Ahmet Kenan Tanrıkulu Kimdir

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili olan Ahmet Kenan Tanrıkulu, 17 Mayıs 1958'de İstanbul'da doğmuştur. Baba adı Osman Necati, anne adı Melahat'tır.
Ahmet Kenan Tanrıkulu Kimdir

Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun Eğitim ve Çalışma Hayatı

Anadolu Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdikten sonra  yüksek lisansını ABD Western Illinois University'de Matematiksel İktisat alanında tamamladı. ABD University of Pennsylvania Wharton School'da Makro Modelleme, ABD University of Colorado'da Ekonomi Uzmanlığı, İngiltere University of Bradford'da Ulaşım Planlaması, Milli Güvenlik Akademisinde Kamu Diplomasisi eğitimlerini aldı.

Devlet Planlama Teşkilatında  planlama uzmanı olarak görev yaptı. Devlet Bakanlığı Bakan Danışmanı oldu ve Gemlik Gübre Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. Çevre Bakanlığı ÇED ve Planlama Genel Müdürlüğü, Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yurt içi ve dışı dergilerde çok sayıda yayını yer aldı.

Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun Siyasi Hayatı

21. ve 23. Dönemde İzmir Milletvekili seçildi. 57. Hükümette Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yaptı. 23. Dönemde AGİTPA ve Türkiye-AB KPK Üyeliği yaptı. 24. Dönemde AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB KPK ve Çevre Komisyonu Üyesi olarakm görev yapmıştır.

4 Kasım 2012 - 21 Mart 2015 tarihlerinde yapılan 10. ve 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Tanrıkulu, daha sonra yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Başkanlık Divanı üyesi seçilerek Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 

Ahmet Kenan Tanrıkulu, 25. ve 26. Dönem seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili olarak yeniden meclise girmiştir. 

Tanrıkulu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.