Astroloji Nedir?

Astroloji Nedir?
27.08.201515:16

Astroloji, gezen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalı olarak bilinir. İnsanoğlunun yazılı tarihinden beri bilinen en bilim olan astroloji tam olarak nedir ve nasıl ortaya çıkmıştır?

Haber güncelleme tarihi 31.03.2018 10:11

Astroloji deyince çoğu insanın aklına burçlar geliyor. Gezegenleri, çekim gücünü inceleyip bunun insanların karakterleri üzerindeki etkiyi araştıran bu bilim dalı çok eskilere dayanıyor. 

Astroloji, insanın dönemlerini, fırsatlarını, şans zamanlarını, doğum haritalarınızda sizi kısıtlayan, zorlayan gecikmeleri gösterir. Astroloji insanlara hangi dönemlerde nasıl davranmalarını, insanları yapacakları hataları yapmamaları için uyarır. Her şeyin insanın elinde olunduğunu ve insanların kendi yaşamlarına yön verme gücünün olduğunu söyleyen bu bilim dalı insanların nasıl davranmaları gerektiği hakkında bilgiler verirler. Bazı bilimler tarafından bilim dalı olarak kabul edilmeyen Astrolojinin tarihi çok eskilere dayanıyor.

astroloji


Modern Zamanlarda Astroloji

Günümüzde bilgisayarların gelişmesiyle birlikte bu işlemleri kolay birşekilde gerçekleştiren yıldız harita programı gerçekleştirildi. Daha sonraları bu siteler internet için düzenlenerek ve internet yardımıyla kişisel yıldız haritalarına çevrilmiştir ve artık herkes internet üzerinde burç yorumlarını bu şekilde öğreniyordu. Oysa eskiden gökyüzünün incelenmesi ve uzun uğraşlar sonucu bu işlemler gerçekleşiyordu.


Astrolojinin Kısa Tarihçesi

astroloji

Astroloji insanlık tarihi kadar eskidir. Tarihteki uygarlıklara bakıldığında ilk uygarlıklar, Babil, Mısır, Hint, Çin, Maya, Yunan, Roma ve Arap uygarlıkları Astroloji ile ilgilenmişlerdir ve bu zamanlarda araştırmalar yapılarak günümüze kadar gelmiştir. Çevreyi, gökyüzünü, insanları anlamak için astroloji ile ilgilenilmeye başlamıştır.

Zodyak yani burçlar kuşağı ilk astrolojik çalışmaları M.S 180 yılında Yunan matematikçi ve astronom Ptolemy tarafından bu günkü şekli verilmiştir. Daha sonraları geliştirilerek günümüzdeki haline getirilmiştir. Çoğu kişi Astrolojiye inanmaz ama düşünmekte fayda vardır. İnsanlık tarihi kadar köklü olan bu bilim dalı inandırıcılığı olmasaydı bugüne kadar gelemezdi. Birileri tarafından inanılıyor ve çok sağlam delilere dayanıyor ki bu zamana kadar gelmiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
61
61
52
59
61
52
45
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.