15 Temmuz Kahramanları Hakkında Göz Dolduran Gerçek Hikayeler!

15 Temmuz Kahramanları Hakkında Göz Dolduran Gerçek Hikayeler!
14.07.201914:34

15 Temmuz 2016 yılında tam 249 şehit verdik. Ülkemizi işgalci hainlerden koruyan asil ve onurlu şehitlerimizin o geceki hikayelerini sizler ile paylaşacağız. İşte vatanını canı pahasına koruyan 15 Temmuz şehitlerimizin onurlu hikayeleri.

Haber güncelleme tarihi 16.07.2021 03:30

15 Temmuz Kahramanları Hakkında Göz Dolduran Gerçekler!

15 Temmuz 2016 yılında Türkiye'nin asil kahramanları bir tarih yazdı. Tüm dünyayı ve işgalci teröristleri şaşırtarak hayrete düşüren onurlu Türk halkı, sokaklara çıkarak ana toprağını korumayı başardı. Tam 248 şehit verdiğimiz bu tarihi olayda tüm şehit ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Her şehidimizin vatan için ne kadar önemli olduğu konusunda elbette hem fikiriz. Bu içeriğimizde sizler için 15 Temmuz’un Kahraman Şehitleri hakkında gerçek hikayeleri paylaşacağız.

15 temmuz darbe girişimi


Sokağa Çıkan Vatansever Türk Milleti!

Camilerden gelen sela sesleri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa inin çağrısı ile Türk Milleti darbeci hainlere karşı koymak için meydanlara indiler. Gururlu ve bir o kadar da vatansever Türk halkı aileleri için, gelecek nesilleri için tüm gece boyunca nöbet tuttular. Tekbir sesleriyle vatanını koruyan halkımız, gösterdiği bu cesaret dolu hareket ile tüm dünyayı ve hainleri şaşkına uğrattı. Sokağa çıkıp nöbet tutan, tankların önüne yatan, vücudunu top mermilerine siper eden, F16’lara kafa tutan Türk Milleti 21. yüz yılın destanını yazdı.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


15 Temmuz Gazilerimiz!

15 Temmuz Darbe Girişiminde çok fazla şehit verdik. O kanlı geceden başarılı bir şekilde çıkmamızı sağlayan şehitlerimize ve gazilerimize borcumuz büyük. Ülkesi için canını ortaya koyan gazilerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Hain askerlerin karşısında durup göğüs geren gazilerimizin kocaman bir yüreğe sahip olduğunu kabul etmeliyiz. Kim bilir belki de gazilerimiz olmasaydı vatanımız FETÖ'cü hainlerin elinde bir oyuncağa dönüşecekti.

15 temmuz


15 Temmuz Gecesinin 248 Kahramanı!

Tarihi bir gece olan 15 Temmuz gecesinin önemini sizlere anlatmakla bitiremeyiz. Tankların altına yatan vatansever insanlarımız, mermilerin önüne geçen analarımız, kurşunlara meydana okuyan gençlerimiz, tüm Türkiye'nin bir olduğu gece, işte o gece 15 Temmuz gecesiydi. Gelecek nesle daha iyi bir ülke bırakmak için, vatanını ve milletini korumak için FETÖ'cü hainlere meydan okuyan şehitlerimiz her zaman kalbimizde olacak. Dile kolay tam 248 şehit! Her bir şehidimizin gönlümüzde ayrı bir yeri var. Bu içeriğimizde o onurlu kahramanlardan bazılarının hikayelerini sizler için derledik. İşte o kahramanların göz dolduran hikayeleri;

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Ömer Halisdemir

Asb. Kd. Basçavuş olan Ömer Halisdemir aslen Niğdelidir. Evli ve 2 çocuk babası olan Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişimi anında Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan Fetöcü hain Semih Terzi'yi, Özel Kuvvetler komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'dan aldığı emir üzerine alnından vurarak öldürmeyi başarmıştı. Bu onurlu görevi başarıyla tamamlayan Ömer Halisdemir o sırada tam 30 kurşun yiyerek şehit düştü. 15 Temmuz darbe girişimi seyrini değiştirerek tarihe geçen Ömer Halisdemir'i saygıyla anıyoruz.

 

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Mustafa Cambaz "Kalkışmayı yapanlar kalktıkları gibi oturmamalı!"

Gazeteci ve aynı zamanda foto muhabirliği yapan Mustafa Cambaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Meydanlara inin!" çağrısına yanıt olarak sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide "Kalkışmayı yapanlar kalktıkları gibi oturmamalı. Hatta hiç oturmamalı." diyerek evinden dışarı çıktı. Çengelköy'de oturan Mustafa Cambaz, Çengelköy Karakolunu basan hainlere engel olmaya çalıştı. Askerlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybeden Mustafa Cambaz tüm Türk halkına örnek oldu.

15 temmuz kahramanları


Ayşe Aykaç

Ev hanımı olan Ayşe Aykaç, evli ve 4 çocuk annesiydi. 15 Temmuz gecesi abdest alarak namazını kıldı. Ardından eşi Mustafa Aykaç ile dışarı çıktı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne giden Ayşe Aykaç en ön tarafta yer alıyordu. Tankların üzerinde bulunan askerler tarafından insanlık dışı bir şekilde üzerine ateş açılan Ayşe Aykaç şehit düştü.

15-temmuz-kahramanlarin-hikayeleri-007.png


Fatih Satır "Ben gidiyorum. Memleketimi bir avuç çapulcuya bırakmam."

Henüz 26 yaşında öğrenci olan Mustafa Cambaz 15 Temmuz Darbe Girişimini arkadaşlarından öğrendi. Arkadaşları ona gitme dedi. Fakat Mustafa Cambaz arkadaşlarının sözünü dinlemeyip "Ben gidiyorum. Memleketimi bir avuç çapulcuya bırakmam." diyerek evden çıktı. Direnmesi sonucu askerler ona karşı ateş açtılar. Mustafa Cambaz yere yığıldığında üzerindeki Türk Bayrağı, cenazesindeki tabuta sarıldı.

15 temmuz kahramanları


Bülent Aydın

Iğdırlı Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın, Kara Kuvvetleri Komutanı'nın korumalığını yapmaktaydı. 15 Temmuz darbe girişimi akşamı saat 21.30 civarında Genelkurmay Karargah'ında silahlı darbeci askerler ile çatışmaya girdi. Uzun bir çatışmanın ardından şehit düşen Bülent Aydın 15 Temmuz Darbe Girişiminde şehit düşen ilk isim oldu.

15 temmuz kahramanları


Adil Büyükcengiz "Vatanı bu hainlere mi bırakacağız?"

Evli ve 3 çocuk babası olan Adil Büyükcengiz, eşinin ve çocuklarının eve geri gel uyarısına karşılık "Vatanı bu hainlere mi bırakacağız?" diyerek evden çıktı. Saraçhaneye giden Adil Büyükcengiz, zırhlı araçlara sahip olan darbecilere karşı direndi. Sırtından vurularak şehit düşen Adil Büyükcengiz, her Türk vatandaşının yapması gereken bir şeyi yapmıştı.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Erol Olçak

Ülkenin önemli iş adamları arasında yer alan Erol Olçak, televizyondan 15 Temmuz darbe girişimini öğrendi. Öğrenmesinin ardından oğlu Abdullah Tayyip'i de yanına alan Erol Olçak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gitti. Darbeci askerlerin açtığı ateş sırasında vücuduna tam 3 kurşun isabet eden Erol Olçak hayatını kaybetti ve şehit düştü. Oğlu Abdullah Tayyip’te babasıyla birlikte şehit düşen isimlerden biriydi. Kadim dostu Erol Olçok ve ismini taşıyan oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın göz yaşları içindeki vedası hafızalara kazındı.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Ziya İlhan Dağdaş

15 Temmuz darbe girişiminden 4 gün önce Erzincan'dan Ankara'ya Kara Harp Okulu Bando Bölük Komutanlığı'na tayin edilen Astsubay Başçavuş Ziya İlhan Dağdağ, yeni yeni yerleşimini sağlıyordu. Darbe gecesi, sivil kıyafetleri ile dışarı çıkan Ziya İlhan Dağdaş, Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde başına isabet eden kurşunla şehit düştü.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Ahmet Oruç

Mesleği polis olan Ahmet Oruç, evli ve 1 çocuk babasıydı. Adana'da görev yapmaktaydı. İkizi ile birlikte Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde işe başlamıştı. En büyük hayali helikopter pilotu olan Ahmet Oruç, Daire Başkanlığı'nda eğitim almaktaydı. 15 Temmuz gecesinde açılan bombalı saldırı sonucu ikizi ile birlikte hayata gözlerini yumdu.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Halil Kantarcı "Hakkını helal et, bana bir şey olacaksa evde de olur!"

Evli ve 3 çocuk babası olan Halil Kantarcı, kendi halinde bir esnaftı. 35 yaşındaki Sivaslı genç, 15 Temmuz darbe girişimini televizyondan öğrendi. Öğrenir öğrenmez dışarıya çıkan Halil Kantarcı direkt Çengelköy Karakolu'na doğru yola çıktı. Çıkmadan önce eşi Ayşe Kantarcı'ya şu sözleri söylüyordu "Hakkını helal et, bana bir şey olacaksa evde de olur." diyerek vatanını korumak için evinden ayrıldı. Karakolda hainlere göğüs geren Halil Kantarcı, FETÖ’cü teröristler tarafından kahpece şehit edildi.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Haki Aras "Bunlar bizim askerimiz olamaz. Bize ateş ediyorlar!"

Aslen Ardahanlı olan Haki Aras, evli ve bir çocuk babasıydı. Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından gece saat 01.30'da yola çıktı. Haki Aras şehit düşmeden önce çektiği bir video da şunları söylüyordu, " Bunlar bizim askerimiz olamaz. Bize ateş ediyorlar." Vatan caddesinde hain askerlerin açtığı ateş sonucu şehit düştü.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Demet Sezen

15 Temmuz Kahramanları arasında yer alan Demet Sezen, FETÖ'cü hainlerin bombaladığı Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na göreve çağrılmayı beklemeden gitmişti. Kızını eşi Hakan Sezen'e emanet eden Demet Sezen, darbecilerin açtığı ikinci bombardıman sonucunda şehit düştü.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Mehmet Ali Aksu

Asıl mesleği aşçılık olan Mehmet Ali Aksu, evli ve 2 çocuk babasıydı. Esenler'in Fatih Mahallesi'nde ikamet eden Ali Aksu, 15 Temmuz Darbe Girişimini öğrendikten sonra Bağcılar'daki Yüzyıl Caddesi'ne gitti. Darbeci hainleri arabasıyla durdurmak istedi ve aracını zırhlı tankların üzerinde sürdü. Fakat acımasız ve vicdansız hainler durmadı ve tanklarını Mehmet Ali Aksu'nun üzerinde doğru sürdü. Mehmet Ali Aksu tankın altında kalarak hayatını kaybetti ve şehit düştü.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Tevhit Akkan

15 Temmuz darbe girişimini protesto etmek için 2 çocuğu ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önüne gitti. Hainlerin karşı koyması sonucunda Tevhit Akkan yaralandı ve yere düştü. Tevhit Akkan'ın büyük oğlu babasını yerde hareketsiz bir şekilde gördü. Yanında ise kardeşinin yaralı bedenini görünce dayanamayıp onları hastaneye götürmeye karar verdi. Hastaneye giderken 2 kardeş babalarına Kelime-i Şehadet getirmesini istedi. İki kardeş o gece babalarını şehit verdiler.

15 temmuz kahramanların hikayeleri


Birol Yavuz

15 Temmuz'un kahramanlarından bir tanesi olan Birol Yavuz, evli ve 3 çocuk babasıydı. Daha öncede Cizre'de PKK terör örgütüne karşı yürütülen operasyonda yaralanan Erol Yavuz, iyileştikten hemen sonra görevinin başına koştu. 15 Temmuz Gece'sinde şehit düşen Birol Yavuz arkasında 3 tane kız çocuğu bıraktı.

erol yavuz 15 temmuz


15 Temmuz'un Fedakar Kahramanları! 

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımız, sokağa çıkan korkusuz halkımız ve saygı değer gazilerimizin her biri birer kahraman. 15 Temmuz'da Milleti için sokağa çıkıp nöbet tutan her bir insan evladından Allah razı olsun. Şehit ailelerine baş sağlığı, gazilerimize ve sokağa çıkan halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

15 temmuz kahramanların hikayeleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
1
15
8
8
3
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.