Şifa Veren Antalya Kaplıcaları ve İyi Geldikleri Hastalıklar

Şifa Veren Antalya Kaplıcaları ve İyi Geldikleri Hastalıklar
16.03.201614:21

Ülkemizin neredeyse 81 ilinde bulunan kaplıcalar, dert sahibi olanların derdine derman olmaya oluyor. Bu içeriğimizde Antalya kaplıcalarını derledik.

Haber güncelleme tarihi 03.12.2021 10:50

Antalya Kaplıcaları

Ülkemiz kaplıca yönünden çok zengin bir ülkedir. Çoğu illerde bulunan kaplıcalarımız birçok hastalığa şifa olmaya devam ediyor. Derdine derman bulmak için gidilen en meşhur kaplıcaların bir kısmı ülkemizin Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’daki kaplıcalardır. Peki, Antalya'daki kaplıcaların isimleri nelerdir?

İşte şifa bulmanızı sağlayan Antalya'daki kaplıcalar hakkında detaylı bilgiler;

Antalya’daki Kaplıcaların Özellikleri ve Faydaları

Antalya'da yer alan kaplıcaların birçok özelliği ve faydası yer almaktadır. Bizde bu içerikte sizlere Antalya'da bulunan kaplıcaların en önemli özelliklerini ve insanlara sunduğu en etkili faydalarını hazırladık. İşte, Antalya'daki kaplıcalar ve faydaları...

1. Damlataş Kaplıcası

Antalya Kaplıcaları

Antalya'nın en önemli kaplıcaları arasında yer alan Damlataş Kaplıcası, içerisinde bulunan görsellerle insanları kendisine hayran bırakmaktadır. İçerisinde yer alan Karbondioksit ve düşük temperaür kaplıcayı gezen insanların ilk olarak fark ettikleri etkilerdir. Başta astım hastalarına iyi geldiği belirtilen Damlataş Kaplıcası'nın diğer birçok hastalık içinde iyileştirici özelliği bulunmaktadır.

Adres: Dim Mağarası Yolu, Yaylalı / Alanya

Kaplıca suyunda bulunan yararlı maddeler: Karbondioksit, rütubet, düşük temperaür, radyoaktifite

Hangi hastalığın tedavisi için gidilir: Bronşit

2. Demre Şifalı Suları - Demre Kaplıcası

Antalya Kaplıcaları

Antalya'nın Alanya ilçesinde yer alan Demre Kaplıcası, çevre halkı başta olmak üzere birçok farklı ilden insanın ziyaret ettiği bir kaplıca olarak karşımıza çıkmaktadır. Elde edilen bilgiler neticesinde bu güzel kaplıcanın faydaları saymakla bitmemektedir. Demre Kaplıcası, başta bağırsak parazitlerinin dışarı atılması olmak üzere birçok hastalığa fayda sağlamaktadır.

Adres: Çayağzı yolu üzeri Alanya

Kaplıca suyunda bulunan yararlı maddeler: Bromür, sülfüt, sodyum klorür

Hangi hastalığın tedavisi için gidilir: Bağırsak parazitleri, hazım bozukluğu

3. Sarısu İçmesi - Sarısu Kaplıcası

Antalya Kaplıcaları

Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Ilacaköy köyünde yer alan Sarısu kaplıcası (Sarısu içmesi) her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu kaplıcanın ziyaret edilmesindeki en önemli sebeplerin başında kaplıcanın faydaları gelmektedir. Sarısu kaplıcası, Karaciğer, mide, bağırsak, safrakesesi ve şeker hastalıklarına iyi gelmektedir. Sizler de eğer bu hastalıklara çare bulmak isterseniz, Antalya'da bulunan Sarısu kaplıcasını ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Gazipaşa-Alanya karayolu üzeri Ilacaköy/Alanya

Kaplıca suyunda bulunan yararlı maddeler: Maden suyu olarak da bilinen bu kaplıcadaki su da karbondioksit gazı oldukça fazladır.

Hangi hastalığın tedavisi için gidilir: Karaciğer, mide, bağırsak, safrakesesi, şeker ve böbrek gibi hastalıkları için en çok tercih edilen kaplıcaların başında gelir.

4. Kaş İçmeleri

Antalya Kaplıcaları

Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan Kaş Kaplıcası (Kaş İçmeleri) çevre halkının da belirttiği üzere oldukça faydalı bir kaplıcadır. Antalya'ya sırf bu kaplıcadan fayda görmek için binlerce turist gelmektedir. İçerisinde sodyum klorür bulunan kaplıcada, birçok hastalık tedavi olmaktadır. Kaplıcaya gelip tedavi görmek isteyen okurlarımızın cilt hastalıkları ve romatizmaları varsa bu, kaplıca oldukça iyi gelecektir. Kaş içmeleri, Alanya sınırları içerisinde yer alan oldukça faydalı bir kaplıcadır.

Kaplıca suyunda bulunan yararlı maddeler: Sodyum klorür, kükürt ve hidrojin

Hangi hastalığın tedavisi için gidilir: Birçok hastalığın tedavisinde gidilse de özellikle cilt hastalıkları ve romatizma için en çok tercih edilen kaplıcadır.

Benzer İçerik Önerileri
Nerenin Kaplıcası Hangi Hastalığı Tedavi Eder?En İyi 15 Termal Kaplıca
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
80
8
2
4
2
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.