyfi sunmaktadır.

Adres: Mecidiyeköy Yolu Caddesi No:12

Tel: 0212 348 78 67


 

Zorlu Center

zorlu-center-avm.jpg

Bünyesinde 180 mağaza barındıran Zorlu Center AVM, yarı açık yarı kapalı konseptiyle farklılık yaratmaktadır. Türkiye’ye ilk defa gelen restoranlarıyla da hizmet veren Zorlu Center, sinema keyfi de yaşayabileceğiniz bir alışveriş merkezi. Ödül törenleri de düzenlenmektedir. 10-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Şirinler Köyü’nde çocuklar için eğlenceli ve öğretici atölyeler bulunacaktır.

Adres: Zorlu Center, Beşiktaş

Tel: 0212 924 01 24


 

İstinye Park

istinye-park-avm.JPG

280 mağazasıyla hizmet veren İstinye Park’ın ağaçlandırılmış açık alanında da ferahlığı tadabilirsiniz. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İstinye Park AVM, spor, sinema ve daha birçok eğlence imkanını sizlere sunuyor.

Adres: Katar Caddesi No: 73 Sarıyer

Tel: 0212 345 55 55

 

Anadolu Yakasının En Bilinen Alışveriş Merkezleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
21
22
21
21
21
22
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.