Abdurrahman Tutdere Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Abdurrahman Tutdere, 1976 yılında Adıyaman’da doğmuştur. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Abdurrahman Tutdere Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı

1976 yılında doğan Abdurrahman Tutdere, Adıyamanlı bir Türk siyasetçidir. Evli ve iki çocuk babası olan Abdurrahman Tutdere, aynı zamanda avukattır.

Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Tutdere, 2001 yılından beri serbest avukat olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda uzman bir arabulucu olarak çalışmıştır ve Adıyaman Barosu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterliği, Baro Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Barolar Birliği Çocuk Hakları Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.

1-20230210164959.webp

Siyasete 1998 yılında CHP Adıyaman İl Gençlik Kolları'nda girmiş ve İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği gibi görevler yapmıştır. Ayrıca, birçok kez il ve ilçe kurultay delegeliği görevlerinde bulunmuştur.

27. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili'dir. Ayrıca, TBMM Katip Üyesi olarak görev yapmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.