Adnan Boynukara Kimdir? Eğitim, Çalışma ve Siyasi Hayatı

Adnan Boynukara, 4 Şubat 1964'de Adıyaman'da doğmuştur. Eski Adıyaman Milletvekili Boynukara hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Adnan Boynukara Kimdir? Eğitim, Çalışma ve Siyasi Hayatı

Adnan Boynukara, 4 Şubat 1964 yılında Adıyaman'da doğdu. Evli ve iki çocuk babası olan Boynukara, Türk Metalurji Mühendisi, siyasetçi, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekili olarak tanınmaktadır. Malatya'da tamamladığı ilk, orta ve lise öğreniminin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Bölümü'nden mezun olmuştur.

Adnan Boynukara Kimdir?

Adnan Boynukara, bir Metalürji Mühendisi olarak Türkiye Demir Çelik İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, MTA Genel Müdürlüğü ve Özürlüler İdaresi Başkanlığı gibi birçok kurumda çalışmıştır.

2009 yılında Adalet Bakanlığı'nda Yüksek Müşavir olarak çalışmaya başladı ve haziran, Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Adıyaman'dan AK Parti milletvekili olarak seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.