14. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası

Gelin sizde lösemili çocuklara el uzatın. 14. Lösemili çocuklar haftasında çeşitli yardım organizasyonları yapılıyor.
14. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası

14. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası

Kanseri yenen ve hala mücadele eden çocuklar 14. Uluslararası Lösemi Çocuklar Haftası' nda buluşacak.  Sizlerde katılımlarınızla lösemili çocuklara moral verip destek olabilirsiniz.  Zorlu tedavi süreci geçiren çocuklarımızı varlığımız ve desteğimizle mutlu etmeliyiz.  Yaşamak ve gülmek herkesin hakkı.  Lösemili çocuklara hak ettikleri özel ilgiyi göstermeliyiz. Ben hasta değilim dememeli destek olmayız bu hastalık herkese çok yakın.  Kansere açılan bu savaşta onlara destek olmalı, onları anlamalıyız. Eğer onların neler yaşadığını bilirsek onları daha iyi anlayıp destek olabiliriz.

 

lösemi haftası

 

Hergün yaklaşık 400 kişi kanser ve lösemiden hayatını kaybediyor. Lösemi her yaşta görülmektedir. Lösemi  ve kanser hastalıklarının süreci oldukça zorlu bir süreçtir. Tedavi süreci oldukça zorlu olan bu hastalık yetişkinlerin bile zorlanmasına sebep olurken çocukların yaşadığını düşünmek insanı üzüyor. Tedavi sürecinde aranan kanlar, yapılan iğneler, alınan ilaçlar ve hastane odasında geçirilen zaman küçük bedenleri  çok yoruyor. Fakat onlar kansere karşı açtıkları bu savaşı kazanacaklarına inanıyorlar. Bu zorlu süreçte onlara destek olmak insanı duygularımızın ve vicdanımızın eseri olmalı.

 

lösemili çocuklar haftası

 

Bu sene 30 Mayıs – 5 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve  “ELİMİ SİZ TUTAR MISINIZ?” sloganı ile yola çıktıkları bu özel günde, bugünün çocukları, yarının dünyayı değiştirecek olan büyüklerini bir araya getirmeyi, kansere açtığımız savaşta hep birlikte yer almayı amaçlıyor.

Haftanın amacı katılımcılara lösemi ve kanser hastalığı hakkında bilgi verip paylaşımında bulunmak, karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek ve yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirmek ve bu hastalığa yönelik bilinci tüm dünyaya yaymak, kahraman çocuklara moral sağlamak.

NeOldu.com / Şeyma TOKUR

 

 

 

 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.