Alim Işık Kimdir? Hangi Partiden? Çalışma ve Siyasi Hayatı

25. Dönem MHP Kütahya Milletvekili olan Alim Işık, 3 Şubat 1959'da Kütahya Simav'da doğdur. Alim Işık hakkında detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Alim Işık Kimdir? Hangi Partiden? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Alim Işık, 3 Şubat 1959 tarihinde doğmuştur. Kütahyalı olan Alim Işık, ziraat mühendisi, akademisyen ve siyasetçidir. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü mezunudur. Eski Kütahya belediye başkanı olan Alim Işık, evli ve 3 çocuk babasıdır. 23., 24. ve 25. dönemde Milliyetçi Hareket Partisi'ni (MHP) Kütahya milletvekili olarak TBMM'de temsil etmiştir.

Eğitim ve Çalışma Hayatı

Alim Işık Kimdir?

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü mezunu olan Alim Işık, yüksek lisans ve doktora eğitimini Ç.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalında tamamladı.

Işık, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı ve daha sonra doçent olarak Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı'nda çalışmaya başladı.

1997 yılında Tarım Makineleri bölümünde profesör, 2000 yılında da Endüstri Mühendisliği Anabilim Dallarında profesör unvanı aldı.

Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğretim üyeliği yaparken, Senato ve Yönetim Kurulu Üyelikleri gibi görevleri yürüttü. Aynı zamanda, DPÜ Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve DPÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Alim Işık'ın toplam 200 makale, bildiri ve kitaptan oluşan yayınlanmış bilimsel eseri bulunmaktadır.

Siyasi Hayatı

Alim Işık Kimdir?

Alim Işık, 2004 yılı Mahalli İdareler seçimlerinde MHP Kütahya Belediye Başkanı adayı oldu.

2007 yılında, 23. Dönem MHP Kütahya Milletvekili seçildi ve Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilim ve Teknoloji Komisyonu üyeliği ile İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu Üyesi görevlerinde bulundu.

25. Dönemde, TBMM'de Milliyetçi Hareket Partisi'ni Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi, TBMM İçtüzük Uzlaşma Komisyonu Üyesi ve Asya Parlamentoları Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak temsil etti.

Işık, 26. Dönem genel seçimlerinde partisinden aday gösterilmediği için meclise girememiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.