Tarihin En ilgi Çekici Komplo Teorileri

Tarihin En ilgi Çekici Komplo Teorileri
11.07.201513:44

Faili mechul’ler, salgın hastalıklar ve ilk defa gerçekleştirildiği iddia edilen olaylar. Çoğunluğun bildiği bu konular hakkında bir çok komple teorileri ületilmiştir. En dikkat çekicilerini sizler için derledik.

Haber güncelleme tarihi 05.02.2020 10:11

6. İnsanoğlu Gerçekten Aya Ayak Bastı mı?

ay'a ilk kez ayak basıldı

İnsanlar uzayı hep merak etmiştir. Nasa bir çok insanın hayalini gerçeğe dönüştüren bir mecra olurken Aya ayak basılması konusunda da bir ilk gerçekleştirmiştir. Ne var ki, gerçekler bu yönde değil diye düşünülüyor. Bu komploya göre Nasa’nın Aya ayak basma projesi hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Komplo tesorisinin sahiplernin iddia’sı şu şekilde, aya çıkılan tarih’in teknolojinin aya gidilecek seviyede olmadığı bir döneme denk gelmektedir ve görüntüler’in Stanley Kubirck yardımı ile son derece gerçekçi olan bir film ile dünyaya gerçek görüntüler olarak lanse edilmiştir.  


5. 11 Eylül Hadisesi  

abd 11 eylül saldırısı

Dünya Basını aracılığı ile insanlar çok trajik bir olaya tanık olmuş ve 11 Eylül saldırısı tarihe toplu katliam olarak geçmiş bir olaydır. Peki Amerika gibi güçlü bir ülkenin başına bu yönde bir saldırı nasıl gelebilir.

En kuvvetli komplo teorisi ABD’nin bu eylemi kendi kendine yapması olmuştur. Bu konuda bir çok araştırmacı ve yazarın aynı paydada birleştiği ve Amerikanın İslam Coğrafyalarını ele geçirebilmek için bir takım haklı nedenleri ortaya çıkarması gerektiği böyle bir saldırıyı El Kaidenin organize ettiğini öne sürerek kendine bir haklı saldırı ortamı yaratmıştır.  


4. AIDS Mikrobu Nasıl Ortaya Çıktı

aids virüsü nasıl başladı

AIDS mikrobunun menşei ile alakalı bir çok söylenti bulunmaktadır. Bu iddia’lar dan en ünlüsü AIDS mikrobunun CIA tarafından Pentagon için özel üretilmiş bir silah olduğu yönünde idi. Bu komplo teorisindeki amaç ise düşük sınıflara mensup Amerikan vatandaşlarını ve Amerikada yaşayan Afrika kökenli insanları yok etmek idi.

Bilim adamlarının düşünceleri ise farklı, Onlar Virüsün 1930 yıllarında Afrikada ortaya çıktığı ve sonrasında maymunlar ve insanlar aracılığı ile dünyaya yayıldığını ifade ediyorlar.


3. “Küresel Isınma” Diye Bir Şey Yok

küresel ısınma komplo teorisi

Dünyanın en büyük komplo teorilerinden bir tanesi de Küresel Isınma ile alakalı. Dünya üzerine yer alan birçok insanın iklim değişikliğinden şüphe duyduğu bilinmektedir. Bu insanlar İnsan eliyle yapılan küresel ısınmanın dünya nüfusunu daha yüksek vergilere alıştırmak ve daha otoriter bir yönetim getirmek için tasarlanan bir komplo teorisi olduğuna inanıyor. Bu şüpheci kesim, geçen seneden beri küresel ısıda düşüş yaşandığını ve 1998'den bu yana ısıdaki yükselmenin sabitlendiğini delil olarak ortaya koymaktadırlar.


2. Turgut Özal’ın Ölüm Nedeni Suikast mı?

turgut özal sukiasti komplo teorisi

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal 17 Nisan 1993’te hayatını kaybetti. Özal’ın ölümünün ardından birçok konu tartışıldı. Özal’ın ölümünden sonra eşi olan Semra Özal “Eşim büyük Türk birliğini gerçekleştirmek istiyordu. Bu nedenle öldürüldü” dedi. B söylemler Turgut Özal’ın ölümünün bir cinayet olduğu söylentilerini güçlendirdi. Konu hakkında araştırma yapan savcılık, Özal’ın ölümü hakkında takipsizlik kararı verdi. Bunun yanı sıra ölümünden 5 yıl önce Turgut Özal’a 18 Haziran 1988 Cumartesi günü Ankara Atatürk Spor Salonu'nda Anavatan Partisi'nin 2. Olağan Kongresi'nin düzenlendiği sırada da suikast girişiminde bulunulmuştu.


1. 51. Bölgede UFO Üssü Var

51. bölge komplo teorisi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde 1947 senesinde bir patlama meydana geldi ve bu durum dünyanın en önemli komplo teorilerinden bir tanesi oldu. Meydana gelen kazada bir UFO’nun dünyaya düştüğü ve düşen şeyin içerisinde de uzaylıların olduğu düşünülmektedir. ABD’de yaşayan birçok kişi bölgeye girişin imkansız olduğunu ve kesinlikle izin verilmediğini bu yüzden de o bölgede uzaylıların bir üssü olarak yer aldığı düşünülmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
18
14
12
19
13
15
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.