Ali Uzunırmak: Aydın'dan Milletvekilliğine Uzanan Bir Hayat

Aydınlı siyasetçi ve iş insanı Ali Uzunırmak'ın biyografisini inceleyin. Milletvekilliği, Aydınspor Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmaları hakkında bilgi edinin.
Ali Uzunırmak: Aydın'dan Milletvekilliğine Uzanan Bir Hayat

Aydınlı siyasetçi ve iş insanı Ali Uzunırmak, 22 Mayıs 1958'de Aydın'ın Atça bucağında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın'da tamamladıktan sonra Aydın Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü'nden mezun oldu. Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde eğitimine devam etti fakat son sınıfta ayrıldı.

Siyasete atılımı 1970'li yıllarda Ülkü Ocakları'nda başladı. Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticiliği ve Ankara Ülkü Ocakları Başkanlığı görevlerini yürüttü.

1995 ve 2007 yıllarında Aydın Milletvekili seçilen Uzunırmak, 2011-2015 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri olarak görev aldı. 2015 yılında yapılan 25. Dönem Milletvekili seçimlerinde de Milliyetçi Hareket Partisi'nden Aydın Milletvekili seçildi. 2018 yılında yapılan 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde ise tekrar aday olsa da seçilemedi.

Siyasi görevlerinin yanı sıra Aydınspor Kulübü Başkanlığı, Beşiktaş Spor Kulübü Kongre Üyeliği, Aydın Sanat Okulu Mezunlar Derneği ve Yağmur Damlası Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol aldı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Ali Uzunırmak, halen Aydın'da ikamet etmektedir.

 İçerik Üreticisi
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.