Ahmet Haluk Koç Kimdir & Hakkında Bilgi

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili olan Ahmet Haluk Koç hakkında detaylı bilgiye yer verdiğimiz bu içeriğimizde Koç'a dair her şeyi öğrenebilmeniz mümkündür.
Ahmet Haluk Koç Kimdir & Hakkında Bilgi

Ahmet Haluk Koç Kimdir?

CHP'nin profesör milletvekillerinden Haluk Koç kimdir, kariyerinde ne gibi başarılara imza atmıştır ve akademik adımları hakkında merak edilen tüm bilgileri sizler için derledik. 

ahmet-haluk-koc-003.jpg


Ahmet Haluk Koç’un Eğitim ve Çalışma Hayatı

1954 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının ismi Salih Zeki, annesinin ismi Nezahat’tır. Galatasaray Lisesi’ni 1973 senesinde bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.  Daha sonra, iç hastalıkları uzmanlığını ve hematoloji yan dal uzmanlığını, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ile Hematoloji Bilim Dalı'nda tamamladı.1990'da doçent, 1996'da profesör oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyesi ve Hematoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreterliği ve Kemik İliği Transplantasyonu Alt Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Avrupa Kan ve Kemik iliği Transplantasyonu Kongre Başkanlığı yaptı. Yurt içi ve yurt dışında, 200'ün üzerinde makalesi yayınlandı.

ahmet-haluk-koc’un-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Ahmet Haluk Koç’un Siyasi Hayatı

2002, 2007 ve 2011 yılında yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Samsun milletvekili seçildi. 22. Dönemde TBMM Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi Üyesi, 23. Dönemde TBMM Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyesi oldu. 22 Mayıs 2010 CHP Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesinin ardından dış ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirildi ise de 3 Kasım 2010'da bu görevden ayrıldı. Ahmet Haluk Koç, halen CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olup İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.  30 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde Kamu Politikalarından sorumlu Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü görevine atandı. Haluk Koç, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili olarak siyasi hayatına devam etmektedir. Çok iyi düzeyde Fransızca ve iyi düzeyde İngilizce bilen Haluk Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ahmet-haluk-koc’un-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 Cumhuriyet Halk Patisi Meclis Üyeleri

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.