Ankara Belediye Başkan Adayları - 2019 Yerel Seçim

Ankara Belediye Başkan Adayları - 2019 Yerel Seçim
28.11.201812:04

2019 Yerel Seçimlerinde belediye başkanı adayları büyük oranda belli oldu. Bu içeriğimizde Ankara belediye başkanı adaylarını ve kısa biyografilerini sizler için bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 08.02.2019 10:35

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediye başkan adaylarının partilerine göre (Ak Parti, CHP, MHP) listesi ve kısa biyografileri;
Bir önceki yerel seçim sonuçları, hangi parti ne kadar oy almıştı?

ankara-2014-yerel-secimleri.png

Ankara Belediye Başkan Adayları - 2019 Yerel Seçim

2019 Yerel Seçimlerinde adaylar yavaş yavaş açıklanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer parti liderlerinin geri kalan adayları açıklaması bekleniyor. Elimize ulaşan bilgilere göre, Ankara'nın ilçelerinde liste büyük oranda tamamlandı. 25 ilçesi bulunan başkentte 23 ilçenin adayı kesinleşti. AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Başkan adayının, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki olduğu açıklandı. İstanbul, İzmir, Eskişehir, Samsun, Trabzon, Antalya gibi büyükşehirlerin de belediye başkan adaylarını sitemizde bulabilirsiniz. İşte Ankara'nın ilçe ilçe belediye başkanı adayları;


Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Mehmet Özhaseki
 • CHP - Mansur Yavaş 
 • MHP - Melih Gökçek (Olası Aday)
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Mehmet Özhaseki - AK Parti (Çevre ve Şehircilik Bakanı)

Mehmet Özhaseki 1957 yılında Kayseri’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Ancak o günlerde ülkede hakim olan siyasi şartlar nedeniyle eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 1994 yılına kadar ticaret hayatının içinde aktif olarak yer aldı. 27 Mart 1994 mahalli seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı’nı kazandı. 23 Haziran 1998 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirildi. 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde %70.2 gibi rekor bir oyla 3. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Özhaseki, geliştirdiği "Kayseri Modeli Belediyecilik" ile ülkeye örnek oldu. 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde aday olup 4. ve 5. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Özhaseki 5. kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek Kayseri tarihinde bir ilke de imza atmış oldu. Özhaseki, AK Parti'den milletvekilliği adaylığı için 10 Şubat 2015 tarihinde büyükşehir belediye başkanlığından istifa etti. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde AK Parti Kayseri milletvekili olarak seçildi. Evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Özhaseki, iyi düzeyde İngilizce-Arapça bilmektedir.

mehmet-ozhaseki-002.jpg


Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin  diğer parti adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız.

Mansur Yavaş - CHP (Eski MHP Belediye Başkanı Adayı) 

Mansur Yavaş, 1955 yılında doğdu. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanmıştır. 1983 yılında Fakülte'den mezun olan Mansur Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerlik sonrası Beypazarı'nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yapmıştır. Siyasete olan ilgisi gençlik yıllarında başlayan Yavaş, 1989-1994 yıllarında Belediye Meclis üyeliği, 1994 yılında Belediye Başkan adayı olmuştur. 18 Nisan 2004 yılında %55 oy oranı ve 11 bin oy alarak yeniden Beypazarı Belediye Başkanı seçilmiştir. Mansur Yavaş 2009 yerel seçimlerinde MHP 'den Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday olmuştur.

mansur-yavas---chp.jpg


Melih Gökçek - MHP (Eski Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı) - Muhtemel Aday

Melih Gökçek, 20 Ekim 1948 tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde eğitim aldı. Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Bir süre Gaziantep Haber gazetesinde çalıştı. Bunun yanında Çalışma Bakanlığı'nda özel kalem müdür yardımcılığı yaptı. Daha sonra vatani vazifesini yapmak üzere askere alındı. Terhisi'nin ardından da siyasete atılarak 1984 senesinde de Anavatan Partisi'nden Keçiören Belediye Başkanlığı'na seçildi. 1991'de de ANAP'tan istifa ederek Refah Partisi'ne katıldı. Ayrıca 1989-1991 yılları arasında da Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'nun genel müdürlüğü görevinde bulundu. 1991, 1999, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında yapılan seçimlerde toplamda 5 kez Ankara Belediye Başkanlığı'na getirilmiştir. Öte yandan Gökçek Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurulmasında da büyük rol oynamıştır.

melih-gokcek---mhp.jpg


Altındağ Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Asım Balcı
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Hasan Yalçıntaş
 • HDP - Açıklanmadı

Asım Balcı - Ak Parti (Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri)

Asım Balcı 1971 Çorum doğumludur. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Doç. Dr. Asım Balcı, Yüksek Lisansını ABD’deki University of Kentucky’de tamamladı. Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde doktorasını bitirdi. Bir süre Muğla Üniversitesinde görev yaptıktan sonra, 2003-2007 yıllarında Sağlık Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak görev aldı. Selçuk üniversitesi Öğretim Üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Asım Balcı, 2007-2010 yılları arasında da Türksat A.Ş.'de e-Devlet ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Halen Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olarak görev yapan Sayın Balcı iyi düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

asim-balci.jpg

Diğer partilerin Ankara Altındağ Belediyesi Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Akyurt Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Hilal Ayık
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Selami Ünal
 • HDP - Açıklanmadı

Hilal Ayık - Ak Parti (Akyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı)

1987 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilgisayar mühendisidir. Lisans derecesini 2010 yıllında Bilkent Üniversitesinden mezun olarak almıştır. Yüksek lisans eğitimini TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde tamamlayarak 2013 yılında mezun olmuştur. Halen Sabahattin Zaim Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.  2014 yılı itibariyle bilişim sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirkette yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) üyesidir. 2013 yılında AK Parti’de siyasi faaliyetlerine başlamıştır. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. 2014 ve 2016 yılları arasında AK Parti Akyurt İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. 2016 ve 2018 yılları arasında AK Parti Akyurt İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapmıştır. 04.08.2018 tarihinde yapılan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde MKYK üyesi olarak seçilmiştir.

hilal-ayik.jpg

Diğer partilerin Ankara Akyurt Belediye Başkan Adayı açıklandığında bu kısımda yayınlanacaktır. 


Ayaş Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Burhan Demirbaş
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Burhan Demirbaş - Ak Parti (Mevcut Başkan)

1951 yılında Ayaş'da doğdu. İlköğretim mezunu olan Burhan Demirbaş, çiftçilik ve ticaret  uğraşarak emekli oldu. 1984-1989 yılları arasında Anavatan Partisinden Oltan Belediye Başkanlığı yapan Burhan Demirbaş,1994-2004 yılları arası Anavatan Partisinden Ayaş İl Genel Meclis Üyeliği, 2004-2009 yılları arasında Ak Partiden Ayaş İl Genel Meclis Üyeliği yaptı.Burhan Demirbaş, 2009-2014 yılları arasında Ak Partiden Oltan Belediye Başkanlığı yaptı. 2014 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Ayaş'dan Ak Parti Ayaş Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Burhan Demirbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu. 22 Haziran 2017 tarihinde Ayaş Belediye Meclisi toplantısında yapılan oylama ile Ayaş Belediye Başkan Vekilliği görevine 11 Belediye Meclis Üyesinin oyları (oybirliği) ile seçilmiştir. 

burhan-demirbas.jpg

Diğer partilerin Ankara Ayaş Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Bala Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Abbas Şahin
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Necati Deli
 • HDP - Açıklanmadı

Abbas Şahin - Ak Parti (Bala Belediyesi Meclis Üyesi)

1968 yılında Bala’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Ankara Çankaya İlçe teşkilatında Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009-2013 yılları arasında ATO ‘da Komite Üyeliği’nde bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yaptı. 2009-2014 yılları arasında Çankaya İl Genel Meclisi Üyeliği yaptı. Tekstil İmalat ve perakende konfeksiyon işiyle meşgul olmaktadır. 30 Mart 2014 seçimlerinde Bala Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

abbas-sahin.jpg

Diğer partilerin Ankara Bala Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Beypazarı Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Tuncer Kaplan
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Veysel Ayık
 • HDP - Açıklanmadı

Tuncer Kaplan - Ak Parti (Mevcut Başkan)

Tuncer Kaplan, 1968 yılında Ankara, Beypazarı’nda doğdu. İlk, orta ve liseyi Beypazarı ilçesinde bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Kaplan, MGV Beypazarı kurucu üyeliği, Refah Partisi Gençlik kolları Başkanlığı, Refah Partisi Beypazarı İlçe Başkan Yardımcılığı, Fazilet Partisi İlçe Kurucu Üyeliği, Fazilet Partisi İlçe Başkanlığı ve Fazilet Partisi Belediye Meclis Üyeliği yaptı. AK Parti Ankara il kurucu yönetim kurulu üyeliği, AK Parti belediye meclis üyeliği, AK Parti Beypazarı İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde Ak Parti’den Ankara, Beypazarı Belediye Başkanı seçildi.

tuncer-kaplan.jpg

Diğer partilerin Beypazarı Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız.


Çamlıdere Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Hazım Caner Can
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Vefa Peçenek
 • HDP - Açıklanmadı

Hazım Caner Can - Ak Parti (Mevcut Başkan)

Hazım Caner Can, 1955 yılında Ankara’da Doğdu. 1979-1980 Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji bölümünü başarıyla bitirdi. Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde Genel Müdürlük Baş Raportörü olarak hizmet verdi. 29 Mart 2004 senesinde Çamlıdere Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde Ak Parti’den üçüncü kez Ankara, Çamlıdere Belediye Başkanı seçildi. Hazım Caner Can, evli ve 2 çocuk babasıdır.

hazim-caner-can.jpg

Diğer partilerin Çamlıdere Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Çankatya Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Çiğdem Özer
 • CHP - Alper Taşdelen
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Çiğdem Özer - Ak Parti (Eski İyi Parti İzmit Milletvekili Adayı)

Çiğdem Özer,1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çiğdem Özer aslen Sivrialan Sivaslıdır. Çiğdem Özer’in eğitim hayatı İstanbul’da geçmiştir. İlk,orta öğrenimini ve liseyi İstanbul’da tamamladı. Üniversite’de bölüm olarak Halkla İlişkiler bölümünü seçerek bu alanda okudu ve mezun oldu. Çiğdem Özer, 1996 yılından beri Akbank Genel Müdürlüğü‘nde Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer‘in asistanlığını yaptı. İYİ Parti’nin kurulmasından sonra işinden istifa edip siyasete atılan Özer, İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu üyesi ve Meral Akşener’in danışmanlığını yapmaktadır. 2018 Genel Seçimleri, İYİ Parti İzmir Milletvekili Adayıdır.

cigdem-ozer.jpg

Alper Taşdelen - CHP (Mevcut Başkan)

Alper Taşdelen, 1974 yılında Ankara Çankaya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. ABD’de Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler dalında yüksek lisans yaptı. 1996’da Sosyalist Enternasyonel’in 20. Kongresi’ne “en genç delege” olarak Erdal İnönü ve Deniz Baykal ile birlikte CHP delegesi olarak katıldı. CHP 15. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Parti Meclisi Bilim ve Kültür Platformu Listesi”nde yer aldı. 30 Mart 2014 yerel seçiminde CHP’den Çankaya Belediye Başkan adayı oldu. Dış politika ve siyaset alanlarında gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

alper-tasdelen-kim.jpg

Diğer partilerin Çankaya Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Çubuk Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Mustafa Demir
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Mustafa Demir - AK Parti (Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)

1959 yılında Dicle’de doğdu. İlkokulu Ergani’de, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1979’da eğitime başladığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1983 yılında mezun oldu.İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı Kent Çalışmaları ve Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamladı. Kadir Has Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktora programına devam etmektedir. 2004 Yerel Seçimlerinde Fatih Belediye Başkanı seçildi. 2009 Yerel Seçimlerinde ise Fatih ile Eminönü birleşince Tarihi Yarımada Fatih’in 2. kez Belediye Başkanı oldu. 2014 Yerel Seçimlerinde de tekrar aday gösterilerek, Fatih’e 3. kez Belediye Başkanı seçildi.Ayrıca dönemsel olarak Haliç Belediyeler Birliği Başkanlığı’nı da yürüttü.  

mustafa-demir.jpg

Diğer partilerin Çubuk Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Elmadağ Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Gökhan Küçükçelebi
 • CHP - Adem Barış Aşkın
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Gökhan Küçükçelebi - Ak Parti (Elmadağ belediyesi Fen İşleri Müdür Yardımcısı)

Selçuk Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu olan Gökhan Küçükçelebi, 2018 yerel seçimlerinde Elmadağ Belediyesi belediye başkanı adayı seçilmiştir.

gokhan-kucukcelebi.jpg

Adem Barış Aşkın - CHP (Elmadağ İlçe Başkanı)

2019 yerel seçimlerinde Ankara’da AK Parti’nin büyük oranda belediye başkan adaylarının belirlenmesine karşılık CHP’de adaylar henüz açıklanmadı. Elmadağ Belediyesi’ndeki CHP Belediye başkan adayı ise kesinleşti. CHP’de Elmadağ İlçe Başkanlığı yapan Adem Barış Aşkın 2019 yerel seçimlerinde Elmadağ Belediye Başkan Adayı seçildi. 

adem-baris-askin.jpeg

Diğer partilerin Elmadağ Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız.


Evren Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Hüsamettin Ünsal
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Hüsamettin Ünsal - Ak Parti (Evren İlçe Başkanı)

Evren Belediyesi Ak Parti Evren İlçe Başkanı olan Hüsamettin Ünsal, 2018 yerel seçimlerinde belediye başkanı adayı seçilmiştir.

husamettin-uysal.jpg

Diğer partilerin Evren Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Güdül Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Havva Yıldırım
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Havva Yıldırım - Ak Parti (Mevcut Başkan)

Havva Yıldırım, 1976 yılında Ankara, Güdül’de doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1997’de mezun oldu. Üniversite mezuniyetinin ardından avukatlığa 1999 yılında Güdül’de başladı. 15 yıldır avukatlık yapıyor. 2001 yılında AK Parti Güdül İlçe Başkanlığı kurucusu olan Yıldırım, 2009 yerel seçimlerine kadar 2 dönem de seçilerek, ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 2009 yılında AK Parti’den Ankara İl Genel Meclis Üyesi olarak seçilen Yıldırım, Tüketici Sorunları ve Hakem Heyeti Başkanlığı Üyeliği, İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Üyeliği ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Üyeliği görevleri ile ilçedeki TOKİ’de Yönetim Kurulu başkanlığı görevini halen yürütmektedir. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde Ak Parti’den Ankara, Güdül Belediye Başkanı seçildi.

havva-yildirim.jpg

Diğer partilerin Güdül Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Haymana Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Özdemir Turgut
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Özdemir Turgut - Ak Parti (Mevcut Başkan)

1955 yılında Haymana Yenice'de (Sındıran) doğdu. Özdemir Turgut, 1999 Yılında Anavatan Partisi’nden Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı oldu. 2004 mahalli seçimlerinde Ak Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi, 2009 Mahalli İdare Seçimlerinde Ak Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi seçildi. Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Derneği Kurucu Üyeliği devam etmektedir. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Haymana Belediye Başkanlığı'na seçilen Özdemir Turgut, halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi  çatısı altında devam etmektedir.

ozdemir-turgut.jpg

Diğer partilerin Haymana Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Kahraman Kazan Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Serhat Oğuz
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Serhat Oğuz - Ak Parti (İlçe Milli Eğitim Müdürü)

Ankara Kahraman Kazan Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz yerel seçimlerde belediye başkanı adayı seçildi.

serhat-oguz.jpg

Diğer partilerin Kahraman Kazan Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Kalecik Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Filiz Ulusoy
 • CHP - Hamza Alper Gümüş
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Filiz Ulusoy - Ak Parti (Mevcut Başkan)

Filiz Ulusoy, 1979 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan Ulusoy, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) İtalya’nın Torino kentinde bulunan eğitim merkezinde “Genç İstihdamı” üzerine eğitim aldı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde “Avrupa Birliği Hukuku ve Hukuki Çeviri Teknikleri” konulu eğitim programını tamamlayarak Avrupa Birliği Hukuku Uzmanı sertifikası alan Ulusoy, İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve European Policy Information Centre tarafından düzenlenen “Avrupa Birliği Lizbon Stratejisi” konulu eğitim programını tamamladı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde Ak Parti’den Ankara, Kalecik Belediye Başkanı seçildi.

filiz-ulusoy.jpg

Diğer partilerin Kalecik Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Kızılcahamam Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Süleyman Acar
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Süleyman Acar - AK Parti (İlçe Başkanı)

Kızılcahamam AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Acar, yerel seçimlerde Kızılcahamam belediye başkanı adayı seçildi.

suleyman-acar.jpg

Diğer partilerin Kızılcahamam Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Keçiören Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Turgut Altınok
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Güçlü Şenel
 • HDP - Açıklanmadı

Turgut Altınok - Ak Parti (Keçiören eski Belediye Başkanı)

Ankara'nın Balâ ilçesine bağlı Aşıkoğlu mahallesinde 1957 yılında dünyaya gelen Turgut Altınok; ilkokulu Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu’nda, Ortaokulu ve Liseyi, Keçiören Kalaba Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenim için gittiği Azerbaycan da Hukuk eğitimini aldı. Türkiye - Azerbaycan ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktora payesi bulunan Turgut Altınok evli ve dört çocuk babasıdır. 

turgut-altinok.jpg

Diğer partilerin Keçiören Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Mamak Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Mustafa Tuna
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Diğer partilerin Mamak Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız.


Etimesgut Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Açıklanmadı
 • CHP - Celal Çelik
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Diğer partilerin Etimesgut Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız.


Pursaklar Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Ayhan Yılmaz
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Hüseyin Burgaz
 • HDP - Açıklanmadı

Ayhan Yılmaz - Ak Parti (25. Dönem Milletvekili)

Aslen Ankara çubuklu olan Ayhan Yılmaz 1963 yılında Altındağ'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1979 yılında lisans eğitimi için Mısır'a gitti. Ankara Büyükşehir Belediyesi FP Grup Başkan Vekili, 3 dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili, 2 dönem Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı, 5 seçimde Ankara İl SKM başkanı olarak görev aldı. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

ayhan-yilmaz.jpeg

Diğer partilerin Pursaklar Belediye Başkanı Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Polatlı Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Aysel Demir
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Aysel Demir - Ak Parti (Polatlı İlçe Başkanı)

AK Parti'li İlçe Başkanı Aysel Demir yerel seçimlerde Ankara Polatlı Belediyesi belediye başkanı adayı gösterildi.

aysel-demir.jpg

Diğer partilerin Polatlı Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Sincan Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Murat Ercan
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Mehmet Arslan
 • HDP - Açıklanmadı

Murat Ercan - Ak Parti (Mevcut Başkan)

Murat Ercan, 1974 yılında Kırşehir’in Mucur ilçesinde doğdu. Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında Yüksek Lisans programını tamamladı. Murat Ercan, AK Parti Ankara İl Başkanlığı komisyonlarında görev aldı. Mahalle Komisyon Başkanlığı, İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığında ve AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde ise AK Parti Sincan Belediye Meclis Üyesi seçildi. Ercan, evli ve 3 çocuk babası.

murat-ercan.jpg

Diğer partilerin Sincan Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 


Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Melih Memiş Çelik
 • CHP - Açıklanmadı
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Ercan Ertürk Alıcı
 • HDP - Açıklanmadı

Melih Memiş Çelik - Ak Parti (Geçmiş Dönem İlçe Başkanı)

Melih Memiş Çelik Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı yapmıştır. Yerel Seçimlerde ise Şereflihisar Belediye başkanı adayı gösterilmiştir.

melih-memis-celik.jpg

Diğer partilerin Şereflikoçhisar Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda açıklayacağız. 


Yeni Mahalle Belediye Başkan Adayları

 • Ak Parti - Veysel Tiryaki
 • CHP - Fethi Yaşar
 • MHP - Açıklanmadı
 • İyi Parti - Açıklanmadı
 • HDP - Açıklanmadı

Veysel Tiryaki - Ak Parti (Altındağ Belediye Başkanı)

Veysel Tiryaki, 12 Mart 1965 tarihinde Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra İçişleri Bakanlığı’nda göreve başladı. Bu dönemde Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde kaymakamlık, Artvin ile Osmaniye illerinde de vali yardımcılığı yaptı. 1998-1999 yılları arasında da Türkiye-Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde kamu yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Bunun yanında İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü’nde daire başkanı olarak çalıştı. 28 Mart 2014 yerel seçimlerinde de Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Altındağ belediye başkanı oldu.  

veysel-tiryaki.jpg

Fethi Yaşar - CHP (Mevcut Başkan)

Fethi Yaşar, 1949 senesinde Afyon’un Sandıklı ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokul eğitimini doğmuş olduğu Sandıklı da tamamlamıştır. Babası Hacı Mehmet Yaşar’ın uzun yıllar boyunca Sandıklı’da CHP yöneticisi olarak siyasi hayatını sürdürmesi, Fethi Yaşar’ın da siyasete olan ilgisini arttırdı. Çocukluk yıllarından beri siyasete ilgisi olan Fethi Yaşar, 1966 yılında Yenimahalle Gençlik Kollarına girdi. Daha sonraki dönemlerde ise CHP'de Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Sekreterliği, 1990 sonrası SHP döneminde 3 dönem Kurultay Delegeliği yaptı. Fethi Yaşar, 2004-2009 yıllarında Yenimahalle ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Aynı zamanda Kurultay delegesidir. 2009 yılı Mahalli İdareler Seçiminde Yenimahalle’den CHP adayı olarak katılmış olduğu seçimleri kazanarak Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Fethi Yaşar, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen Yerel Seçimler de halkın oylaması ile tekrardan Yenimahalle Belediye Başkanı olmaya hak kazanmıştır.

fethi-yasar-kim.jpg

Diğer partilerin Yenimahalle Belediye Başkan Adayları açıklandığında bu kısımda yayınlayacağız. 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
7
0
1
1
0
4
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 5
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.