23 Nisan'da Bahçeli'den Kritik Uyarı!

23 Nisan'da Bahçeli'den Kritik Uyarı!
23.04.201716:04

MHP Lideri Bahçeli, referandum tartışmaları için "Hiç kimse kriz çığırtkanlığı yapmamalıdır. Hiç kimse sokaklardan medet ummamalı, bunu aklına dahi getirmemelidir" şeklinde konuştu. Bahçeli yaşanılan gergin atmosferi sert sözlerle eleştirdi.

Haber güncelleme tarihi 23.04.2017 17:02

Bugün 23 Nisan nedeniyle özel gündemle toplanan TBMM kurulunda gergin anlar yaşandı. Meclis'teki özel oturumda CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasıyla birlikte tansiyon yükseldi. CHP liderinin yaptığı konuşma şu şekildeydi; "Sayın Başkan, siz yeni rejimde sayın cumhurbaşkanına vekalet edemeyeceksiniz, yeni sistemde sayın cumhurbaşkanına seçilen değil atanan biri vekalet edecektir. Bugün TBMM büyük bir itibar kaybına uğramıştır" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine Meclis Başkanı Kahraman’dan anında yanıt geldi. CHP lideri yeniden kürsüye çıktı. Ardından kürsüye sırasıyla Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ çıktı.

Yaşanan tüm bu tartışma ortamından sonra konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini sert dille eleştirerek, "Türk milleti 16 Nisan’da sandık başına giderek, hükumet etme sistemini değiştirmiştir. Bu bir milattır, herkes için bağlayıcıdır. Böylelikle kuvvetler ayrımı netleşmiş, bayat iddialar aksine, meclisimizin alanı genişlemiştir, kuvvet kazanmıştır" ifadesini kullandı.

Bahçeli konuşmasında referandum sonrası yaşanılan tartışmalar ve sokak çağrılarının da üzerinde durarak “16 Nisan halk oylamasından sonra TBMM daha da güçlenmiştir. Hiç kimse kriz çığırtkanlığı yapmamalıdır. Hiç kimse sokaklardan medet ummamalı, bunu aklına dahi getirmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokakta kurulmadı, sokakta da bırakılmayacaktır" uyarısını yaptı.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

"Çatısı altında görev yapmaktan onur duyduğumuz TBMM’nin 97.kuruluş yıl dönümünü anmak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Türk milleti tam 97 yıl önce egemenliği ele almıştır. Bu meclis öyle maneviyata sahiptir ki, kurbanlarla tekbirlerle çalışmaya başlamıştır. Türk milleti muhteşem varlığı üzerinde hesap yapanlara karşı kenetlenmiş, mücadele ruhu kökleştirilmiştir. Mekteplerden gelen sıralar üzerinde, kahveden alınan iki asma lamba altında, egemenlik asli ve asıl sahibine geçmiştir. TBMM yeniden doğuşun mükafatıdır.

Millete en iyi hizmetin verilebilmesinin, milletin en iyi şekilde temsil edilebilmesinin ancak milli hakimiyetin kurulmasıyla mümkün olduğu anlaşılmıştır. İstiklal Savaşımız meclisimizin verdiği güçle dayanmıştır. Meclis’imiz ordular yönetmiştir, bu nedenle de TBMM gazidir, milli şerefin temsil mekanıdır. Bu soylu meclis 15 temmuz gecesi yaşandığı gibi zalime haine bir adım geri adım atmaksızın meydan okumuştur. Çok şükür hak kazanmıştır. Milli namus ayağa kalkmış düşmanları defetmiştir.

"HİÇ KİMSE KRİZ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPMAMALI"

16 Nisan halk oylamasından sonra TBMM daha da güçlenmiştir. Hiç kimse kriz çığırtkanlığı yapmamalıdır. Hiç kimse sokaklardan medet ummamalı, bunu aklına dahi getirmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokakta kurulmadı, sokakta da bırakılmayacaktır. Zalimleri açtıkları ateş çukuruna döken milletimiz, sinsi ve alçak operasyonlara elbette teslim olmayacaktır. Türk milleti 16 Nisan’da sandık başına giderek, hükumet etme sistemini değiştirmiştir. Bu bir milattır, herkes için bağlayıcıdır. Böylelikle kuvvetler ayrımı netleşmiş, bayat iddialar aksine, meclisimizin alanı genişlemiştir, kuvvet kazanmıştır.

"23 NİSAN 1920 HİÇBİR ZAMAN İHMAL VE İNKAR EDİLEMEYECEKTİR"

İlk meclisin muhterem mensupları ne yaptıysa, 15 Temmuz gecesi aynısı yapılmış ve bir destan yazılmıştır. Meclis dün vatana sahip çıkmıştır, yine çıkmaktadır. İşgallerin önü kesilmişse, esaret zincirleri atılmışsa, bunun itibarları milli faziletin övünç madalyası TBMM’ye aittir. 97 yıl evvel beka mücadelemizi veren gazi meclis yine aynı iradeyle varlığını korumaktadır. TBMM’nin kuruluşu, Türk milletinin tarih sahnesinden silinmek istediği bir dönemde tüm dünyaya ilanıdır. Meclis milletin sesidir. Unutulmasın ki 23 Nisan 1920 hiçbir zaman ihmal ve inkar edilemeyecektir.

Tarihi bir gerçektir ki Türk milleti birlik ve beraberliğini koruduğu sürece, kutlu mazisine altın sayfalar eklemiştir. Bir olalım, milli bekamızı sonuna kadar koruyalım. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ilk meclisin bütün üyelerine, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Siz milletvekili arkadaşlarımızın, tüm vatandaşlarımızın mübarek miraç kandilini tebrik ediyor, sağlık ve huzur temenni ediyorum."

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.