Farkında Olmadığınız 9 Şaşırtan Gerçek!

Yapılan araştırmalara göre daha önce belkide hiç duymadığınız, öğrendiğinizde ise şaşıracağınız birbirinden ilginç şaşırtıcı gerçekleri sizler için bu içeriğimizde derledik.
Farkında Olmadığınız 9 Şaşırtan Gerçek!

Yapılan araştırmalara göre daha önce belkide hiç duymadığınız, öğrendiğinizde ise şaşıracağınız birbirinden ilginç şaşırtıcı gerçekleri sizler için bu içeriğimizde derledik. Haydi beraber göz atalım.

Şaşırtan Gerçekler

1. Gece Uykusu

Yapılan bir araştırmaya göre geceleri sabaha göre boyunuz 1 cm daha kısa olur. Bütün kas ve eklem yerleriniz gece uykusuna başlarken gergindir, sabaha doğru iyice gevşeme yaşandığından bu süre zarfında 1 cm’lik fark oluşur.

gece-uykusu


2. Kutup Ayısı

Kutup ayıları aslında sandığınızdan daha zekidir. Öyle ki karla kaplı bir bölgede saklanmaları gerektiğinde siyah burnunu pençeleri ile kapatır.

kutup-ayisı


3. Tuvalı Adası

Pasifikte küçük bir ada olan ‘TUVALI’ her yıl hiçbir şey yapmadan 4 milyon Dolar kazanıyor. Sebebi ise çok basit, Ülkenin kısaltması ‘TV’ olduğu için tv uzantılı alan adlarının satışından kar payı elde ediyor.

tuvali-adasi


4. İskambil

Bir çoğumuz iskambil oynamıştır ama papaz kağıdına hiç dikkat etmemiştir. Destedeki papazlardan sadece Kupa Papazının bıyığı yoktur.

iskambil


5. Vulkan Point Adası

Luzon Adası'nın içinde bulunan Taal Gölü'nün içinde bulunan Taal Adası'nın içinde bulunan Krater Gölü'nün içinde bulunuyor. Yani Vulcan Point Adası, okyanusun içindeki adanın içindeki gölün içindeki bir diğer adanın içindeki bir diğer gölün içindeki adadır.

vulkan-point-adasi


6. Gravity

Hindistan’ın Mars Uydusu projesinin toplam bütçesi 73 Milyon Dolar olurken, Birçok dalda ödül alan Gravity filminin bütçesi ise 100 Milyon Dolardır.

gravity


7. Paraguay Bayrağı

Paraguay’ın bayrağı arkası ile önü farklı olan tek bayraktır.

paraguay-bayragi


8. Bal’ın Büyüsü

Her derde dava olduğu düşünülen balın medikal dünyasında bir çok alanda kullanıldığını biliyoruz. Bunun sebebi belki de gerçek bir balın 3000 yıl boyunca bozulmaması olabilir. 

bal


9. Gezegenlerden Venüs

Venüs’te bir gün 1 yıldan daha uzundur. Venüsün kendi etrafında 1 tur dönmesi dünya zamanı ile ölçütlendirildiğinde tam 243 gün sürer. Güneşin etrafında 1 tur dönmesi ise 224,7 gündür.

venus

Önerilen İçerik: Karşılaşınca Hayatınızı Değiştirecek Olan 10 Harbi Soru

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.