Adnan Keskin Kimdir? Nereli? Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

25. Dönem CHP Denizli Milletvekili olan Adnan Keskin, 9 Ocak 1942'de doğmuştur. Adnan Keskin hakkında daha fazla bilgi için içeriğimizi okuyabilirsiniz.
Adnan Keskin Kimdir? Nereli? Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

9 Ocak 1942 yılında doğan Adnan Keskin, Denizlilidir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra serbest avukat olarak çalışmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 2007-2010 yılları arasında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Siyasi Hayatı

Adnan Keskin Kimdir?

Adnan Keskin, 1995-1999 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür.

Haziran 2011 seçimleri sonucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İdare Amiri olarak görev almış ve Türkiye-Etiyopya ve Türkiye-İsveç Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi olarak çalışmıştır.

30 Temmuz 2012 tarihinden itibaren CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Adnan Keskin, 16, 18, 19 ve 20 dönemlerinde Denizli Milletvekili seçilmiş ve 52. Hükümette Bayındırlık ve İskân Bakanlığı yapmıştır.

25. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev almış, ancak 26. dönemde seçimlerde aday gösterilmediğinden meclise girememiştir.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.