Android Telefonlarda Fotoğraf Gizleme

Android Telefonlarda Fotoğraf Gizleme
23.07.201511:47

Hepimizin çevresinde meraklı arkadaşlar ve aile bireyleri bulunur. Peki bu meraklı kişilerden telefonunuzdaki fotoğrafları nasıl saklayabilirsiniz? İşte Android telefonlarda fotoğraf gizleme nasıl yapılır? sorusunun detaylı incelemesi

Haber güncelleme tarihi 06.09.2018 09:20

Bu yazımızda sizlere "Android telefonlarda yer alan fotoğrafların nasıl gizleneceğini?" sizlere anlatacağız. Bu konu hakkında bizlere çok fazla mesaj gelmişti. Umarım, içeriğimiz sayesinde birçok kullanıcımız "Android cihazlarında fotoğraf gizleme" işleminden faydalanır.

Herkesin telefonunda göstermek istemediği özel fotoğraflar ve bunları görmek isteyen meraklı kişiler vardır.  Fotoğraflarımızı ne kadar saklamak istesek de sonunda o fotoğraflara bakarlar ve tüm çabalarımız boşa çıkar. Fotoğraflarımızı görmelerini engellemenin tek yolu gizlemektir.

İnternette güvensiz birçok fotoğraf gizleme uygulaması bulabilirsiniz. Ancak geliştiricileri belli olmayan akıllı telefon uygulamaları telefonunuzun ve sizin güvenliğinizi tehdit edebilir. Bu nedenle her zaman telefon üzerinden olan özellikleri kullanmakta fayda var.

Android telefonlar fotoğrafları gizlemede uygulamaya imkan tanımadan bu işlemi hallediyor. Android telefonlarda fotoğraf gizlemek için 2 türlü yol bulunmaktadır. Fotoğraf gizleme işlemi için birinci yol;

  • Android telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
  • Telefonunuzun depolama birimine girin ve fotoğraflarınızın olduğu klasörü bulun.
  • Fotoğraflarınızı bulduğunuz dizin içerisinde gizlemek istediğiniz dosyanın adını yeniden adlandırarak isminin başına “.” (nokta) işareti koyun. (ÖRN; DCIM/.Camera)
  • Bu işlemden sonra telefonunuzda artık adını değiştirdiğiniz klasör içindeki fotoğraflar gizlenecektir.

 


Not: Fotoğrafı tekrar görünür yapmak için Android telefonunuzu bilgisayarına bağlayarak başına nokta koyduğunuz klasör ismini düzeltin.

 


Andorid telefonlarda fotoğraf saklamanın ikinci yolu ise bilgisayara gerek duymadan dosya yönetici bir uygulama ile telefon üzerinden bu yöntemleri uygulamaktır;

Android Fotoğraf Gizleme 

  • Dosya yöneticisi uygulamasını açın ve fotoğraflarınızın olduğu dizine gidin.
  • Buradan gizlemek istediğiniz dosyanın adını değiştirerek isminin başına “.” (nokta) işareti koyun.
  • Bu işlemlerden sonra dosyadaki fotoğraflar telefonunuzdan gizlenecektir.

Android Dosya Yöneticisi ile fotoğraf gizleme

 

Not: Düzeltmek için uygulamanın "Ayarlar" kısmından Gizli dosyaları göster seçeneğini aktif hale getirin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
438
1446
139
601
219
201
1081
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.