Abdurrahim Albayrak Kimdir

Altur Truzim’in sahibi Abdürrahim Albayrak, 13 Haziran 1954 tarihinde Rize’de doğdu. 1980 yılında Nadiye Albayrak ile evlendi ve bu evlilikten 5 çocuk sahibi oldu.
Abdurrahim Albayrak Kimdir

Abdurrahim Albayrak Biyografisi

Abdurrahim Albayrak eğitimine doğduğu şehir olan Rize’de başladı ve ilkokul eğitimini tamamladı. Babasının Almanya’ya gidip gelmesi ile birlikte Rize’de babasını açtığı markette çalışırken aynı zaman okuluna da devam etti. Daha sonra babası ile beraber 1972 yılında Almanya’ya çalışmaya gitti.

2 yıl süresince Almanya’da başta inşaat olmak üzere farklı işlerde çalışan Abdurrahim Albayrak, 2004 yılında askerliğini yapmak için tekrardan Türkiye’ye dönüş yaptı ve görev yeri Adana’da askerliğini tamamladı. Askerlikten sonra memleketinde dolmuşçuluk yapan Abdürrahim Albayrak tanıdıklarının da baskısı ile İstanbul’a taşındı ve şöförlüğe devam etti. Daha sonra servis şöförlüğü teklifi aldı. Uzun yıllar bu işte kendini geliştirdi. Ardından ise Türkiye’de kendi şirketi Altur’u kurdu.

Abdurrahim Albayrak’ın Kulüp Kariyeri

abdurrahim albayrak galatasaray

Fanatik derecede Galatasaray taraftarı olarak bilinen Abdurrahim Albayrak Galatasaray’a ilk olarak 2000 yılında giriş yaptı ve o yıllar içerisinde yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Son olarak ise 2014 yılında olağanüstü kongre ile başkan seçilen Duygun Yarsuvat’ın davetiyle Galatasaray Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

NeOldu.com / Enes Som

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum