Ahmet Gündoğdu Kimdir? Eğitim, Çalışma ve Siyasi Hayatı

Ahmet Gündoğdu, 01 Ocak 1961 tarihinde Gümüşhane'nin Söğüteli Köyü’nde doğmuştur. Ahmet Gündoğdu hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Ahmet Gündoğdu Kimdir? Eğitim, Çalışma ve Siyasi Hayatı

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Söğüteli köyünde 1 Ocak 1961 tarihinde Mustafa Bey ve Emine Hanım'ın çocuğu olarak dünyaya geldi. Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bitiren Ahmet Gündoğdu, evli ve orta düzeyde Arapça, İngilizce bilmektedir. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Ankara Milletvekili olarak meclise girmiş olan Gündoğdu, 26. dönemde de TBMM'de idare Amiri olmuştur.

Eğitim ve Çalışma Hayatı

Ahmet Gündoğdu Kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Söğüteli köyünde ve Giresun İmam Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra, 1987 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Uzun yıllar boyunca Ticaret Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yaptı ve 1992 yılında Eğitim-Bir-Sen Bakırköy İlçe Temsilciliği'nin kurulmasıyla sendikacılık kariyerine başladı. İstanbul Şube Sekreterliği, Marmara Bölge Başkan Yardımcılığı, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2002 yılındaki 1. Olağanüstü Kongrede, "Eğitim-Bir-Sen" sendikasının Genel Başkanı olarak seçildi ve 2005, 2008 ve 2011 yıllarındaki Olağan Genel Kurullarda tekrar Genel Başkan seçildi. 2008 yılında "Memur Sen" 3. Olağan Genel Kurulu'nda Konfederasyon Genel Başkanı olarak seçildi ve 2011 yılında tekrar Genel Başkan olarak seçildi.

Aynı zamanda Anayasa Platformu ve Akil İnsanlar Heyeti Üyesi olarak görev yaptı. 2015 yılında Türkiye genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak amacıyla, 10 Şubat 2015 tarihinde Genel Başkanlık görevinden istifa etti.

Siyasi Hayatı

Ahmet Gündoğdu Kimdir?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adına Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde, tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşılamamış olsa da, Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 genel seçimlerinde ise tekrar AK Parti'nin Ankara milletvekili seçildi ve 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'de İdare Amiri olarak görev yaptı.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.