Alpaslan Kavaklıoğlu Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Niğde Milletvekili olan Alpaslan Kavaklıoğlu, 1962 yılında Niğde'nin Bor ilçesinde doğmuştur.
Alpaslan Kavaklıoğlu Kimdir

Alpaslan Kavaklıoğlu Biyografisi

Alpaslan Kavaklıoğlu’nun Eğitim ve Çalışma Hayatı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girerek İşletme Bölümünden 1985 yılında mezun oldu.1986 yılından itibaren değişik ilçelerde kaymakamlık; Erzincan ve Sakarya’da deprem dönemlerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığında Daire Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2009-2011 yıllarında Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü olarak görev yaptı.İngiltere’de dil ve kamu yönetimi, Japonya’da afet yönetimi, bölgesel kalkınma ve yeniden yapılanma, Tayvan’da toplum kalkınması konularında uzun dönem eğitimler aldı.

 

Alpaslan Kavaklıoğlu’nun Siyasi Hayatı

24.Dönem Ak Parti Niğde Milletvekili olarak TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığı,  Parlamentolararası Birlik Grubu Türk Grubu Üyeliği, Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Türk Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevleri yürütmüştür.

Alpaslan Kavaklıoğlu, 25.ve 26. Dönem Genel Seçimlerde de Adalet ve Kalkınma Partisi Niğde Milletvekili olarak seçilmiştir.

Kavaklıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.