Amerika’da Terk Edilmiş En Korkunç 10 Yer!

Amerika’da Terk Edilmiş En Korkunç 10 Yer!
08.07.201912:58

Amerika'da bazı yerler doğal afetler sonucu terk edilmek zorunda kalırken bazı yerler ise garip bir şekilde terk edilerek unutuluyor. Peki bu terk edilen yerlerin korkunç hikayelerinin olduğunu biliyor muydunuz? İşte Amerika’daki o esrarengiz yerler;

Haber güncelleme tarihi 09.01.2020 09:59

Amerika’da Terk Edilmiş 10 Yer!

Amerika, eski madencilik yerlerinden perili köşklere kadar terkedilmiş yerlerle kaynıyor. Bazı yerler doğal afetler sonucu terk edilmek zorunda kalırken, bazı yerler ise garip bir şekilde terk edilerek unutuldu. İşte Amerika’daki o esrarengiz yerler;


1. Centralia - Pensilvanya

New York City'den sadece üç saat uzaklıkta, gerçekte Silent Hill olarak bilinen, harap kömür madenleri olan Centralia, Pensilvanya’da bulunuyor. 

Terkedilmiş bu şehir, 1962'de Centralia madeninde, kazayla yangını başlatan bir kömür madencisi tarafından ateşe veriliyor. On yıl sonra, duman hala topraktan içeriye sızıyor ve havaya toksit saçmaya devam ediyor.

Centralia


2. Orpheum Tiyatrosu 

Orpheum Tiyatrosu, Titanic'in battığı aynı gün açıldı. Tiyatro 1958'de ilk kez kapandı ve çeşitli alıcıların elinden geçti. Bugün tiyatro, halen boş kalmaya devam etmektedir.

orpheum-tiyatrosu .png


3. Oz Ülkesi - Kayın Dağı, Kuzey Carolina

Orijinal park sahibi açılmadan önce kanserden öldü ve 1976'da bir yangın zümrüt şehrini mahvetti. Bugün park, terkedilmiş, ancak kapılarını yılda sadece bir kez “Oz'da Sonbahar” için açılıyor.

oz-ulkesi---kayin-dagi.png


4. Altı Bayrak - New Orleans, Louisiana

Park, ilk olarak 2000 yılında Six Flags tarafından satın alınmadan önce Jazzland adıyla 2000 yılında açıldı. Fırtınadan sonra, şirket “toplam zarar” olduğunu iddia etti ve 75 yıllık kira olayından kurtulmaya çalıştı. Arazi için önerilen her proje hurdaya çıkarıldı.

Altı Bayrak - New Orleans, Louisiana


5. Hudson Nehri Eyalet Hastanesi

1871'de, Hudson Nehri Devlet Hastanesi insanlara kapılarını açtı. 20. yüzyılda konuşma terapisi ve psikiyatrik ilaçlar gibi tedaviler geliştikçe, tesis kapanmaya başladı. 2003 yılında kesin bir şekilde hasta gelimi bitince, hastane kapılarını iyice kapattı.

hudson-nehri-eyalet-hastanesi.png


6. Ohio Cezaevi- Mansfield, Ohio

Ohio Cezaevi, Amerika'daki en perili yerlerden biri olarak kabul edilir. Terk edilmiş cezaevi, 1990'da “acımasız ve insanlık dışı koşullar” nedeniyle kapılarını kapattı. Daha önce neredeyse bir yüzyıl boyunca çocuk suçlularını bu cezaevinde barındırıyordu.

Ohio Cezaevi- Mansfield, Ohio


7. Prattville Değirmenleri

Prattville Üreticileri, Amerika'nın endüstriyel geçmişidir. Bir pamuk çırçır fabrikasını kurmak için toprağı 20.000 dolara satın aldı. Sonunda bir un değirmeni, vagonlar, panjurlar, kapılar ve kalay için üretim tesisleri içerecek şekilde fabrika genişletildi. Prattville bugün var olmasına rağmen, fabrikalar uzun zaman önce kapandı. Fabrika şuan harap ve paslanmış makine ile doludur.

Prattville Değirmenleri


8. Waverly Tepeleri Sanatoryumu - Louisville, Kentucky

1900'lerde, tüberküloz yılda yaklaşık 110.000 Amerikalı'nın hayatını tehdit etti. 1910 yılında inşa edilen Waverly Hills Sanatoryumu, ölümcül hastalığın yayılmasını durdurmayı planladı. Ancak tedavi bulunmadan önce tıp merkezindeki 64.000 kişi tüberkülozdan öldü.  Ölüm ile birlikte şehir efsaneleri gelir ve terk edilmiş sanatoryum paranormal hikayelerle anılır.

Waverly Tepeleri Sanatoryumu


9. Arthur G. Dozier Erkekler Okulu - Marianna, Florida

Arthur G. Dozier Erkekler Okulu gerçek hayattaki bir kabustur. Bir yüzyıldan fazla bir süre çalıştıktan sonra, devlet tarafından işletilen bu kurum 2012 yılında ölüm ve istismarın ardından kapılarını kapattı.

Arthur G. Dozier Erkekler Okulu


10. Eski Newgate Hapishanesi 

Eski Newgate Hapishanesi, asırlık geçmişi olan terk edilmiş yerlerden biridir. Hapishane, 1700'lerin başında bir bakır madeni olarak başlamış, ancak 1773'e kadar iş yapılmadığını gördü. Bu, Connecticut Genel Kurulunun mülkü bir hapishaneye dönüştürmeye karar verdiği zamandı.

Maden şaftları ve tüneller, hapishanenin hücrelerine ve koridorlarına dönüştürüldü, ancak oraya gönderilen mahkumlar, korkunç bir kaderle karşılaştı. Etraflarında farelerle çevrili duvarlarda ve saman yığınlarında uyumak zorunda kalırlardı. İnsanlık dışı muameleleri nedeniyle, Eski Newgate Hapishanesi 1827'de kapatıldı. Devlet tarafından finanse edilen tarihi bir alan olduktan sonra 2009'da daimi olarak kapatıldı.

Eski Newgate Hapishanesi 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.